Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy m2 vs Mission m72/ pomoc w ustawieniu kolumn


emsiq111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!

 

 

 

Panowie, tak jak w temacie- które z kolumn są lepsze wg Was? ktoś je porównywał? bo o ile o Tannoy'ach m2 jest wiele opinii tak z Missionami m72 już jest inaczej.

 

Posiadam budżetowy wzmak -Yamahę a-500 która obecnie jest spięta z jeszcze bardziej budżetowymi kolumnami sony ss-e420, to wszystko gra w małym pokoju (prostokąt) ok 12 m2

 

i tak stwierdziłem że choć wzmacniacz ten to budżetowy średniak, to jednak z lepszymi przetwornikami powinien zagrać lepiej.

Co o tym myślicie?

 

Myślę tu o niewielkich podstawkowcach, wydaje mi się też że 2drożna konstrukcja sprawdzi się lepiej w tak małym pomieszczeniu (moje soniaki sa 3drożne)

 

teraz najważniejsze chyba- budżet :] niestety, jest on marny- na kolumny mógłbym wydać ok 450zł

 

co do Tannoy'i - sprzedawca które je miał i miał missiony także- pisał że Missiony sprawdzają się lepiej, mają lepszy bas, są bardziej detaliczne i dynamiczne a także bardziej uniwersalne. Tannoye są bardziej zamulone, grają specyficznie- mniej detalicznie- wg niego.

Ale wcześniej kilka razy spotkałem się z opiniami że tannoye mają troche przysłoniętą górę..

 

Dlatego Pytam Was o porównanie tych 2 zestawów :)

a może coś innego w tej cenie?

 

Muzyki słucham róznistej, także bardziej wymagającej, jak np Pink Floyd. ale jest też szybki rock, jak i muzyka filmowa, akustyczna i wiele innych gatunków, więc paczki muszą grać uniwersalnie (wydaje mi się że yamaha trochę faworyzuje średnie tony więc nie mogą one być nazbyt wyeksponowane przez kolumnę).

 

Teraz inna kwestia-, tak przy okazji.

 

Zdaje sobie sprawę że mam źle ustawione kolumny w tej chwili (schemat w załączniku), jednak nie mam pomysłu jak w takim beznadziejnym pomieszczeniu można ustawić je inaczej.. myślałem żeby np dac biurko na okno i po obu jego stronach ustawić kolumny. Co o Tym myślicie? jakieś inne pomysły może?

 

z góry bardzo Wam dziękuje i pozdrawiam Was :p ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znalazł Acoustic Energy Evo One to byłby duży przeskok w stosunku do proponowanych. Ale ceny nie są małe.

Ewentualnie Paradigm Mini.

 

Mimo wszystko myślę, że Mission m72 powinny być lepsze od spokojnych, beznamiętnych Tannoy. Oczywiście w tej muzyce.

 

Co do rozstawienie, ustaw kolumny za sobą(na dole wg rysunku), koło łóżka i w lewym rogu koło barku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znalazł Acoustic Energy Evo One to byłby duży przeskok w stosunku do proponowanych. Ale ceny nie są małe.

Ewentualnie Paradigm Mini.

 

Mimo wszystko myślę, że Mission m72 powinny być lepsze od spokojnych, beznamiętnych Tannoy. Oczywiście w tej muzyce.

 

Co do rozstawienie, ustaw kolumny za sobą(na dole wg rysunku), koło łóżka i w lewym rogu koło barku

 

dzięki 54139 ;)

 

co do AE evo one to spotkałem sięz mieszanymi opiniami, tzn wielu ludzi pisze że są świetne, ale są i tacy (widziałem kiedyś kilka takich opinii) którzy twierdzą że ich renoma przewyższa o wiele ich rzeczywistą wartość akustyczną- że tak to ujmę.

