Skocz do zawartości
IGNORED

Jag electronics bas


Rafał29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem szczęśliwym posiadaczem streamera jag bas w wersji tranzystorowej i przechodząc od razu do rzeczy pytam Państwa ? co takiego magicznego jest w tym klocku, że jako żródło - spotify mp3 320 - gra to ciekawszym brzmieniem od płyt z ECM załadowanych do harman kardon hd 980 ? Czy znajdę gdzieś w internecie test tego basa albo chociaż info co siedzi na pokładzie ?

 

 

Druga sprawa to pytanie czy ktokolwiek ma doświadczenia ze streamowaniem przez tego basa plików gęstszych niż mp3 320  spotify ?

Mam dużą satysfakcję z tego co póki co słyszę z mp3 i jednocześnie wielką ochotę na 1024 ….:) Pytanie czy  bluetooth, o który to urządzenie się opiera poradzi sobie z czymś gęstszym ?

 

 

Mój Jag Bas podpięty jest do Roksan Caspian mk I a dźwięk wydobywa się ze starych monitorów B&W 602 3s.

To jest wątek na osobny temat ale pisząc w skrócie: 15 lat temu trafiły do mnie te paczki. Nasłuchałem się wielu opinii o ich ultra analitycznym, suchym i beznamiętnym, brzmieniu.  W tym okresie uwielbiałem analizować utwory a szczególnie skomplikowane popisy perkusyjne więc wszystko było okej.

Jednocześnie od czasu do czasu trafiałem na komentarze osób twierdzących, że są to monitory wybitnie wybredne i wymagające co do reszty toru. Że odpowiednio skonfigurowane potrafiły ponoć zagrać wręcz słodko jak niektórzy twierdzili. Mój repertuar ewaluował, pojawiło się dużo ciemnego i gęstego brzmienia jak na baboon moon molveara  - pojawiła się potrzeba ? takiego też brzmienia.  Pojawił się Roksan Caspian ( po rotelu) i było dużo fajniej ale dopiero jag bas zmienił grę. Mam czego chciałem a tych niewielu miało chyba rację. Jest oczywiste, że prawdziwego dołu nie dostanę ale kolorowa, szczególnie ta niska średnica to coś co sprawia mi wystarczającą frajdę. Do tego okazało się, że perkusję w dalszym ciągu mogę sobie prześledzić tyle że już jakby z dalszych siedzisk, fajnie, polecam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Widzę od wielu lat cisza w temacie 

Dam opinie na temat jaga na 6sn7 bluetooth 

Wystarczyło zmienić lampy na Kenrady i w zasilaniu philips miniwat ez81 lub 80 

To źródło to najlepsze co mogłem kupić w moim życiu, serio. Jakość przekazywanej muzyki jest na takim poziome, że nie ma opcji aby coś grało lepiej do 45tys zł 

Jak ktoś ma wątpliwości że przesył jest przez bluetooth i to ogranicza jakość, to jest w błędzie. 

Mamy tutaj osiągnięte naturalne barwy o pełnej palecie, co słychać za każdym razem robiąc krok w przód tzn rozwijając inne elementy systemu. Jag nie ma ograniczeń, jak do tej pory. 

Dobra definicja sceny, bas ma struktury , góra ma rozdzielczość. Całość ma wgląd w nagranie, plany. Jest ogolem nasycony. 

Ważne by pochylić się nad zasilaniem aby rozwinąć w pełni skrzydła. Do tego jak ktoś lubi się bawić można bocznikowac kondy np jakimiś mundorfami lub miflexami. Ewentualnie zmienić konda w zasilaniu bluetootha, bardzo wyraźne zmiany: nichicon kz muse mega przestrzeń, lub nichicon ka mega naturalna barwa. Z grubsza... 

Ogólnie fenomenalny projekt, konstruktor ma słuch, żaden element nie jest z przypadku, ciężko coś poprawić, dobrać cos lepszego. To świadczy o staranności doboru elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
W dniu 10.03.2024 o 21:50, radeks0 napisał:

Widzę od wielu lat cisza w temacie 

Dam opinie na temat jaga na 6sn7 bluetooth 

Wystarczyło zmienić lampy na Kenrady i w zasilaniu philips miniwat ez81 lub 80 

To źródło to najlepsze co mogłem kupić w moim życiu, serio. Jakość przekazywanej muzyki jest na takim poziome, że nie ma opcji aby coś grało lepiej do 45tys zł 

Jak ktoś ma wątpliwości że przesył jest przez bluetooth i to ogranicza jakość, to jest w błędzie. 

Mamy tutaj osiągnięte naturalne barwy o pełnej palecie, co słychać za każdym razem robiąc krok w przód tzn rozwijając inne elementy systemu. Jag nie ma ograniczeń, jak do tej pory. 

Dobra definicja sceny, bas ma struktury , góra ma rozdzielczość. Całość ma wgląd w nagranie, plany. Jest ogolem nasycony. 

Ważne by pochylić się nad zasilaniem aby rozwinąć w pełni skrzydła. Do tego jak ktoś lubi się bawić można bocznikowac kondy np jakimiś mundorfami lub miflexami. Ewentualnie zmienić konda w zasilaniu bluetootha, bardzo wyraźne zmiany: nichicon kz muse mega przestrzeń, lub nichicon ka mega naturalna barwa. Z grubsza... 

Ogólnie fenomenalny projekt, konstruktor ma słuch, żaden element nie jest z przypadku, ciężko coś poprawić, dobrać cos lepszego. To świadczy o staranności doboru elementów.

I ja się zgodzę! Ja zmieniłem lampy na RCA 6f8g vt99. Wymontowalem moduł bluetooth i zamontowałem nowy. Petarda!! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_62949
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2015 o 12:07, destiny123 napisał:

Mnie zastanawia czy to urządzenie wspiera aptX bo nie widze takiej informacji na stronie producenta.

Nie. Tylko sbc. Ale płytkę można wymienić na nowszą i wtedy masz nawet LDAC. Wiem, że pytanie padło kilka lat temu ale być może ktoś będzie chciał kupić i informacja się przyda. A do sprawdzania jaki rodzaj protokołu obsługuje audio a jaki np telefon polecam aplikację Bluetooth Codec Changer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych odtwarzaczach strumieniowych odbiorniki BT+DAC chyba już mają mniejszą  rację bytu. Zwłaszcza jesli są okrojone z dodatkowych możliwości, np podpięcia innych źródeł cyfrowych.

Ja to widzę tak źródło- Dac- i tu dopiero zabawa np pre lampowe+ końcówka mocy/ tranzystor/ wzmak lampowy.

Korzyści, które opisujecie wynikają, nie licząc lepszego odbiornika BT, z zabawy lampami. A tu już jest trochę ciekawego sprzętu.

Może się mylę, nie wiem. A z resztą...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, 1siedem napisał:

Przy obecnych odtwarzaczach strumieniowych odbiorniki BT+DAC chyba już mają mniejszą  rację bytu. Zwłaszcza jesli są okrojone z dodatkowych możliwości, np podpięcia innych źródeł cyfrowych.

Ja to widzę tak źródło- Dac- i tu dopiero zabawa np pre lampowe+ końcówka mocy/ tranzystor/ wzmak lampowy.

Korzyści, które opisujecie wynikają, nie licząc lepszego odbiornika BT, z zabawy lampami. A tu już jest trochę ciekawego sprzętu.

Może się mylę, nie wiem. A z resztą...

 

Zgodzę się. Stąd na tej płytce jest wejście USB do którego można podłączyć np maca z roon. Co też uczyniłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.