Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Musical Fidelity A3.5


Lukasz.enzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszyskich forumowiczów jest to mój pierwszy post na tym forum ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę z muzyką. Potrzebuje pomocy w doborze kolumn podłogowych do wzmacniacza Musical Fodelity A3.5 wraz z CD który do mnie przyjedzie za 3 tygodnie. Pokój w którym ma to zagrać ma około 20mk. Jeżeli chodzi o muzykę to słucham generalnie wszystkiego co "wpadnie w ucho". Jest to moja pierwsza styczność z takim sprzętem wcześniej jedynie słuchalem muzyki na glosnikach komputerowych dlatego wszelkie porady mile widziane. Dylemat mam tez z wyborem nowe czy używane. Kwota jaką chce na to przeznaczyć to około 3000zl .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że nie jesteś pracownikiem któregoś z reklamujących się tu sklepów albo zatrudnionych przez nie agencji reklamowych (nie mam wątpliwości, że sporo aktywności na tym forum generowane jest przez nich), bo wtedy raczej umieściłbyś swoje pytanie w odpowiedniej zakładce.

 

Zatem sugerowałbym przeniesienie tego wątku do zakładki hi-fi, powinno być więcej odpowiedzi (czy sensownych, to inna sprawa). Twój zestaw to solidna średnia półka hi-fi, a wzmacniacz jest na tyle uniwersalny pod względem mocy i zasilania aby prawidłowo funkcjonować prawie z każdymi kolumnami, które możesz znaleźć w tym zakresie cenowym.

 

Paradoksalnie, pomimo że jesteś nowicjuszem, polecałbym rozglądnięcie się za używanymi kolumnami. Wśród kolumn nowych będzie Ci ciężej znaleźć coś, co wykorzysta potencjał Twojego sprzętu. A z drugiej ręki będzie znacznie łatwiej (i gdyby coś naprawdę nie wyszło, nie powinno być znacznych strat na odsprzedaży). Kupno dziesięcio- czy piętnastoletnich kolumn od pierwszego czy drugiego właściciela nie jest na rynku audio jakimś aktem odwagi czy wielkim ryzykiem - technika wcale nie poszła znacznie naprzód, normalni ludzie normalną eksploatacją kolumn zepsuć nie są w stanie, ewentualną przeszkodą mogą być jedynie upodobania estetyczne, bo jak w każdej dziedzinie i tu są pewne mody.

 

Do pomieszczenia 20m2 idealne będą niezbyt duże kolumny podłogowe albo nieco większe monitory (kolumny podstawkowe). W dobrze przygotowanym akustycznie pomieszczeniu o takich rozmiarach można nawet wstawić duże kolumny podłogowe, ale porządne duże kolumny są poza Twoim budżetem.

 

Zazwyczaj dobrym miejscem na poszukiwanie okazji w Polsce jest "giełda" na stronie www.hifi.pl, a za granicą www.audiomarkt.be. Sugerowałbym przejrzenie sobie, co jest tam dostępne, a potem wygooglanie sobie informacji na internecie. Jak już zobaczysz coś, co na oko Ci się podoba i mogłoby pasować, zadaj konkretne pytanie na forum. Pytanie ogólne będzie skutkowało multum odpowiedzi w stylu" ja to mam i mnie się podoba", lub co gorzej "czytałem w gazetce / na internetach że to jest dobre", a to ostatnie to możesz zrobić sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mając tak ciekawą elektronikę, zdecydowanie namawiam na odsłuchy. Musisz zaufać własnym uszom i wybrać najbardziej optymalna konfigurację.