 

Ja niestety nie mam opcji odsłuchów- raz że jestem z małego miasteczka, dwa ze względów zdrowotnych średnio u mnie z mobilnością ;)

 

jakoś intuicyjnie czuje że bardziej sprawdzą mi się Missiony m72 niż Tannoye m2 - ale intuicja nie jest tu wartością wymierną :)

 

na allegro też są tanio póki co Missiony 702e, ale myślę że ze względu na metraż podłogówki odpadają (choć z drugiej strony nie są duże, mają BR z przodu co jest duzym plusem dla mnie, no i odpadła by koniecznośc kupienia standów).

 

o Paradigmach nie wiem nic ;)

 

a co do usawienia, myślisz że tak będzie lepiej? prawą kolumnę należałoby jakby za łóżkiem postawić, pod oknem, czy przed łóżkiem jeszcze?

Nie wiem czy to byłoby dobre ustawienie, bo z łózka też słucham, choć rzadziej :)

ale rozwarze i być może spróbuje, czemu nie ;)

w ogóle myślę że te kolumny moje zamulone są takie.. ani jakoś szczególowo ani basowo nie grają.

 

Podłączyłem kiedyś do tej yamahy altusy 110 stojące obok siebie na środku pokoju i choć to są słabe kolumny zagrały dużo lepiej niż moje soniaki, dzwięk wypełnił pokój, bas (wiadomo) też był głębszy i niższy- ale miało to miejsce tylko przy siedzeniu na krześle.. z łożka już nie dało się słuchać tego jazgotu :D (nie były ustawione).

 

Podłączałem też słuchawki AKG k701 pod ten wznak i różnica była duża, całe pasmo grało spójnie, głębiej niż z moich soniaków- jakby inne brzmienie basu- i nie było tyle bałaganu na górze , jak np na płycie metallicy s&m- na moich paczkach. oczywiście to słuchawki, ale wydaje mi się że z lepszymi przetwornikami w takim układzie też powinno być lepiej niż dotychczas.

 

czekam na dalsze sugestie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te opinie niepochlebne są kogoś kto przyrównywał je do droższych, albo nieco innego typu kolumn.

Ogólnie dla zdrowego stanu umysłu opinie proponuję traktować z przymrużeniem oka.

Podłogówki raczej bym odpuścił, chociaż jakieś małe mogą być. Bo w podstawkowych i tak dojdzie Ci koszt standów.

Dobrze grają Mission 700, a i na standy Ci starczy. Najtaniej to samemu zrobić, ale to zależy od możliwości.

 

Rozrysowałem Ci ustawienie kolumn, przy założeniu że odsłuch jest przy biurku najczęściej. Żeby być przodem ewentualnie możesz biurko przekręcić.

Ale najważniejsze jest to żeby kolumny stały jak najdalej od ścian. Spróbuj, może coś się poprawi.

Unikaj odsłuchu przy ścianach.

Bałagan w tonacji może powodować po prostu zła akustyka i złe ustawienie kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

dzięki 54139 ;)

 

co do AE evo one to spotkałem sięz mieszanymi opiniami, tzn wielu ludzi pisze że są świetne, ale są i tacy (widziałem kiedyś kilka takich opinii) którzy twierdzą że ich renoma przewyższa o wiele ich rzeczywistą wartość akustyczną- że tak to ujmę.

 

Ja niestety nie mam opcji odsłuchów- raz że jestem z małego miasteczka, dwa ze względów zdrowotnych średnio u mnie z mobilnością ;)

 

jakoś intuicyjnie czuje że bardziej sprawdzą mi się Missiony m72 niż Tannoye m2 - ale intuicja nie jest tu wartością wymierną :)

 

na allegro też są tanio póki co Missiony 702e, ale myślę że ze względu na metraż podłogówki odpadają (choć z drugiej strony nie są duże, mają BR z przodu co jest duzym plusem dla mnie, no i odpadła by koniecznośc kupienia standów).

