Skocz do zawartości
IGNORED

Mały upgrade systemu.. ?


robiz

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, przyszła kolej na zmianę wzmacniacza, aktualnie " meczę " Harmana Kardona HK 675, cd jest juz Rotel RCD 1072, a kolumny to Indiana Line Tesi 260.

Najprościej byłoby cos po linii Rotela , może RA 1062, niestety na końcówkę moce i pre nie wystarczy kasy ( myślałem o RC 1070 i RB 1070 ). Budżet to max. 1800 złociszy, a ten dzielony zestaw to ok 2500 zł, może być.

Warunek konieczny to " przyzwoity " stopień gramofonowy MM, lub może bardzo przyzwoity ;)

 

W gre wchodzą używane sprzęty, a tutaj z odsłuchem raczej kiepsko. No i żeby to nie był sprzęt już " pełnoletni " , coś kilkuletniego lepiej.

 

Może macie jakieś większe doświadczenie w parowaniu sprzętów z różnych marek , aby do grało i nie muliło zbytnio.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że przy tych kolumnach nie ma co szaleć. Słyszałem je na AudioShow w zeszłym roku, ten i wyższe modele. Szukaj po prostu czegoś do 1000zł z wejściem phono ja bym na Twoim miejscu polował na Marantza PM-68 i PM-7000, i będzie to klocek z przyszłością, który śmiało zagra ze sporo lepszymi kolumnami niż te, które masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wybieralem w takiej charakterystyce dzwieku , wiem ze nie jest to klasa wyzsza ale maja super opinie i dzwiekowo sa wiecej niz poprawne. W tym budzecie ciezko znalezc lepsze ;)

Marantz z calym szacunkim , nie lezy mi wizualnie.

A z nowych yamaha as-700 zgrala by sie jakos ?

Kolumny to raczej spokojniejsza i cieplejsza sygnatura dzwieku, rotel to raczej przeciwienstwo.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanych lepszych konstrukcji trochę znajdziesz w tej cenie. Z nowych choćby nasza rodzima w ekstra cenie - stx mx-140.

Wiem, że kupno używanego sprzętu to czasem loteria - ale gdy poświęci się trochę swojego czasu wszystko układa się ok. Imo marantze są ładne do PM-7000 nic nie mam - jest bardzo ładny (w środku bieda), ale gra naprawdę spoko.

Co do nowych wzmaków do 1800 z phono - nie mam pomysłu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych wzmaków do 1800 z phono - nie mam pomysłu:)

 

No własnie...... :)

 

 

 

A jak się odnajduje w tym szaleństwie rzeczony Rotel RA -1062 ?

 

robzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co tak się " uparliście " na te Indina. Wbrew pozorom, kolumny podstawkowe sa dobra alternatywa da podłogówek. Nie każdy potrzebuje łomotu i mega basu, aby słuchac muzyki. Wyrówanane pasmo , melodyjność i przyjemność słuchania , są równie ważne.... A tutaj to wszystko mamy. No chyba , że porównujemy klasę Golfa z Aston Martinem, to faktycznie nie poszalejemy.

Ktos z Was , je słuchał na żywo czy tylko, tak jeden pod drugim powtarzacie zasłyszane opinie, jak to często na NASZYM KOCHANYM forum sie dzieje.... ;)

Może warto poczytać opinie ludzi , którzy je testowali, zapraszam do lektury w dziale opinie.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wszystkich kolumn z tej serii na AS w tamtym roku z naprawdę niezłymi klockami, pozdrawiam. Nie mówię, że jest źle ale używki za tę kase można znacznie lepiej.

 

Rzecz jasna wszystkich które były u Rafko - bodajże 3 modele z serii tesi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.