Skocz do zawartości
IGNORED

Musical Fidelity - V90-BLU czy Arcam rBlink


aleksander66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zwracam się do kolegów o pomoc zastanawiam się nad kupnem w/w urządzeń .Sam nie wiem, co wybrać ,może jest ktoś bardziej zorientowany w jakości dźwięku przez Bluetooth.

Musical Fidelity jest bardziej funkcjonalny,ale czy gra lepiej od rBlinka .Dźwięk raczej po ciepłej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Podpinam sie pod pytanie.

 

Przymknijcie oko, ze sprzet nie kosztuje sredniej krajowej i podzielcie sie wiedza/doswiadczeniami z tymi sprzetami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie dotarł MF V90-BLU.

 

Wcześniej zastanawiałem się nad Arcamem rBlink-iem - co przeważyło na korzyść MF:

 

1) ilość wejść / wyjść;

2) możliwość podłączenia do zewnętrznego dac-a;

3) dodatkowa antenka - dzięki niej mogę dowolnie schować urządzenie, nie wiem, jak by było z zasięgiem i ew. "schowaniem" Arcama;

4) cena (promocja w Top Hifi ;)

 

 

Pierwsze obserwacje.

 

1. Obudowa.

 

Solidna, aluminiowa, niestety tylko srebrny kolor wykończenia. Samo urządzenie stoi stabilnie - waga 590g, kable go "nie przesuwają" ;)

Antenka jest na magnesie, więc można ją "podkleić" do innego elementu i się nie przesuwa.

 

2. Podłączenie i sparowanie.

  • Laptop Sony Vaio - urządzenie zainstalowało się bezproblemowo, muzyka poleciała z laptopa do MF. Zasięg - gra z odległości 10m, wchodząc do jednego pokoju, sygnał jest, w drugim, już znika, ale to już kilka ścian ;)
  • Smartfon Sony Xperia Z1 Compact - tutaj mam problem. Telefon wykrył urządzenie, sparował i ... z głośników lecą jakieś poszatkowane dźwięki... Nie wiem co jest nie tak, może ktoś podpowie?

3. Brzmienie.

 

Jak dla mnie - priorytetem było zagranie z laptopa oddalonego od sprzętu stacjonarnego ;) Nie chciałem, by długi kabel usb plątał się po podłodze, gdy pracuję na laptopie, a chcę posłuchać coś "na szybko" z zapisanych plików.

 

Nie oczekiwałem wysublimowania, miał sprawiać radość i jest dobrze. Dźwięk jest dynamiczny, nawet wewnętrzny dac jest naprawdę spoko. Na zewnętrznym dac-u (Hegel HD25) nie ma aż mocno znaczącej przewagi, więc jak ktoś nie ma zewnętrznego, to dramatu nie bedzie.

 

4. Posumowanie.

 

Dla mnie priorytetem była wygoda takiego urządzenia, a czy Arcam, czy Musical Fidelity? Chyba zadecydowała cena ;) a później inne plusy tego naprawdę udanego urządzenia.

 

 

 

Jeżeli ktoś mi podpowie z tym smartfonem, co jest nie tak, to będę wdzięczny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem MF i mam go od godziny. Tel i tablet dziala, moje vaio nie moze znalezc sterownika !? wtf ?

 

To co urzadzenie pokazalo z telefonu (flac, spotify) jest dla mnie milym zaskoczeniem, ale ja to kupilem pod PC, jakies rady ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem opanowany, nie mialem tam czegos doinstalowanego w sterownikach.

 

miniasy niestety musze potwierdzic, bawilem sie u ojca tym MF i polaczylo z jego Z1, informujac o polaczeniu z urzadzeniem apt-x, po czym z glosnikow lecialy tylko jakies smieci. Na chwile obecna nie mam w lapie BT z aptx, ale tablet tab s 8.4 gral normalnie, cos musi byc po stronie Z1.

 

Po pierwszych godzinach polecam urzadzenie, szczegolnie w aktualnej cenie 699, musze pobawic sie wiecej i zobaczyc te wejscia cyfrowe, bo w sieci i instrukcji sa sprzeczne informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych godzinach polecam urzadzenie, szczegolnie w aktualnej cenie 699, musze pobawic sie wiecej

 

To fajnie, że przypadł Tobie do gustu i się sprawdził ;) Ja też go wziąłem gł. pod laptopa ;) więc..., chociaż szkoda, bo jak z Vaio działa, to dlaczego nie z Z1?

