Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo do PC do 1000zł.


macosi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

Jestem nowy na forum.

Ostatni tydzień zawalam nocki w czytaniu o sprzęcie stereo.

Moja historia:

Do tej pory miałem jedynie zestawy komputerowe 5.1: Logitech X-530,Genius SW-HF 5100, a aktualnie Logitech Z-906. Wcześniej nie zastanawiałem się nad tym, że można mieć za takie pieniądze dużo lepszą jakość dźwięku. Nigdy nie miałem do czynienia ze sprzętem stereo,wzmacniaczami,amplitunerami itd.

Jednak ostatnio w Saturnie natknałem się na głupią miniwieżę Yamaha Pianocraft MCR-750. Posluchałem radia i już ten sprzęt zwalił mnie z nóg w porównaniu do moich Logitechów Z-906. Zacząłem więc się zastanawiać nad jakimś zestawem stereo. Pierwsze co zrobiłem to porozmawiałem z moim szwagrem który bawi się od niedawna w takie rzeczy, Zaproponował używane Altusy 140 i jakiś wzmacniacz Technicsa, więc zacząłem czytać:)

Czego słucham:

Słucham muzyki głównie rockowej,zdarzają się oczywiście kawałki popularne w danym momencie,chociażby Happy Williamsa;) Kiedyś słuchałem muzyki klasycznej, Dżemu, Metallica, czasem jakieś Disco jeśli jest nastrój;) Ale ukochany zespół to Coma.

Jaki pokój:

Pokój ma około 20m (4x5m) 2 szafki,łóżko, szafa, telewizor, stolik i biurko z PC.

Źródło dźwięku:

Na ten moment nie biorę pod uwagę kupno odtwarzacza CD, nie mam prawie żadnej kolekcji płyt, całą muzykę trzymam na PC (FLAC i MP3 320kbps), ewentualny wzmacniacz próbowałbym podłączyć również do dekodera VECTRY.

W PC karta dźwiękowa Sound Blaster Z, ewentualna zmiana na Prodigy HD2 lub kupno później DACa.

Jakie brzmienia:

Lubię wyraziste góry i średnice,jednak przyjemny bas również się przyda( w Logitechach Z906 jest dużo basu,w miarę góry ale średnicy za nic)

 

Jaki sprzęt mógłbym kupić:

Wzmacniacz:

Wszędzie chwalicie Grundig Fine Arts V3,na Allegro obecnie jest V2 z pilotem,świetnie się prezentuje i kosztuje 350 zł

Czytałem też o NADach C315 i C316 ale to już droższa sprawa.

Kolumny:

Dużo pochwał zbierają Tannoy M2

Słyszałem MA BX2, ładnie grają ale przewyższają mój budżet.

Wolałbym kolumny podstawkowe(później kupno podstawek) ale nie wykluczam podłogowych(choć nie wiem czy na ten metraż się to opłaca,zwłaszcza że to jest mieszkanie w bloku)

Co możecie mi zaproponować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 20 metrów to spokojnie bym podłogówki brał, ale pewnie ciężko będzie w tym budżecie.

A tak w ogóle, to takich tematów jest bazylion na forum, nie wiem czy jest sens zakładać kolejny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niecałe 20 m i zastanawiam się nad sensem podłogówek w bloku gdzie nie wiem czy wykorzystam ich możliwość i dodatkowo rzeczywiście to już droższa sprawa.

Bardziej mnie interesują monitory. Na OLX sa BX2 za 950 zł, może udałoby się coś wytargować, zrobily na mnie super wrażenie(choć w porównaniu do Logitechów Z906 to chyba wszystko zrobi na mnie wrażenie), natomiast nie wiem czy nie można znaleźć czegoś lepszego w tej cenie.

Na Allegro jest ten wzmacniacz Grundig Fine Arts V2, sprzedający chce 350 zł z przesyłką kurierem, prezentuje się świetnie i jest pilot,co w sumie jest wygodne. To dobra cena? Jak czytałem to ludzie V3 kupowali dużo taniej.

 

Zdaje sobie sprawę, że jest dużo podobnych wątków, jednak liczę na rady konkretnie pod moja osobę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.