 

o Paradigmach nie wiem nic ;)

 

a co do usawienia, myślisz że tak będzie lepiej? prawą kolumnę należałoby jakby za łóżkiem postawić, pod oknem, czy przed łóżkiem jeszcze?

Nie wiem czy to byłoby dobre ustawienie, bo z łózka też słucham, choć rzadziej :)

ale rozwarze i być może spróbuje, czemu nie ;)

w ogóle myślę że te kolumny moje zamulone są takie.. ani jakoś szczególowo ani basowo nie grają.

 

Podłączyłem kiedyś do tej yamahy altusy 110 stojące obok siebie na środku pokoju i choć to są słabe kolumny zagrały dużo lepiej niż moje soniaki, dzwięk wypełnił pokój, bas (wiadomo) też był głębszy i niższy- ale miało to miejsce tylko przy siedzeniu na krześle.. z łożka już nie dało się słuchać tego jazgotu :D (nie były ustawione).

 

Podłączałem też słuchawki AKG k701 pod ten wznak i różnica była duża, całe pasmo grało spójnie, głębiej niż z moich soniaków- jakby inne brzmienie basu- i nie było tyle bałaganu na górze , jak np na płycie metallicy s&m- na moich paczkach. oczywiście to słuchawki, ale wydaje mi się że z lepszymi przetwornikami w takim układzie też powinno być lepiej niż dotychczas.

 

czekam na dalsze sugestie ;)

nie ograniczaj się chłopie. po to jest allegro, giełda hifi itp. Jak nie mahomet do góry do kolumny do mahometa. Kup używki, posłuchaj ze 3 tygodnie, spyl, niewiele lub nic nie stracisz. Intuicje to wiesz, ze słuchem za wiele wspólnego nie mają. 54139 podał Ci 2 najbardziej rockowe marki chyba, potwierdzam. Szczególnie Paradigmy są świetne, do tzw rozrywki może the best. Nie chcę wywracać Twojego świata do góry nogami:P:P:P, ale podajemy Ci inne rozwiązania, bo Twoje 2 nie są najlepsze. Pozbyłem się Paradigmów wprawdzie, ale przez skargi tych z dołu do spółdzielni;p. Trochę tęsknie, Dali grają ładniej, zmieniły mi się ciut gusta i akie tam głupoty, ale czasem strasznie brakuje mi ich energii, polecam, ale AE też!!

 

pomyśl nad małymi podło;p, jw, podstawki plus standy to już wydatek bliski podłogowcom, a "tego czegoś" podstawki mieć nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tych monitorów nie zagrają dobrze rocka ... więc co tu doradzać ?

 

Justas 32 - właśnie o to chodzi by ktoś doradził.. ja dałem propozycje kolumn które chodziły mi po głowie i po to dałem tu taki temat by móc skonfrontować mój pomysł z ludzmi którzy wiedzą więcej niż ja.

Dlatego na kreatywnych wypowiedziach mi zależy.

 

nie ograniczaj się chłopie. po to jest allegro, giełda hifi itp. Jak nie mahomet do góry do kolumny do mahometa. Kup używki, posłuchaj ze 3 tygodnie, spyl, niewiele lub nic nie stracisz. Intuicje to wiesz, ze słuchem za wiele wspólnego nie mają. 54139 podał Ci 2 najbardziej rockowe marki chyba, potwierdzam. Szczególnie Paradigmy są świetne, do tzw rozrywki może the best. Nie chcę wywracać Twojego świata do góry nogami:P:P:P, ale podajemy Ci inne rozwiązania, bo Twoje 2 nie są najlepsze. Pozbyłem się Paradigmów wprawdzie, ale przez skargi tych z dołu do spółdzielni;p. Trochę tęsknie, Dali grają ładniej, zmieniły mi się ciut gusta i akie tam głupoty, ale czasem strasznie brakuje mi ich energii, polecam, ale AE też!!

 

pomyśl nad małymi podło;p, jw, podstawki plus standy to już wydatek bliski podłogowcom, a "tego czegoś" podstawki mieć nie będą.