Cenę ma dobrą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalni nabywcy!

 

Kolega bleq zwrócił mi uwagę na jedna sprawę...

 

Podłączał do MF u siebie coaxial-em, a ja z kolei optykiem u siebie, dodatkowe źródło (dekoder, PS4, minidisc) i próbowaliśmy "wyjść" analogiem na wzmacniacz..., cisza..., nie działa...

Wejście optyk, a wyjście coaxial na inny dac - i z niego "analogiem" na wzmacniacz - działa...

 

Osobiście bym tego nie zauważył, ale bleq zaczął to sprawdzać ... i dał znać.

 

Z kolei dostarczając sygnał bluetooth do MF i z niego analogiem do wzmacniacza - działa...

 

Trochę chyba Musical Fidelity namieszał ;) i nie zrobił urządzenia "uniwersalnego" ;))) bo by się im V-dac II nie sprzedawał ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miniasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalni nabywcy!

 

Kolega bleq zwrócił mi uwagę na jedna sprawę...

 

Podłączał do MF u siebie coaxial-em, a ja z kolei optykiem u siebie, dodatkowe źródło (dekoder, PS4, minidisc) i próbowaliśmy "wyjść" analogiem na wzmacniacz..., cisza..., nie działa...

Wejście optyk, a wyjście coaxial na inny dac - i z niego "analogiem" na wzmacniacz - działa...

 

Osobiście bym tego nie zauważył, ale bleq zaczął to sprawdzać ... i dał znać.

 

Z kolei dostarczając sygnał bluetooth do MF i z niego analogiem do wzmacniacza - działa...

 

Trochę chyba Musical Fidelity namieszał ;) i nie zrobił urządzenia "uniwersalnego" ;))) bo by się im V-dac II nie sprzedawał ;)

 

 

Panowie ja też rozważam zakup tego rodzaju odbiornika. Interesuje mnie głównie granie "bezprzewodowe" ale koledzy mnie trochę zmartwili. Obu nie słuchałem, ale MF wydaje się być bardziej solidny i funkcjonalny ze względu na ilość wejść i wyjść... ale po co ich tyle? skoro jak koledzy wspominali dźwięk można wypuścić analogiem odbierając go tylko bezprzewodowo... Coś więcej możecie o nim powiedzieć? Nie wiem którego wybrać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obu nie słuchałem, ale MF wydaje się być bardziej solidny i funkcjonalny ze względu na ilość wejść i wyjść... ale po co ich tyle? skoro jak koledzy wspominali dźwięk można wypuścić analogiem odbierając go tylko bezprzewodowo...

 

Właśnie, żeby mieć pewnie możliwość wyboru wyjść ;) Plus jest taki, że możesz go podłączyć pod dodatkowy, zewnętrzny przetwornik (lepszy) jeśli takowy posiadasz.

Myślę, że wybór obu będzie satysfakcjonujący.

 

Minusem w MF, tak jak pisałem jest, że z Sony Xperia Z1 compact nie sparował się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze trudno mi to pojac. Mamy 3 rozne wejscia, ale sa uzyteczne przy zastosowaniu dodatkowego przetwornika?! Na pewno wszystko sprawdziliscie? :-) Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to duzy minus. Czy warto placic tyle kasy? Czy nie lepiej zakupic tanszy odbiornik bluetooth i jakis dobry dac?

 

Jeszcze pytanko o tego MF. Czy wybralbys go ponownie? Bo gdyby nie te wejscia to wlasnie bym go zamawial... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko o tego MF. Czy wybralbys go ponownie? Bo gdyby nie te wejscia to wlasnie bym go zamawial... ;-)

 

Tak, ja akurat mam zewnętrzny dac i dla mnie to urządzenie zdało egzamin.

MF może też funkcjonować, jako samodzielne urządzenie, gra naprawdę przyzwoicie - oczywiście, jak na standard bluetooth.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja akurat mam zewnętrzny dac i dla mnie to urządzenie zdało egzamin.

MF może też funkcjonować, jako samodzielne urządzenie, gra naprawdę przyzwoicie - oczywiście, jak na standard bluetooth.

