Skocz do zawartości
IGNORED

stereo


siwysobiecin

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pytanie jak podlaczyc amplituner hk avr 370 do jakiegokolwiek wzmacniacza stereo amplituner nie posiada pre out tylko pre out kazdej kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz podłączyć amplituner pod wzmacniacz ?

to jest amplituner kd a chce miec lepsze stereo jak go kupowalem to mi wystarczalo ale jak to sie mowi apetyt rosnie w miare jedzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem. Jest to pomysł bez sensu. Nie chodzi wcale o brak wyjścia z przedwzmacniacza twojego amplitunera którym sygnał mógłbyś przesłać do wzmacniacza stereo. Chodzi o to że to właśnie przedwzmacniacze dużo bardziej degradują dźwięk niż same końcówki mocy. Mówiąc inaczej - kiepski dźwięk z twojego amplitunera puściłbyś dalej do wzmacniacza stereo i oczekiwał że on ci go "poprawi" bo jest wzmacniaczem stereo. Wzmacniacz stereo niczego ci nie poprawi i przy kiepskim sygnale dalej będzie tak samo słabo.

Więc albo pozostań przy kinie, albo się przerzuć na stereo - i wtedy dopiero kup wzmacniacz stereo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

to jest amplituner kd a chce miec lepsze stereo jak go kupowalem to mi wystarczalo ale jak to sie mowi apetyt rosnie w miare jedzenia

prawda prawda, kup wzmak i cd z allegro. podepnij kd pod wzmaka ale na filmy, muza z cd. Audiolab się sprawdzi, ręcznie przechodzisz z trybu wzmak - końcówka mocy (filmy) i swietnie gra. mam miesiac i jestem zachwycony (mam uzywke 8000s)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda prawda, kup wzmak i cd z allegro. podepnij kd pod wzmaka ale na filmy, muza z cd. Audiolab się sprawdzi, ręcznie przechodzisz z trybu wzmak - końcówka mocy (filmy) i swietnie gra. mam miesiac i jestem zachwycony (mam uzywke 8000s)

DZIEKI WIELKIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplituner nie posiada pre out tylko pre out kazdej kolumny

 

AVR 370 posiada bardzo rozbudowany pre out dla wszystkich kanałów. Do podłączenia wzmaka stereo uzywasz pary oznaczonej "front left" i "front right". Oczywiście zeby to sie dało zrobić musisz dysponować wzmakiem, który da się przełączać w tryb koncówki mocy, np. wspomniany wyżej Audiolab 8000s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR 370 posiada bardzo rozbudowany pre out dla wszystkich kanałów. Do podłączenia wzmaka stereo uzywasz pary oznaczonej "front left" i "front right". Oczywiście zeby to sie dało zrobić musisz dysponować wzmakiem, który da się przełączać w tryb koncówki mocy, np. wspomniany wyżej Audiolab 8000s.

a co oprucz tego audiolaba mozna podlaczyc chodzi mi o cos nowszego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy audiolab 8200A również posiada tę funkcję - nazywa się to pre-power AV. Cały kłopot z funkcją przelotki polega na tym, że nie stosuje się w odniesieniu do niej ujednoliconych oznaczeń, w związku z czym u różnych producentów występuje ona pod różnymi nazwami. Możesz się więc zetknąć z określeniamii typu: theather trhoughput, HT bypass, processor mode, AV mode itp. To nieco utrudnia szukanie, ale generalnie należy zwracać uwagę na te funkcę, których nazwy w jakiś sposób kojarzą się z kinem domowym. We wzmacniaczach stereo zbyt wielu takich oznaczeń nie spotkasz, więc jeśli już coś ci się skojarzy, to na 90% będzie to właśnie to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy audiolab 8200A również posiada tę funkcję - nazywa się to pre-power AV. Cały kłopot z funkcją przelotki polega na tym, że nie stosuje się w odniesieniu do niej ujednoliconych oznaczeń, w związku z czym u różnych producentów występuje ona pod różnymi nazwami. Możesz się więc zetknąć z określeniamii typu: theather trhoughput, HT bypass, processor mode, AV mode itp. To nieco utrudnia szukanie, ale generalnie należy zwracać uwagę na te funkcę, których nazwy w jakiś sposób kojarzą się z kinem domowym. We wzmacniaczach stereo zbyt wielu takich oznaczeń nie spotkasz, więc jeśli już coś ci się skojarzy, to na 90% będzie to właśnie to.

dzieki wielkie a mozesz polecic mi wzmacniacze stereo do tego amplitunera tak pare sztuk to bym sobie kturys wybral

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aktualnie produkowane modele to nie pomogę, bo nie śledzę na bieżąco nowości. Natomiast ze starszych konstrukcji w cenie do 5000 za używkę w grę wchodzi np.: Harman Kardon HK990, Electrocompaniet ECI5, Densen B200+B300, każda integra Krell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.