Jump to content
IGNORED

TX-8050 wybór kolumn


mike71

Recommended Posts

Witam Wszystkich

To mój pierwszy post ale przyznaję, że w 50% forum mam przeczytane od A do Z i poległem z wyborem kolumn. Bardzo proszę o pomoc w wyborze kolumn do odsłuchu.

Pokój ~15m2 (kwadrat)

Sprzęt amplituner Onkyo TX-8050

Typ muzyki: klasyczna (np. Paul Mauriat i jego orkiestra), fortepian, gitara klasyczna, skrzypce itd czyli instrumenty klasyczne + dobry jazzik (np. Eric Marienthal).

 

W chwili obecnej słucham muzy na głośnikach Technicsa i w porównaniu do odsłuchu z słuchawek HD555 jakby połowy dźwięku nie wychodziło z kolumny.

 

Z lekka odrobiłem pracę domową i wybrałem 4 zestawy do odsłuchu kierując się trójdrożnością zestawu:

Magnat Quantum 807

Dali IKON 7 MK2

Paradigm Monitor 11 v.7

Boston Acoustic M 350

 

Czy możecie podpowiedzieć czy to dobry wybór na odsłuchu? Może o jakimś zestawie nie doczytałem a powinien wpaść do listy wymieniając? Kolejność nie jest przypadkowa, Magnat mnie przekonuje ale moja wiedza o współczesnych producentach kolumn jest raczej niewielka. Z góry dziękuję za pomoc i porady.

Pozdrawiam

Michał

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Witaj Michale,

na wstępie pozwolę sobie zakwestionować Twój wybór tak potężnych konstrukcji do pomieszczenia 15m2. Takie pomieszczenie spokojnie prawidłowo nagłośnią dobre kolumny podstawkowe, ostatecznie jakieś smukłe podłogówki.

Biorąc pod uwagę elektronikę oraz Twoje preferencje namawiam na konstrukcję podstawkową. Moim zdaniem idealnie sprawdziłyby się monitory Dali Mentor 2, gwarantujące świetne wysokie góry, brzmienie pełne, dobrze wypełnione, podparte dobrym, świetnie kontrolowanym basem. Alternatywą mogą być kolumny Kef R300 lub jeśli koniecznie konstrukcja wolnostojąca, to model R500. Namawiałbym także na posłuchanie jednego z modeli Tannoy - Revolution DC6T lub w wersji specjalnej SE.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

na wstępie pozwolę sobie zakwestionować Twój wybór tak potężnych konstrukcji do pomieszczenia 15m2.

Witam, dziękuję za szybki odzew.

Starałem się wybrać "smukłe" konstrukcje choć mam obawy czy pod pojęciem smukłości kryje się szerokość czy "coś" o czym nie wiem.;-)

Jeżeli szerokość, to konstrukcja Tannoya Precision 6.2 u mnie nie wejdzie bo śmiało bym do listy dopisał. Tannoy - Revolution DC6T nie rozpatrywałem ale to dobry pomysł. Myślałem jeszcze o dynaudio excite X36 ale to już faktycznie potężna konstrukcja, choć naprawdę nie wiem co się naprawdę kryje pod pojęciem "potężnej konstrukcji".

Miałbym prośbę w kwestii zrozumienia. Czy "potężna konstrukcja" zaszkodzi w odsłuchu w moim pomieszczeniu czy raczej jest formą "przerostu formy (ceny) nad treścią"?

Jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia zatem tx-8050 można zmienić bo jego cena do kolumn jest nie współmierna. Jednakże wybór wybór TX-8050 był świadomy, gdyż to co słucham raczej jest rzadko spotykane na CD (prędzej w wersji "flac" z netu).

 

Jestem z Łodzi (sprawdziłem Twój profil - Pabianice zatem jesteśmy "sąsiadami") więc nie ma problemów podjechać i przetestować. Nawet z własnym amplitunerem.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.