Skocz do zawartości
IGNORED

MUZYKA POWAZNA - NAJLEPSZE POLSKIE PLYTY


profundo

Rekomendowane odpowiedzi

>profundo

Kolekcja moja faktycznie skromna (1 szt. SACD) ale wszystko przede mną ! Żeby tylko już stała się jasnośc czy DVD-A czy SACD bo nie mozna wytrzymać tej hustawki. Za wskazówkę dziekuję, ale z Lutosławskim sie jeszcze nie znamy, bo jeszcze tego nie "czytam", na razie więc chyba nie będę tego kupował. Czy to jest wersja Hybrid Multichannel SACD, tj. czy będzie ja czytał CDplayer? A to wydawnictwo, bearton czy jakos tak, zaraz wrzucam na wyszukiwarkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja hybrydowa - tak. ale czy cd zagra to? teoretycznie - tak, praktycznie - nie wiadomo. moj creek ma z tym problemy - jedna hydrybe przeczyta, drugiej - odmowi wspolpracy. dlatego tej plyty nie kupie, bo na dwoje babka wrozyla. latac z reklamacjami mi sie nie chce. jak sie pojawi w red booku - pedem nabede, bo wydawnictwo prezentuje sie obiecujaco:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie zasmucił Profundo! Ty przecież masz Creeka CD50mk2 jesli czegos nie pokręciłem? I on ma klopoty z Hybrid Multichannel SACD? A ja własnie jestem w stanie zadurzenia się w tym odtwarzaczu. No ale lepiej że sie tego dowiedziałem przed kupieniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie, profee, on w ogole nie powinien czytac SACD. tak w kazdym razie wynika z troubleshooting guide'a, wiec dla mnie to zadna niespodzianka. niespodzianka jest natomiast to, ze czyta niektore:-))) a poza tym - zlego slowa nie powiem o tym creeku. miodzio!

tak na marginesie - nowoczesny sprzet jest pelen roznych kaprysow. np. nowy odtwarzacz MF - czyli X-Ray v3 - nie czyta plyt z zabezpieczeniami przed kopiowaniem. ale jest na to sposob - trzeba przeskoczyc do drugiej sciezki i przewinac plyte recznie do poczatku. ot, taki jest urok niektorych napedow, zwlaszcza tych, ktore trzymaja sie standardow czerwonej ksiazeczki. sorry za te dygresje.

ile kosztuje plyta beartonu? niestety, nie wiem, ale jak sie dowiem, dam znac:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailowałem do Creeka kiedyś w sprawie czy CD50mk2 czyta czym nie czyta SACD. Odpowiedzieli, że nie, więc to co piszesz mnie nie dziwi. Ale płyty SACD z dopiskiem Hybrid Multichannel powinien czytać, bo one mają dwie warstwy. W dolnej bodajże jest normalny zapis w formacie CD, czyli normalne stereo dwukanałowe. A drugiej z warstw nieprzeszkadzającej pierwszej jest to samo ale w wersji SACD czyli wielokanałowej i z gęstym próbkowaniem. Zwróć na to uwagę, bo może jest wszystko w porządku: jak nie jest Hybrid to nie będzie czytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailowałem do Creeka kiedyś w sprawie czy CD50mk2 czyta czym nie czyta SACD. Odpowiedzieli, że nie, więc to co piszesz mnie nie dziwi. Ale płyty SACD z dopiskiem Hybrid Multichannel powinien czytać, bo one mają dwie warstwy. W dolnej bodajże jest normalny zapis w formacie CD, czyli normalne stereo dwukanałowe. A drugiej z warstw nieprzeszkadzającej pierwszej jest to samo ale w wersji SACD czyli wielokanałowej i z gęstym próbkowaniem. Zwróć na to uwagę, bo może jest wszystko w porządku: jak nie jest Hybrid to nie będzie czytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie taką płytę wydaną również przez CD Accord z kwartetami smyczkowymi Szymanowskiego i Lutosławskiego, zagranymi przez Kwartet Śląski? (ACED037). Niedawno ją kupiłem i zachwyciła – zarówno muzycznie (kwartetom SZ. i Lut. chyba należy się słuszne miejsce w kanonie dwudziestowiecznych kwartetów obok Bartoka, Szostakowicza i kogo tam jeszcze), jak i pod względem realizacji – instrumenty doskonale wybrzmiemają, szczególne wrażenie robią 'dźwięki szarpane'’;) (sorry za lamerskie określenia, no ale ze mnie rzeczywiście lamer;) i najcichsze fragmenty, w których instrumenty niewiele tracą ze swojego brzmienia i oddane są świetnie niuanse gry. Co do wykonania, moje niedoświadczone ucho twierdzi, ze Kwartet Śląski jest rewelacyjny, w niezwykle odpowiadający mi sposób przekazują zwłaszcza decydujące o dramaturgii tych kwartetów zmiany tempa i głośności – ani nie nazbyt 'romantycznie', ani nazbyt 'technicznie' (niczym po skali logarytmicznej). Słuchałem tej płyty ostatnio bezpośrednio po kwarteteach Sofii Gubajduliny (EPO, Danish Quartet), choć też mi się bardzo podobały, to jednak we wszystkich aspektach (muzyka, wykonanie, nagranie), płyta z Kwartetu Śl. podobała się bardziej. Co myślicie?

