Skocz do zawartości
IGNORED

OPA : 132 vs 134 vs 604 vs...?


stefanB

Rekomendowane odpowiedzi

Które z op ampów pojedyńczych , lub podwójnych uważacie za najciekawsze brzmieniowo ?.

Wiem, że temat nienowy ,ale bardzo rozdrobniony po róznych wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym ukladem jest 604, a jednak! Potrzebowalem 4lat zeby startujac od niego, przejsc etap ad825, opa627,637,134, lm6172 i skonczyc wlasnie na 604. Z czystym i wydajnym zasilaniem, dobrym dac na wyjsciu pasuje mi najlepiej, w buforze za dacem ustawilem 825 i to jest dzwiek analogowy,gesty i spojny, ze swietna rozdzielczoscia, oddechem i przejrzystoscia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem opampy w moim Denonie DCD-635 i i z tych scalaków które wymieniłeś to OPA604 był najlepiej brzmiącym (konkretnie w moim przypadku był podwójny OPA2604). Przy OPA2134 dźwiek był "rozlazły" i za bardzo dudniły basy. OPA132 nie przerabiałem.

Obecnie testuję OPA627, ale wydaje mi się, że w moim przypadku lepiej grało z 2604.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opa604 to coś co mi osobiście najlepiej przypadło do gustu. Przestrzeń, lekko ocieplona barwa - grają pięknie - 2134 i 134 też przerabiałem, ale u mnie sucho to wypadło. AD8027 - dla nietoperzy - słaba podstawa basowa. RC4558 - wyrównane brzmienie, ale nie ta klas - brak rozdzielczości i płynności dźwięku. Sprawdzę inne AD w niedługim czasie np 797, ale moim zdaniem nie pobiją OPA604 z dobrym zasilaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu również testy i opinie na temat opampów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak bys zapytal ktory zestaw glosnikowy, wzmacniacz lub CD wedlug Forumowiczow jest najciekawszy brzmieniowo :) No moze byl by wiekszy wybor i wiecej roznorodnych teorii na ten temat bo OpAmpow nie mamy az tak duzo :) Ale pozwole sobie wrzucic moje osobiste 3 slowa na ten temat. Jestem a wlasciwie bylem przekonany najbardziej do OPA627 (wersja A lub B - wszystko jedno - ja nie slysze roznicy) - cenie sobie jego detalicznosc - ale ja po prostu lubie generanie taki dzwiek. Jeszcze bardziej szczegolowy jest 637 ale mniej przydatny ze wzgledu na niestabilnosc. Jezeli lubisz taki precyzyjny dzwiek to sprobuj AD797 ale nie jest on juz tak latwy do zaimplementowania jak OPA - zdaza sie mu wzbudzic lub plywac. Jezeli jednak wolisz sluchac muzyki po to zeby sie zrelaksowac a nie wsluchiwac w szmery sali koncertowej to lepszym wyborem bedzie tak lubiany na forum OPA604 albo AD825 :) A reszta ... to juz chyba klasa nizej ... moim skromnym zdaniem :)

 

Ale zaczalem od tego ze bylem zwolennikiem OPA627 ... bo teraz moim zdecydowanym faworytem jest OPA1632 i to w kazdym calu - niestety stara gwardia OpAmpow zostaje chyba zdeklasowana :) ale najlepiej miec wtedy tor symetryczny bo niesymetrycznie nie pokazuje pelnych mozliwosci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie do precyzyjności sformułowania można się doczepić. Uprościłem pytanie swiadomie do potocznego audiofilskiego rozumienia, czyli: ta sama aplikacja, podstawka, itd., chcąc podkreślić ograniczenie do brzmienia elementu w tym samym torze sygnałowym.Ludzie maja klocka i chca cos poprzekladać...

Zdaje sobie sprawę ,że geniusz często kryje sie w aplikacji. Na ten temat rzeczywiście wartoby porozmawiać. Nie można jednak napisać 741=627, choc znam np. absolutnie genialne aplikacje LF353.

Też podobnie oceniam 2604

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TI nie znalazlem, dlatego bytam bo gdzies kiedys "chyba" cos takiego widziałem, ale moze sie myle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad797 na wyjsciu gral u mnie 1,5roku, jest to najbardziej powietrzny opamp, zupelnie przezroczysty, przestrzen kosmiczna, dzwiek poprostu wibruje, wada jest slaby bas, gra cienko, choc pieknie, moze zauroczyc, ale nie na dlugo, chyba do innych zastosowan niz cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tych co wymieniłeś słuchałem dwa w wersji podwójnej opa2134 i opa2604 i według mnie najlepszy jest opa2604.

Poza tym słuchałem opa2227 BB i op275 analoga, ale nie przypadły mi do gustu w planach mam lm833 lm6132 i jeszcze parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPA2604 pona wszystko ale nie pozwole krytykowac OP275Gp Analoga to jest taka mieksza wersja OPA2604 ja na nia mowie pieszczotliwie "misiowata" ..Szkoda ze b-browan nie produkuje jakiejs ekstremalnie audiofilskiej wersjii 2604 np w obudowie ceramicznej w wykonaniu kosmicznym na szafirze..co z tego ze jeden by kosztował ze 100zł..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk wo w b. dużej mierze zależy od układu do którego go wsadzam. W jedym układzie zagra lepiej w innym gorzej. Dlatego można chyba mówić, że w tym układzie ten zagrał mi tak a drugi inaczej i to samo ze wzbudzeniami. Wszystkie więc uwagi będą cenne jeśli stosuję wo i mam opinie jak gra całość na w

Philipsie 304 II ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.