Z mojej strony namawiałbym na posłuchanie polskich kolumn Audio Academy Phoebe III oraz brytyjskie Epos Epic 5.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie odpiwiedzi teraz moje pytanie jest następujące jaką kwotę muszę przeznaczyć na takie kolumny aby były podobnej klasy i jakości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x tyle co na wzmacniacz i odtwarzacz razem wzięte. Tak minimum abyś się poruszał po półkach z głośnikami adekwatnymi do klasy Twoich fajnych klocków. Najważniejsze to jednak słuchać jesli jest szansa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny takie jak Castle Harlech, Acoustic Energy Aesprit 309, Proac Studio 125, JM Lab Electra 905, wiele prostych dwódrożnych konstrukcji Akustyka i Akkusa, jakieś starsze kolumny ESA, to wszystko powinno być do dostania w zakładanym budżecie, ale oczywiście z drugiej ręki i niekoniecznie od razu. Oczywiście można znacznie lepiej i drożej jak już będzie się dobrze wiedziało, czego dokładnie się szuka i czego oczekuje od swojego zestawu. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje jeszcze jedno pytanko możecie mi polecić jakiś tuner radiowy do takowego zestawu? Ciagle bije sie z myślami odnośnie tych głośników czy moze dorzucić trochę więcej i mieć juz cos lepszego. Nie ukrywam , ze będzie to zakup na kilka lat i chce żeby to cieszyło ucho. Czy poprzeczka cenowa podniesiona do +- 4500zl bardzo zmieni sytuacje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje jeszcze jedno pytanko możecie mi polecić jakiś tuner radiowy do takowego zestawu? Ciagle bije sie z myślami odnośnie tych głośników czy moze dorzucić trochę więcej i mieć juz cos lepszego. Nie ukrywam , ze będzie to zakup na kilka lat i chce żeby to cieszyło ucho. Czy poprzeczka cenowa podniesiona do +- 4500zl bardzo zmieni sytuacje ?

 

Zmieni. Na przykład w tym budżecie jest w Niemczech do kupienia para trzyletnich QEF XQ40 (1050 EUR), czyli jakieś 50% ceny sklepowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz fajnego, dobrego i taniego w zakupie tunera, to napisz na priv..

Większość propozycji kolumn była całkiem sensowna, ale sam musisz wiedzieć jakiego dźwięku chcesz słuchać...

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mocno zainteresowany tym kolumnami KEF / XQ 40 jeżeli będą dostępne do przyszłego tygodnia to je kupie. Pytanko tylko czy mój wzmacniacz poradzi sobie z nimi ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu ale TY masz pokój 4x5 czyli 20m2 daj litości QX40 to nie głośniki do kiszenia ich ;) to musi grać, dźwięk musi gdzieś wybrzmieć , rozpędzić się, ruszyć powietrzem. Sam sie zastanawiałem nad nimi ale niestety czarne cholery wiec raczej odpadają i to wersja piano, wiec czyszczenie z kurzu co trzeci dzień gwarantowane :) Wersja QX30 wydaje się najsensowniejsza do 20m2, a podobno na basie potęga z nich i po całym paśmie fajnie grają, przynajmniej z tego co ludzi episza, bo nie słuchałem ich :) ale nakierowuje Cię na bardziej właściwe kolumny do Twojego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprawa z tymi XQ40 nie wypaliła ale mam możliwość zakupu JBL TI 10 K wiem, że nie jest to gabaryt do 20m2 ale w tej sytuacji mogę przenieść cały sprzęt do salonu ok 45m2. Teraz moje pytanie czy jest sens pakować się w takie JBL ? Czy MF A3.5 poradzi sobie z nimi ? Dodam, że cena na te JBL jest dość atrakcyjna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45m2 dla tych JBL to już by było miejsce do życia. Nie znam tych kolumn z osłuchu, miałem inne od JBL dwie konstrukcje, wspomnienia pozostały, że nawet yamahą piano craft dało się je napędzać, były bardzo skuteczne i koncertowe takie granie. O tych sobie poczytaj w testach jaką mają najniższą impedancje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mają 6Ω ale z testów wynika, że mają stałą 4Ω .

Jeśli znamionowa impedancja to 6 om, a minimum jej sięga 4 omy to kolumny przynajmniej teoretycznie jawią się jako nie trudne do wysterowania, ale bywają takie konstrukcje co niby nie trudne z pomiarów, a tego kopa energetycznego potrzebują ;)

 

ps. a na czym poległa sprawa z zakupem tych QX 40 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca okazał się niepoważny umawiał się kilkukrotnie, że wyśle dane do przelewu smsem a jak otrzyma wpłatę to je wyśle do znajomego z Niemiec ale smsa po 5 telefonach dalej nie otrzymałem a teraz telefony przestał odbierać. Co śmieszne kolumny dalej stoją na ogłoszeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.