 

Mam tylko jedno zastrzeżenie, a tym samym pytanie, najbardziej do Guttena (również gram z Rotela RCD991). Ta płyta z CD Accordu należy do tych nielicznych, które w Rotelu mi czasem szumią i popiskują – czy zauważyliście podobne problemy u siebie z tą płyta, lub innymi z tej wytwórni?

 

Pozdrawiam, nemes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Luc, móglbys podac szczegóły dot. tej 'płyty przekrojowej Szymańskiego?'. Na razie znalażlem tylko jedną z CD Accord: 'Partita', chyba nie o nią chodzi... A nawiasem piszac - tą Partite - warto?

 

Pozdrawiam, nemes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Accord święci triumfy w tym wątku, nie będę zatem oryginalny. Parę dni temu usłyszałem, za sprawą zdaje sie Jacka Hawryluka, fragmenty tej płyty w radiowej dwójce, no i w dniu następnym namierzyłem ją w EMPiK-u za bagatela - 24,90 PLN. Cały czas jestem w lekkim szoku - bo mam wrażenie ze słucham Cantus Coeln lub zespołu tej klasy, a to nasi grają i spiewają w dodatku na polskiej płycie...

Mowa o pięknie wydanej "Venitas Venitatus" zespołu "Il Tempo" pod kierownictwem Agaty Sapiechy, z muzyką Kaspara Forstera, gdańszczanina żyjącego w XVII wieku, nadwornego muzyka m.in. Władysława IV, i dworu kopenhaskiego, gdzie zdaje się że był następcą samego Heinricha Schutza... Urzekające glosy m.in. Olgi Pasiecznik i Marty Boberskiej, dobrze brzmiące instrumenty skrzypce, altówki, viola da gamba, chitarra, słowem - piękne nagranie.

Opis z Giganta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Accord święci triumfy w tym wątku, nie będę zatem oryginalny. Parę dni temu usłyszałem, za sprawą zdaje sie Jacka Hawryluka, fragmenty tej płyty w radiowej dwójce, no i w dniu następnym namierzyłem ją w EMPiK-u za bagatela - 24,90 PLN. Cały czas jestem w lekkim szoku - bo mam wrażenie ze słucham Cantus Coeln lub zespołu tej klasy, a to nasi grają i spiewają w dodatku na polskiej płycie...

Mowa o pięknie wydanej "Venitas Venitatus" zespołu "Il Tempo" pod kierownictwem Agaty Sapiechy, z muzyką Kaspara Forstera, gdańszczanina żyjącego w XVII wieku, nadwornego muzyka m.in. Władysława IV, i dworu kopenhaskiego, gdzie zdaje się że był następcą samego Heinricha Schutza... Urzekające glosy m.in. Olgi Pasiecznik i Marty Boberskiej, dobrze brzmiące instrumenty skrzypce, altówki, viola da gamba, chitarra, słowem - piękne nagranie.

Opis z Giganta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona płyta równiez należy do katalogu CD Accord - suity klawesynowe Frobergera nagrane przez Kłosiewicza. Kompozytor niemal zupełnie zapomniany a jednak tworzący muzykę co najmniej równą(lub nawet przewyższającą pod wieloma względami) dokonaniom Couperein'a i Rameau. Od strony jakości nagrania jest to w mojej ocenie wzorzec realizacji klawsynu. Polecam tą płytę bardzo gorąco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>i_nemes

Luc sie nie odzywa więc może ja. Płyta nazwana przez kogoś przekrojową Szymańskiego to ACD038-2: Partita III&IV, Lux aeterna, Dwie etiudy na fortepian, Miserere. Wyk: Chojnacka- klawesyn, Esztenyi fortepian, Bornus Consort, Camerata Silesia NOPR z Pijarowskim i Witem. Zdaje się, ze pismo Studio nadało jej tytuł płyty roku 1997.

>profundo

nie wiem czy prowadzisz zliczanie ilości glosów oddanych na poszczególne płyty. Jeśli tak to zalicz głosy ode mnie na: Froberger/Kłosiewicz ACD035-2; Forster/A.Sapiecha/Il Tempo ACD050-2 i na opisanego wyżej Szymańskiego. I jeszcze dodałbym od siebie Msze staroploskie/Leopolita/Mielczewski/Gorczycki/IL Canto (nominacja do FRyderyka 96 - dlaczego tylko nominacja?) ACD-18-2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->profee

 

Dziekuje. Naturalnie popelnilem taki blad, ze przeszukiwalem sklepy internetowe zamiast od razu udac sie na

strone wydawcy. Teraz juz wiem dokladnie co to za plyta.

 

 

Pozdrawiam, nemes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe

A.Bauer, Suity Wiolonczelowe Bacha, CD Accord

I.Monighetti, jw, DUX

W.Kłosiewicz, Wariacje Gold., CD Accord

Stare

W.Wiłkomirski, Suity Wiol. Bacha, PN

Penderecki, różne płyty, PN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.