 

Dzieki Numik :)

 

co do kolumn proponowanych przez Ciebie.. przez Was w sumie.. to ok, tyle że nie wiem czy padadigmy są dostępne na allegro - dawno nie widziałem a często wszystkie str z podstawkowcami przeglądam.. to samo tyczy się AE evo one.. jakiś czas temu były za 500 chyba. Ale wszystko jest do rozważenia w zasadzie.. tyle że ten budżet taki marny.. i tak w tej chwili gdybym znalazł coś fajnego to musiałbym pożyczyć hajs ;/ ;)

 

Ps. no ja róznej muzyki słucham.. kolumny nie tylko do rocka być mają , ale raczej do wszystkiego ;)

zależy mi na detaliczności ale także na obfitym basie który zejdzie nisko gdy trzeba oraz na tym by kolumny "znikły" w moim pokoju jeśli się da w ogole ;) bo moje soniacze tego nie potrafią ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dwie małe podłogówki Eltax Liberty 5+ i ustaw je po obu stronach drzwi, jak najdalej od siebie i ścian.

 

dzięki Justas :)

 

może to jest jakiś pomysł- zawsze odpada kupno standów w takim wypadku.. tylko czy pomieszczenie nie jest za małe dla podłogówek?

 

co do ustawienia takiego to nawet myślałem już o tym... najpierw przemeblowanie rzecz jasna.. myślałem też o postawieniu kolumn na ścianie tej z oknem. co o tym myślisz? też może być czy lepiej koło drzwi tak jak piszesz?

 

jak w tych eltaxach z basem i górą oraz detalicznością jest?

z tego co widziałem mają impedancję 4-8 ohm. ja wiem że jest to zmieniająca się wartość, ale czy mogę takie kolumny bez obaw do a500ki podłączyć? ona jest od 8 ohmów

(sam teraz mam te 6ohmowe soniaki pod nią, ale wolę zapytać) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Paradigmy to wykop i moc, ale nie pełna detaliczność, ale wiesz...budżet. Natomiast teraz mam Dali i choć brakuje czasem tego kopa dźwięk jest obiektywnie lepszy, pełna średnica, detaliczność. Uniwersalność do różnych gatunków. Także Dali też rozważ, Pylony Pearl, ale jak znajdziesz używki Monitor Audio lub Indiana Line też możesz próbować. Pierwszy zakup nie musi być udany, ja miałem rok "komis" w domu, ale od paru miesięcy czysta przyjemność, a jak już uzbieram na lampkę Mingdy będzie mniodzio. Jak szukasz "tego" brzmienia, szukaj z rozmachem, kupuj spylaj aż znajdziesz.

 

Z podstawek np Dali Concept 2 już będą ok, ale przy dobrym ustawieniu dasz radę z małymi podło w rodzaju Pylon itp. Podłogówki Paradigma rozwalą Ci chatę;p;p

 

PS. Pylony to żadna super-półka, ale jak na cenę to fajne małe podło, jakieś wyjście, tyle że używek nie widziałem jeszcze...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigmy to wykop i moc, ale nie pełna detaliczność, ale wiesz...budżet. Natomiast teraz mam Dali i choć brakuje czasem tego kopa dźwięk jest obiektywnie lepszy, pełna średnica, detaliczność. Uniwersalność do różnych gatunków. Także Dali też rozważ, Pylony Pearl, ale jak znajdziesz używki Monitor Audio lub Indiana Line też możesz próbować. Pierwszy zakup nie musi być udany, ja miałem rok "komis" w domu, ale od paru miesięcy czysta przyjemność, a jak już uzbieram na lampkę Mingdy będzie mniodzio. Jak szukasz "tego" brzmienia, szukaj z rozmachem, kupuj spylaj aż znajdziesz.

