Skocz do zawartości
IGNORED

Luxman l400


emef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wraz z pierwszym postem na forum.

 

Przeszukałem dogłębnie tematy w poszukiwaniu informacji o luxmanie l400, o ile 410/430 pojawia się często, o tyle o l400 niewiele można się dowiedzieć w internecie - pytanie brzmi jak ma się ten model do zwykle polecanych luxmanów? Poszukuję miękkiego, ciepłego brzmienia do kolumn podstawkowych Acoustic Research (rzekomo model S10/S20 ale z wymienionymi głośnikami, ciężko stwierdzić co to, ale na pewno 4ohm i grają bardzo przyzwoicie). Gatunkowo przeważnie jazz/acid jazz/elektronika/klasyka w tej kolejności, głównie z flaca, ale także i winyl (nie posiadam odrębnego przedwzmacniacza więc i ta kwestia we wzmacniaczu jest dla mnie istotna) - proszę o ewentualne sugestie, dotąd miałem dość mocno sponiewieranego Denona PMA-707 i po długiej lekturze forum zacząłem rozglądać się właśnie za luxmanami, pojawiła się opcja na l400, jest znacznie tańszy od pozostałych modeli z tej serii, kwestia czy też znacznie gorszy brzmieniowo..?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu 400 jest tańszy bo jest wzmacniaczem dużo słabszym. Kup 410 lub 430, inne sobie odpuść. Pamiętaj też że to wzmacniacze z lat 80-tych.

Może uda Ci się trafić Luxmana A-384, jest nowszy. Możesz też się zainteresować wzmacniaczami Creek 4330 czy Musical Fidelity A-1, E10, E11.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu 400 jest tańszy bo jest wzmacniaczem dużo słabszym. Kup 410 lub 430, inne sobie odpuść. Pamiętaj też że to wzmacniacze z lat 80-tych.

 

Czyli jednak bez niespodzianek. Wstępnie myślałem też nad wymianą obecnego, miernego gramofonu na Akai AP100C z nową wkładką AT95E..Czy taki zestaw ma szansę zabrzmieć już jakoś przyzwoicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.