Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo czy "Kino"


TheBluesFAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić o poradę co będzie lepsze w moim przypadku stereo czy kino domowe. Oglądam głównie sport czasem jakiś film, ale to rzadko, muzyki wcale. Powierzchnia pokoju to ok. 10m2, dekoder NC+. Ważne jest aby w zestawie był tuner. Budżet to max 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w kino sie nie pchal,sam sprzedalem niedawno KD bo filmow to malo ogladam a wiecej muzyki u mnie plynie z glosnikow.

 

Stereo wyjdzie taniej nawet jesli ma sluzyc pod TV czy TVsat do tysiaka ma byc,nowka czy uzywka?PIONEER X-HM20-K cos takiego pokroju poszukaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł bym w kino na Twoim miejscu. Z tym że budzet masz bardzo mały dlategop na początek nabył bym amplituner i dwa przednie glosniki. Z czasem dozbierał bym na reszte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam głównie sport czasem jakiś film, ale to rzadko, muzyki wcale. Powierzchnia pokoju to ok. 10m2, dekoder NC+. Ważne jest aby w zestawie był tuner. Budżet to max 1000 zł.

 

Według mnie przy takich założeniach (głownie sport, rzadko filmy, bez muzyki) jakość dźwięku nie jest aż tak istotna bo i tak chodzi o głos komentatora lub lektora. Wobec powyższego do takiego pokoju kupiłbym zwykły wzmacniacz, tuner i nieduże kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można coś wykombinować,szukaj amplitunera AV jest masa używek za około 500 można coś ciekawego dostać,nie bedzie miał najnowszych dekoderów audio ale wystarczy.Monitory na fronty i śmiga .Dobrym pomysłem może i jest soundbar , ale ja osobiście wolałbym AV.zawsze pózniej można dać efektowe i w kinie jest bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jestes fanem blusa, ale nie słuchasz muzy, filmy tez zadko, głównie sport wiec po cholore ci sprzet audio ? kup se projektor !

Nie jestem fanem blues'a tylko "The Blues" (Chelsea F.C) to po pierwsze, a po drugie mam już dość jakości dzwięku z głośników TV. Zdaję sobie sprawę że za ~ 1000 zł nie będzie fajerwerków i wcale ich nie oczekuję. Sam mam przy PC głośniki 5.1 kupione 9 lat! temu za ~200 zł i widzę jaka jest różnica między tymi z TV. Więc sądzę, że sprzęt który sobie upatrzyłem "Pioneer HTP-073 (VSX-324K, S11A-P, S22W-P)" jak najbardziej mnie zadowoli, prosiłbym tylko o fachową opinie o nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem blues'a tylko "The Blues" (Chelsea F.C) to po pierwsze, a po drugie mam już dość jakości dzwięku z głośników TV. Zdaję sobie sprawę że za ~ 1000 zł nie będzie fajerwerków i wcale ich nie oczekuję. Sam mam przy PC głośniki 5.1 kupione 9 lat! temu za ~200 zł i widzę jaka jest różnica między tymi z TV. Więc sądzę, że sprzęt który sobie upatrzyłem "Pioneer HTP-073 (VSX-324K, S11A-P, S22W-P)" jak najbardziej mnie zadowoli, prosiłbym tylko o fachową opinie o nim.

 

tylko po ci c to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Nie jestem fanem blues'a tylko "The Blues" (Chelsea F.C) <br />

 

To trochę Ci się fora pomyliły ;)

Poszukaj kolego, jak tu już ktoś wyżej wspomniał jakiegoś soundbara i nie zawracaj sobie głowy stereo za 1000 a kino to już w ogóle daruj ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do pokoju 10m2 wystarczy jakas dobra miniwierza, albo monitory np tannoy m2 + jakis wzmak stereo np. rotel, nad, cyrus, pioneer z serii A600, 700 .... albo soniacz ES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Do TV może kolega wpiąć tanie komputerowe głośniczki aktywne z małym subwooferkiem np. Creative Labs. Kiedyś nowe zestawiki 2.1 kosztowały 89zł. Będzie lepiej niż dźwięk z TV. Muzyki nie słuchasz, filmy rzadko, głównie TV, to szkoda kasy na cokolwiek innego, wg mnie oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie soundbar, to może rzeczywiście kolumny aktywne. Gdybyś miał gdzie ustawić to może coś w tym stylu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Koszt ok 6 stówek, pilotem regulujesz głośność, masz możliwość podbicia basu czy wysokich jakby Ci było mało, będzie ładna przestrzeń stereo, nie ma tylko tunera...

 

W kino na 10m2 bym się nie pakował - głośniki tylne zawiesisz sobie tuż nad uchem? Centralny będziesz trzymał na kolanach? Masz tam w ogóle miejsce na więcej niż 2 głośniki? Zresztą, do sportu dźwięk dookólny chyba raczej nie jest niezbędny.

 

Jeśli ma być i tuner, to najprościej jakaś miniwieża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim metrazu z takim budzetem tylko kino, :)) stereo tylko bedzie z nazwy, nie usłyszysz kolalizacji, głebi, szerokości stereo, niech procesory to robią w amplitunerze, i dzielą ten dzwiek, wiecej frajdy napewno niz dwie kolumny płasko grające poupychane miedzy regały.,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.