 

Z podstawek np Dali Concept 2 już będą ok, ale przy dobrym ustawieniu dasz radę z małymi podło w rodzaju Pylon itp. Podłogówki Paradigma rozwalą Ci chatę;p;p

 

PS. Pylony to żadna super-półka, ale jak na cenę to fajne małe podło, jakieś wyjście, tyle że używek nie widziałem jeszcze...:/

Paradigmy to wykop i moc, ale nie pełna detaliczność, ale wiesz...budżet. Natomiast teraz mam Dali i choć brakuje czasem tego kopa dźwięk jest obiektywnie lepszy, pełna średnica, detaliczność. Uniwersalność do różnych gatunków. Także Dali też rozważ, Pylony Pearl, ale jak znajdziesz używki Monitor Audio lub Indiana Line też możesz próbować. Pierwszy zakup nie musi być udany, ja miałem rok "komis" w domu, ale od paru miesięcy czysta przyjemność, a jak już uzbieram na lampkę Mingdy będzie mniodzio. Jak szukasz "tego" brzmienia, szukaj z rozmachem, kupuj spylaj aż znajdziesz.

 

Z podstawek np Dali Concept 2 już będą ok, ale przy dobrym ustawieniu dasz radę z małymi podło w rodzaju Pylon itp. Podłogówki Paradigma rozwalą Ci chatę;p;p

 

PS. Pylony to żadna super-półka, ale jak na cenę to fajne małe podło, jakieś wyjście, tyle że używek nie widziałem jeszcze...:/

 

no wykop i moc to ważne parametry, nie mniej od innych ;) oczywiście zależy wszystko od toru, żródła i wzmaka.

a co do monitor audio to były jakiś czas temu na allegro M1 w dobrej cenie ale nie znam tych kolumn.. przyzwoite to to? wiesz?

wie ktoś? ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary ścian , dłuższej / krótszej.

 

dobrze że zapytałeś Rydz.. nie wiem czemu myślałem że on 12m2 ma.. zaraz zedytuje ten mój post.. niestety jest sporo gorzej w sensie miejsca pokój ma ok 9m2

 

2,5 x 3,5 m

 

niestety, tego nie przeskoczę- mieszkanie w bloku ;-/

 

jakieś rady co do ustawienia i kolumn konkretnych?

bo z pomieszczeniem to wiem że nieciekawie jest ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Justas :)

 

może to jest jakiś pomysł- zawsze odpada kupno standów w takim wypadku.. tylko czy pomieszczenie nie jest za małe dla podłogówek?

 

co do ustawienia takiego to nawet myślałem już o tym... najpierw przemeblowanie rzecz jasna.. myślałem też o postawieniu kolumn na ścianie tej z oknem. co o tym myślisz? też może być czy lepiej koło drzwi tak jak piszesz?

 

jak w tych eltaxach z basem i górą oraz detalicznością jest?

z tego co widziałem mają impedancję 4-8 ohm. ja wiem że jest to zmieniająca się wartość, ale czy mogę takie kolumny bez obaw do a500ki podłączyć? ona jest od 8 ohmów

(sam teraz mam te 6ohmowe soniaki pod nią, ale wolę zapytać) ;)

Niestety większość kolumn jest teraz 4 Ohmowych.

Kup Tannoy M3 - są łatwe do napędzenia i w dobrym balansie tonalnym do tego wzmacniacza.

W pokoju 12 mkw bez problemu będą pracować małe podłogówki z jednym głośnikiem nisjo-średniotonowym.

Jest to właściwie optymalne rozwiązanie do tego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość kolumn jest teraz 4 Ohmowych.

Kup Tannoy M3 - są łatwe do napędzenia i w dobrym balansie tonalnym do tego wzmacniacza.

W pokoju 12 mkw bez problemu będą pracować małe podłogówki z jednym głośnikiem nisjo-średniotonowym.

Jest to właściwie optymalne rozwiązanie do tego pokoju.

