Skocz do zawartości
IGNORED

Radmor 5100 , Fonica Adam i ZG 40C Czy to zagra ?


robbit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

- brawo - usłyszałeś winyla :) - gratulacje ! - a jeżeli chodzi o ramię, to u mnie jest to samo - nie przejmowałbym się tym zbytnio - ale był taki wątek o smarze do windy...pzdr...

 

też bym się nie przejmował... mając taki sprzęt... pzdr..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie tych reedycji płyt winylowych , czy ktos z Was spotkał sie z tym że ciszej grają od starych egzemplarzy? i jaka Waszym zdaniem lepiej kupić płytę ? używaną ale z macierzystej wytwórni czy nową ale reedycję z innego źródła ?

 

też bym się nie przejmował... mając taki sprzęt... pzdr..................

coś mi tu zaleciało ironią trochę ??? :)))))

ale niestety na lepszy mnie nie stać :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

coś mi tu zaleciało ironią trochę ??? :)))))

ale niestety na lepszy mnie nie stać :(

 

I dlatego należy się zastanowić, czy z tego powodu godzisz się na walenie igłą w płytę, jaka by to igła i płyta nie była, czy szukasz fachowca, który napaćka smaru do windy ramienia.

Moim zdaniem, skoro Twój gramofon oferuje funkcję płynnego opuszczania igły na płytę, to należy tę funkcję przywrócić do życia, nie zwracając uwagi na stwierdzenia mówiące, że: „u mnie też tak jest, więc się nie przejmuj…”.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Panów po dłuższej przerwie.

Właśnie osiągnąłem cel moich zmagań związanych z wątkiem czyli radmor + adam + tonsil i chciałbym podzielić się z kolegami swoimi odczuciami oraz podziękować Wam za opinię , pomoc i podzielenie się wiedzą i doświadczeniem .

Teraz opiszę Wam co następuje :

radmor 5102 stan near mint , gramofon adam stan near mint , kolumny zg 40c stan very good .

W radmorze wymieniłem najważniejsze elektrolity , gramofon dostał ortofona ( wysokiego ) kolega pisał że bedzie on odtwarzał również dźwięki nie tylko z płyty na tym gramofonie - to prawda , miał rację niestety, ale słychać to tylko na płytach które nie trzeszczą wiec dramatu nie ma , kolumny dostały nowe głośniki , wszystkie , niskotonówki były sprawne ale ich stan wizualny mnie przygnębiał a nie posiadam maskownic ale oryginały czekają w odwodzie .

Na ścianach panele akustyczne mieszane , piramidki + trapezowe czy coś w tym stylu , postaram się zamieścić fotki.

Teraz odsłuch , no cóż po wielu godzinach ustawiania wkładki ( na ucho ) metodą prób i błędów gdyż nie posiadam szablonu ,udało mi się jednym ruchem ustawić wkładkę z pozycji w której wysokie aż kłuły w uszy przy totalnym braku dołu w miejsce które zostało do teraz czyli ...... balsam na moje uszy, muzyka z płyt pink floyd czy genesis ( the lamb lies down on broadway ) to czysta poezja , świetnie brzmi ( przepięknie analogowo ) płyta Flash and the pan - Light in the night , po prostu bajka ogólnie rzecz ujmując żeby się zbytnio nie rozpisywać , płyty które są doskonale zrealizowane w studio brzmią poprostu fantastycznie , można by słuchać i słuchać i ciagle odczuwać niedosyt ,niestety są również pozycje które rozczarowują np. cocteau twins z flagową treasure , mam oryginalne wydanie 4AD i tak jakoś wogóle bez tego " mięsa" płasko płytko i bez dołu , jedyne co jest to scena ale jakby z niej leciała muzyka przez głośniki od komputera ale to już taka płyta , pamiętam że na CD było to samo.

Ale teraz czekam na płytę charlesa mingusa z utworem " moanin " czuję że jak usłysze ten utwór na moim zabytkowym sprzęcie to zacznę lewitować :) totalny odlot będzie .Acha , zaopatrzyłem sie w takie coś jak geo disc firmy mofi wiec teraz mogę ustawić wkładkę w/g prawideł rzemiosła , któryś z Was pisał że mój sprzęt nie bedzie w stanie wygenerować w pełni możliwosci wkładki , to co teraz generuje jest naprawdę jak na moje oczekiwania (niezbyt małe) krótko mówiąc super , trudno mi sobie wyobrazić lepiej , jednakże gdyby się okazało że po użyciu szablonu do ustawienia wkładki będzie jeszcze znaczna poprawa to zwątpie całkowicie w celowość kupowania urządzeń za naprawdę ciężkie pieniądze obawiam się jedynie tego że po ustawieniu z szablonem bedzie gorzej i nie uda mi sie wrócić do obecnego ustawienia. Cieszę się że pomogliście mi dołączyć do Waszego grona oraz że mogłem sie z Wami podzielić wrażeniami , sorki za literówki ale coś nie zawsze uda mi sie dokładnie nacisnąć klawisz albo nie w tempo i tak wychodzi a nie chce mi sie tracic czasu na poprawki więc sorki :) a teraz niech mi ktoś podpowie jak się zamieszcza zdjecia to postaram się kilka zamieścić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.