 

Znalazłem w opisie produktu MF V90-Blu ciekawe zdanie:

 

"W analogowym systemie V90-BLU może być podłączony np. pomiędzy źródłem wejściowym i wzmacniaczem. "

 

Czy to nie oznacza, że twój sprzęt też powinien działać w tym aspekcie? Ja z tego zrozumiałem że nie tylko poprzez odbieranie sygnału bluetooth, ale również przyjmując poprzez wejście analogowe. Nigdzie nie jest napisane że potrzeba dodatkowego przetwornika bo wystarczy sam wzmacniacz. Czy się mylę?

 

A dalej też ciekawe rzeczy:

 

"Tryb „bypass” pozostaje aktywny do momentu wykrycia sygnału Bluetooth, po którym następuje automatyczne przełączenie się na źródło bezprzewodowe. Tryb „bypass” działa jednakowo dla obu wejść cyfrowych – optycznego i koncentrycznego. Sygnał z wejść cyfrowych ma priorytet przed tym pochodzącym z wejścia analogowego, ale pozostaje podrzędny w stosunku do sygnału przesyłanego bezprzewodowo. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie oznacza, że twój sprzęt też powinien działać w tym aspekcie? Ja z tego zrozumiałem że nie tylko poprzez odbieranie sygnału bluetooth, ale również przyjmując poprzez wejście analogowe. Nigdzie nie jest napisane że potrzeba dodatkowego przetwornika bo wystarczy sam wzmacniacz. Czy się mylę?

 

Jasne, przecież napisałem, że może funkcjonować "samodzielnie" w systemie... ;)

Ja mam już dac-a dlatego wybrałem MF, ze względu na możliwość podłączenia do niego.

 

Dalej to o czym piszesz, działa właśnie tak ;) Zaczyna "działać" połączenie bluetooth, to MF przełącza się właśnie na nie...

 

Też uważam, że szkoda, że MF V90-BLU nie działa, jak pełnowartościowy dac. Te wejścia cyfrowe się marnują ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miniasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze od siebie jak ja to widze.

 

Bypass RCA - np. do koncowki mocy, preampem jest zrodlo BT (tel, tablet, pc)

Bypass wejsc cyfrowych - to jest moim zdaniem zabieg marketingowy i sprzedaz np V90-DAC moglaby spasc. Urzadzenie konwertuje sygnal z coax na toslink i na odwrot. Moze pomoc przy ograniczone ilosci wejsc w zewnetrznym DACu.

 

Szkoda, ze wbudowany DAC nie obsluguje wejsc cyfrowych. Tak jak pisalem z miniasy nie moge zrozumiec tej czesci recenzji ze strony: Musical Fidelity - V90-BLU - Przetworniki C/A - Testy sprztu audio

 

" Po podłączeniu źródła do gniazda cyfrowego (przewodem) staje się jasne, że potencjał "dziewięćdziesiątki" jest jeszcze większy. Nie wszystko da się usłyszeć nawet w najlepszej bezprzewodowej konfiguracji.

 

"Po kablu" Musical zyskuje na dynamice i wielowarstwowości, wcześniej już słyszana plastyczność nabiera rumieńców, słuchać więcej faktur, chociaż i więcej problemów, jeżeli takie zostały nagrane; znika owo delikatne zaokrąglenie, dźwięk jest bardziej bezpośredni. "

 

Autor jawnie klamie albo w ogole nie testowal urzadzenia. Co on tam, do jasnej cholery, slyszal przy polaczeniu kablem ??

 

Czy kupilbym ponownie? TAK, jestem w pelni usatysfakcjonowany z tego urzadzenia. Celem bylo przyjemne sluchanie muzyki ze spotify. W to miejsce moglem kupic odbiornik BT bez DACa (np. Yamaha YBA-11) i DACa, ale za te 699PLN (gdzie odbiornik yamahy kosztuje ok.250) osiagnalem zloty srodek w stosunku cena/jakosc. Mysle, ze za te 450 ciezko byloby o sensownego DACa (Fiio? SMSL?).

 

Szukajac transportu pod osobnego DACa dla gestych plikow pewnie bym szukal dalej, ale to juz nie ten budzet.

 

PS podam z czym to u mnie gra, by dac poglad zestawu:

ROTH OLI 40

Music Hall a35.2 + cd35.2

 

Polka raczej srednia, ale ja jestem bardzo zadwolony i chyba o to chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

cześć,

odkopuję wątek ponieważ nie chciałbym powielać postów....moje pytanie dotyczy dokładnie tych samych urządzeń MF v90 oraz arcama rblink.