 

Justas - Rydz napisał bym podał wymiary pokoju.. nie wiem czemu wydawało mi się on 12m2 ma.. okazało się że ma

 

3,5 x 2,5

 

Przepraszam że wprowadziłem tu wszystkich w taki błąd.. Niestety nie widzę opcji edycji postu :-/

 

oczywiście przez to że metraż jest mniejszy, sprawa bardziej jeszcze się komplikuje.. myślisz że podłogówki wciąż można tu wstawić czy teraz raczej odpada?

 

Łóżko ma pewnie standardowe wymiary , ale szafy są różne , podaj wymiary szafy / regału ? / biurka , zanim coś doradzę chcę wiedzieć gdzie to da sie ustawić.

 

Rydzu jutro już to pomierzę.. jak chcesz to na pw zdjęcia Ci wyśle albo filmik, co?

będziesz wiedział jak to wszystko wygląda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

no wykop i moc to ważne parametry, nie mniej od innych ;) oczywiście zależy wszystko od toru, żródła i wzmaka.

a co do monitor audio to były jakiś czas temu na allegro M1 w dobrej cenie ale nie znam tych kolumn.. przyzwoite to to? wiesz?

wie ktoś? ;]

tak, przyzwoite, uchodzą też za rockowe, niektórzy twierdzą że były wzorcem dla Paradigmów choć to wydaje mi się przesadzone, ale są ciut spokojniejsze, bardziej uniwersalne, bardzo fajne kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Ciężka sprawa , ale widzę to tak.

Łóżko zostaje na swoim miejscu , na ścianę gdzie są drzwi z lewej strony stawiamy szafę , z prawej regało-barek by pozostawić lewą ścianę gołą.

 

Stolik z telewizorem powinien zmieścić się z prawej strony stojącego biurka wsunięty w miejsce za łóżkiem.

 

Miejsce do odsłuchu łóżko .

 

Kolumny ustawione na ścianie między drzwiami ,odsunięte od szafy / regału jakieś 50-80 cm , trzeba eksperymentować. :)

Lewą gołą ścianę można zagospodarować w wiszący kilim i kwiaty.

 

 

Jeżeli chodzi o kolumny , poszukać podłogówek które są li tylko rozwinięciem monitorków do wersji podłogowej.

Podaje linki co bym kupił.

 

http://allegro.pl/kef-cresta-3-kolce-podkladki-kartony-idealne-i4218848432.html

 

http://allegro.pl/mission-m73-okazja-i4231392808.html

 

http://allegro.pl/kolumny-mission-m33i-i4232001287.html

 

Można też trafić Kef Cresta - 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa , ale widzę to tak.

Łóżko zostaje na swoim miejscu , na ścianę gdzie są drzwi z lewej strony stawiamy szafę , z prawej regało-barek by pozostawić lewą ścianę gołą.

 

Stolik z telewizorem powinien zmieścić się z prawej strony stojącego biurka wsunięty w miejsce za łóżkiem.

 

Miejsce do odsłuchu łóżko .

 

Kolumny ustawione na ścianie między drzwiami ,odsunięte od szafy / regału jakieś 50-80 cm , trzeba eksperymentować. :)

Lewą gołą ścianę można zagospodarować w wiszący kilim i kwiaty.

 

 

Jeżeli chodzi o kolumny , poszukać podłogówek które są li tylko rozwinięciem monitorków do wersji podłogowej.

Podaje linki co bym kupił.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można też trafić Kef Cresta - 30.

