Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer Open Baffle - konstrukcja


Pan Kochany

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem jedno. Miałem monitory z BR na głośniku Vifa 160mm a w tej chwili mam odgrody z 2 x 10" na stronę. Takiego impulsu, szybkości i definicji basu po prostu się nie spodziewałem. Bas nie schodzi może do piekieł. Kończy się gdzieś w okolicach 40Hz, ale jego jakość jest wysokiej próby. Gram już na tym któryś miesiąc i cały czas zadziwiają mnie te głośniki nawet mimo tego, że zwrotnica jest w nich mocno eksperymentalna i niedopracowana (niektórzy powiedzieli by, że z d...py ;-)). Uśmiech nie schodzi z twarzy. A do tego planarny chińczyk na wysokich. A co!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Op wymaga dużych głośników i dużej odległości od tylnych ścian. ale bas mają bardzo dobry. Mi się udało uzyskać również dobry bas na estradowych 12 w br ale obudowa bezstratna i drc. W takich op widzę 18cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe taki subwoofer będzie ciężko ustawić, musiały być być dwa, bo gdzie jednego Dać?

 

Hehe taki subwoofer będzie ciężko ustawić, musiały być być dwa, bo gdzie jednego Dać?

 

Ja słyszałem ob na 15, a mam dobrego br na 12. Zejście podobne. Impuls też, jednak ciśnienie większe z br.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za off top kolego Zephyr jakiego chinczyka masz na wysokich ?buduje- przerabiam swoje OB z dostawianymi subami na 18cali bo też brak miejsca i tylko do odsłuchu ustawiam jak należy. Szukam tańszej alternatywy na góre.Dobry Fountek kosztuje dużo. Pozdrawiam

Krystian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.