 

z tego co przeczytałem powyżej obydwa urządzenia zarówno MF jak i arcam mają DAC jedynie do wspomagania BF APTX...i nie możemy ich używać jako DACi samodzielne...MF ma wejścia ale nie przyjmie sygnału z konwertera USB do SPDIF z laptopa a Arcam wogóle nie ma wejść, ma jedynie wyjścia. Na dzień dzisiejszy ARCAM kosztuje 800 zł a MF 1300 zł. Dodatkowo ARCAM posiada APTX low latency czyli ,,lepszej jakości APTX".

 

Podsumowując wybór staje się prosty: do aptx lepiej wybrać arcama rblink - o 500 zł lepszy, oraz bardziej zawansowany codec aptx - czy ktoś się ze mną zgadza?

 

sam się zastanawiam nad zakupem, byłbym wdzięczny za poradę...może ktoś powie z perspektywy czasu/użytkowania jak to wygląda...co warto kupić?

jest inne urządzenia mające w miarę dobrego dac i aptx? w podobnej cenie o kompaktowym rozmiarze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mercandede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
moge zrozumiec tej czesci recenzji ze strony: Musical Fidelity - V90-BLU - Przetworniki C/A - Testy sprztu audio

(...)

Autor jawnie klamie albo w ogole nie testowal urzadzenia. Co on tam, do jasnej cholery, slyszal przy polaczeniu kablem ??

Może już tylko głosy w głowie...

 

Piękny przykład na wiarygodność recenzentów.

 

Podsumowując wybór staje się prosty: do aptx lepiej wybrać arcama rblink - o 500 zł lepszy, oraz bardziej zawansowany codec aptx - czy ktoś się ze mną zgadza?

 

sam się zastanawiam nad zakupem, byłbym wdzięczny za poradę...może ktoś powie z perspektywy czasu/użytkowania jak to wygląda...co warto kupić?

Z perspektywy czasu definitywnie odradzam Arcama rBlink.

 

Nie wiem, czy stwierdzony u mnie problem jest globalny, czy tylko dotyczy jakiejś wybrane serii.

Niestety podobne symptomy są słyszalne w Arcamie miniBlink...

 

Miałem u siebie V90-BLU. Wszystko było w porządku, z wyjątkiem dwóch rzeczy.

1. Przekaźnik zmieniający tryb pracy (Bluetooth/passthru) reaguje z delikatnym opóźnienie, co powoduje wycięcie początku pierwszego odtwarzanego utworu.

2. W moim egzemplarzu zasilacz to jakiś kiepski żart. Że jest lekki i tandetny, to można przeżyć. Ale piszczenia i świszczenia, słyszalnego w całym pokoju, nie byłem w stanie strawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno o lepsze urządzenie do Bluetooth niż to - polecam wypożyczyć, na pewno zostanie w domu. Sprzedaliśmy już kilkanaście i skuteczność jest stuprocentowa

http://sklep.rms.pl/mass-fidelity-relay-adapter-bluetooth

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czekam na drugi egzemplarz V90-BLU. Zobaczymy, jak będzie z jego zasilaczem.

 

Co do Mass Fidelity, to czytałem o jego problemach z urządzeniami Samsunga.

 

Sprzedaliśmy już kilkanaście i skuteczność jest stuprocentowa

A jakie macie doświadczenia z V90-BLU?

Bo może niepotrzebnie robię sobie nadzieję na w pełni sprawny egzemplarz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, V90 działa jak DAC tylko gdy wysyłamy doń sygnał Bluetooth. W każdym innym wypadku gniazda służą do funkcji passthrough.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tych wejściach cyfrowym wiem. ;)

 

Mi chodziło bardziej o to, czy Wasi klienci skarżyli się np. na tragiczny zasilacz albo problemy z transmisją w przypadku konkretnych smartphone'ów czy tabletów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nedj

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem drugi egzemplarz V90-BLU.

 

Zasilacz jest sporo cichszy od poprzedniego, ale nadal jest słyszalny i irytujący.

Na szczęście uniwersalny zasilacz z Conrada rozwiązał ten problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

I ja także odkopię temat. Obecnie posiadam monitory aktywne Swans M200MKII, które grają z Arcam miniBlink i zastanawiam się nad kupnem nowych Swansów M300 albo Edifierów S3000 Pro. I teraz pytanie, czy warto zamieniać miniBlinka na MF v90 albo Mass Fidelity Relay?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.