 

hej Rydz, dzięki :)

 

mogłbyś zrobić podobny rysunek do mojego i zaznaczyć jak to widzisz?

powiem tylko że z szafą na ściane z lewej strony drzwi odpada- barek po prawej stronie się zmieści bo jest tam trochę więcej miejsca- za to z lewej strony miejsca jest mniej- drzwi nie są na środku dokładnie lecz trochę w lewo, to w sumie przez niedokładnośc mego rysunku ;)

w stronę drzwi także nie mogę podsunąc tych mebli bo nie otworze drzwi- będą zahaczać ;)

a co powiesz na to jakby łożko postawić na ściane na której jest biurko a biurko dać na okno a po obu jego stronach kolumny? może się sprawdzić coś takiego czy to bez sensu? ;p

co do kolumn to drogie to wszystko, :( mam możliwość kupienia missionów m72 za 500 z przesyłką już.. dużo by się rózniły od tych stanowczo droższych m73?

z tych co wysłałeś to się Kefy bardzo podobają mi ( wiem że podobanie się czy nie to akurat tu efekt uboczny, ale to teżjest trochę ważne ;))

a te monitor audio M1 słyszałeś? (znaczy ja też bym podłogówki małe wolał chyba) - ale tak pytam bo jakis czas temu te m1 za 345zł były i nie zostały kupione.. a to cena znacznie przyjemniejsza dla mnie.. niemniej jednak rozważe wszystkie propozycję i czekam na ewentualne kolejne ;)

 

tak, przyzwoite, uchodzą też za rockowe, niektórzy twierdzą że były wzorcem dla Paradigmów choć to wydaje mi się przesadzone, ale są ciut spokojniejsze, bardziej uniwersalne, bardzo fajne kolumny

 

dzięki Numik :)

tak pytam bo jakiś czas temu były w dobrej dla mnie cenie (345zł) w bardzo dobrym stanie i nie zostały kupione

orientujesz się czy mają wykopu trochę? potrafią zagrać dobrym basem a także z przyzwoitą dynamiką i detalicznością?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

mogłbyś zrobić podobny rysunek do mojego i zaznaczyć jak to widzisz?

 

Ja "noga" z komputera , rysunku nie zrobię-za stary już jestem. :)

 

powiem tylko że z szafą na ściane z lewej strony drzwi odpada- barek po prawej stronie się zmieści bo jest tam trochę więcej miejsca-

 

To postaw odwrotnie.

 

a co powiesz na to jakby łożko postawić na ściane na której jest biurko a biurko dać na okno a po obu jego stronach kolumny?

 

Jak masz zamiar słuchać ? postawisz krzesło przed drzwiami ? by siedzieć na przeciwko kolumn ?

 

(znaczy ja też bym podłogówki małe wolał chyba) - ale tak pytam bo jakis czas temu te m1 za 345zł były i nie zostały kupione.. a to cena znacznie przyjemniejsza dla mnie.

 

Bez sensu jest moim zdaniem zakup monitorów , trzeba je na czymś postawić , a to nie mogą być nędzne jakieś podstaweczki , tylko solidny stand ,koszt takiego minimum trzy stówki , więc policz ile wyjdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To postaw odwrotnie.

 

Wyświetl postUżytkownik emsiq111 dnia 16.05.2014 - 18:18 napisał

a co powiesz na to jakby łożko postawić na ściane na której jest biurko a biurko dać na okno a po obu jego stronach kolumny?

 

Jak masz zamiar słuchać ? postawisz krzesło przed drzwiami ? by siedzieć na przeciwko kolumn ?

 

patrzę że barek też się nie zmieści.. Kur.. same problemy :P ;)

a co do ustawienia jeszcze to nawet jak postawie głośniki na ścianie z drzwiami - to może faktycznie łożko jako miejsce odsłuchu będzie najlepsze, ale podstawowym problemem jest to że 90% czasu w tym pokoju to spędzam przy biurku przy kompie.. wiem wiem że to cięzka sprawa jest i że pewnie już Cię to męczy Rydzu, ale z rysunkiem i starością to mnie rozwaliłeś :D ;]

 

a coś z podłogówek tańszych? dałoby radę ? czy już pułap cenowy bezsensowny będzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

hej Rydz, dzięki :)

 

mogłbyś zrobić podobny rysunek do mojego i zaznaczyć jak to widzisz?

powiem tylko że z szafą na ściane z lewej strony drzwi odpada- barek po prawej stronie się zmieści bo jest tam trochę więcej miejsca- za to z lewej strony miejsca jest mniej- drzwi nie są na środku dokładnie lecz trochę w lewo, to w sumie przez niedokładnośc mego rysunku ;)

w stronę drzwi także nie mogę podsunąc tych mebli bo nie otworze drzwi- będą zahaczać ;)

a co powiesz na to jakby łożko postawić na ściane na której jest biurko a biurko dać na okno a po obu jego stronach kolumny? może się sprawdzić coś takiego czy to bez sensu? ;p

co do kolumn to drogie to wszystko, :( mam możliwość kupienia missionów m72 za 500 z przesyłką już.. dużo by się rózniły od tych stanowczo droższych m73?

z tych co wysłałeś to się Kefy bardzo podobają mi ( wiem że podobanie się czy nie to akurat tu efekt uboczny, ale to teżjest trochę ważne ;))

a te monitor audio M1 słyszałeś? (znaczy ja też bym podłogówki małe wolał chyba) - ale tak pytam bo jakis czas temu te m1 za 345zł były i nie zostały kupione.. a to cena znacznie przyjemniejsza dla mnie.. niemniej jednak rozważe wszystkie propozycję i czekam na ewentualne kolejne ;)

 

 

 

dzięki Numik :)

tak pytam bo jakiś czas temu były w dobrej dla mnie cenie (345zł) w bardzo dobrym stanie i nie zostały kupione

orientujesz się czy mają wykopu trochę? potrafią zagrać dobrym basem a także z przyzwoitą dynamiką i detalicznością?

tak właśnie bym je określił, oczywiście w tej cenie, to dobre połączenie energii w rocku (mniejszej niż w Paradigmach) i za to ciut większej równowagi tonalnej i detaliczności. Są łatwiejsze do napędzenia i nie grają tak skrajami pasma jak Paradigmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie bym je określił, oczywiście w tej cenie, to dobre połączenie energii w rocku (mniejszej niż w Paradigmach) i za to ciut większej równowagi tonalnej i detaliczności. Są łatwiejsze do napędzenia i nie grają tak skrajami pasma jak Paradigmy

 

kurde no już ich typ nie ma, ale szczerze też mi je pochwa lił ;]

ale.. jakoś tak przechylam się eżw kierunku myślowym Rydza (i nie tylko) z tymi podłogówkami małymi, tylko faktycznie trzeba by rewolucje zrobić by postawić je na przeciw drzwiowych ścianek ;)

te meble będe musiał gdzieś... wyrzucić ;P ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są ?

Gdzie są ?

 

ale jetem durny.. Przepraszam Rydzu, oglądałem kolumny i się pospieszyłem z napisaniem tu bo mi się pomerdało.. to c30 a nie cesta- sorry ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówki - świetny pomysł, wypełnią pokój dźwiękiem lepiej od podstawek

 

kiedyś sąsiad na chwile pożyczył mi altusy 110 i chociaż stały na środku pokoju, były totalnie nieustawione, zagrały lepiej od moich.. tzn wypelniły pokój o wiele bardziej i zagrały głebiej, a przecież to słabe kolumny - mimo wszystko o wiele lepiej było - no chyba że usiadło się na łożku to krew z uszu ;)

ale na podstawie tego nawet, myślę że lepsze podłogówki sprawdzą się lepiej.. i od altusów i od moich obecnych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde tak patrzę że nic nie ma ciekawego z podłogówek póki co w moim pułapie cenowym.. chyba będę musiał zaczekać z zakupem... Niby nastawiłem się już raczej na nieduże podłogówki, ale tak sobie pomyślałem że jeśli trafiły by się dobre monitorki w dobrej cenie to mogłbym kupić i tymczasowo ustawić a potem dozbierać na standy.

 

w każdym razie czekam na ewenualne następne propozycje podłogowych / podstawkowych kolumn.

 

Pozdrawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.