Skocz do zawartości
IGNORED

Jag electronics bas


Rafał29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miał ktoś z Was styczniść z ww urządzeniem? Wygląda zachęcająco ale brak jakichkolwiek opinii. Bardzo jestem ciekawy jak to gra. Funkcjonalność ma ciekawą. Będę wdzięczny za jakieś informację, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

sprzedajemy to urządzenie od kilku miesięcy, urządzenie gra rewelacyjnie, bardzo wielu naszych Klientów zakupiło je do swoich systemów audio w celu wykorzystania do odsłuchu z serwisów streamingowych. Pomimo pewnych ograniczeń w jakości dźwięku ze Spotify czy WIMP, nawet na bardzo zaawansowanych systemach taka konfiguracja dawała dużo frajdy z odsłuchu. Natomiast w momencie wykorzystywania plików wysokiej rozdzielczości jakość dźwięku była naprawdę świetna.

Nie chcę jednak namawiać czysto teoretycznie, zapraszam na odsłuchy, ewentualnie jest możliwość wypożyczenia urządzenia u nas i przetestowania. Jeśli nie będzie odpowiadało, po prostu dokonujesz zwrotu a my oddajemy pełną kwotę. Jedynie w przypadku sprzedaży wysyłkowej Twoim kosztem będzie odesłanie urządzenia do naszego salonu.

Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego na tegorocznym AS grało to całkiem nieźle z systemami Jaga. Jednak wydaje mi się że to wzmacniacze i kolumny są fajniejsze w swoim przedziale cenowym niż urządzenie Bas.

Wracając do Basa to raczej bym go nie kupił właśnie ze względu na jego małą funkcjonalność. Z tego co udało mi się dopytać to nie możesz tam podłączyć żadnego dysku po kablu. Jest urządzenie nastawione na granie muzyki z portali sreamingowych. Sygnał musisz mu podać za pomocą chyba bluetootha im lepszej jakości materiał tym lepiej. Takie rozwiązanie jest nie do końca po mojemu. No ale jeśli komuś to odpowiada warto przynajmniej posłuchać.

To tak pobieżnie może ktos będzie wiedział więcej. Z tego co się orientuję to chyba Q21 ma te urządzenia w swojej ofercie. Zadzwoń pogadaj wypożycz. Albo u źródła:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Paweł

 

o widzę że już się Q21 odezwał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paweljazz

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nic sie nie podłączy do niego. Z drugiej strony można puścić dźwięk z laptopa i mogą to być pliki flac, dobrze rozumiem? Jest to jakaś alternatywa dla DACa, za którym się pomału rozglądam. Tu odpada konieczność ciągnięcia kabla przez cały pokój w moim wypadku. Zastanawiam się tylko jak z jakością po Bluetooth ? Bez kabli tak dziwnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na stażu - przedwzmacniacz?

 

Na wzmacniacza ma szansę awansować tylko przedwzmacniacz aktywny, przedwzmacniacze pasywne nie dostaną awansu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Jaga od 2 tygodni i jestem bardzo zadowolony. Mysle ze wlasnie przez to ze Bas jest bardzo malo funkcjonalny powoduje ze gra naprawde dobrze. Pan Darek, konsgruktor tego urzadzenia daje mozliwosc rozbudowy klocka do funkcji pelnego przedwzmacniacza, z regulacja glosnosci, dodatkowym wejsciem RCA itd.Sygnal idzie faktycznie tylko przez bluetooth ale nie trzeba korzystac tylko z platform typu Spotify. Mozna grac spokojnie z plikow zapisanych na dysku ale przesylane sa przez BT. Ja poki co korzystamze Spotify Premium i mam dostep do sporej ilosci muzyki za 20 pln, i to jest super. Bede chcial w niedlugim czasie sprobowac grania z plikow hires ktore bede katalogowal na jakims dysku NAS. Ale to sa juz kolejne koszty nie liczac zakupu legalnych plikow.

Dochodzi jeszcze mozliwosc modelowania dzwieku Basa poprzez wymiane lamp.

Nie gra to tak jak moj CD ale w mojej opinii nie ma przepasci. Wiem ze Pan Darek wysylal Basa na odsluchy i to jest najlepszy sposob na sprawdzenie nausznie czy nam pasuje dany sprzet czy nie, ale spedycje robia swoja robote i urzadzenia wracaly w masakrycznym stanie.

 

Pozdrawiam

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można grać plikami z komputera to już funkcjonalność wcale nie jest taka ograniczona. Na pewno przed zakupem posłucham tego na swoim zestawie. Moje CD nie jest wybitne wiec i tak powinno być lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz grac ze wszystkiego co ma BT. Na jednym z telefonow mam zgrane flaci i moge je wyslac do Basa. Jezeli chodzi o Spotify, Wimp, Deezer to wybralem rozwiazanie drozsze i kupilem 7" samsunga do tego celu, tylko do polaczenia z Basem. Ale ilosc plyt jaka w tym czasie odkrylem rekompensuje wydatki :) z plyt pewnie nie zrezygnuje, ale od 2 tygodni nie kupilem zadnej, a u mnie to wielki sukces :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grasz z Wimpa standard 320 czy w wersji premium flac ?

 

Strasznie kusi taka wygoda. Płyty zajmują coraz więcej miejsca a jak chce czegoś posłuchać to akurat zawsze nie mogę znaleść tego co szukam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie nastawilem na zakup bas.po to glownie pojechałem na as. Niestety zawiodlem sie. Detalicznosc marna. Jest gladkosc, muzykalność tak, ale nie słychać zadnych smaczkow.mikro i makrodynamika slabe. Gralo to sygnalem ze spotify. Nie bylo flacow.

Najbardziej podpadli mi Panowie z jag stwierdzeniem, ze wszystko poprawią kable zasilające... ktorymi od niedawna handlują.

Pomimo nastawienia na zakup i sympatii do ich dźwięku na 300b, odpuścilem.

Ps no i przyaloby sie wejscie cyfrowe......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylem na AS, ale podejrzewam ze tam to gralo na lampach i kolumnach Jaga. A dzwiek bez wyostrzen/ mniej rozdzielczy to mogla byc sprawka reszty toru. Powtorze, zalezy z czym porownujemy, ja z CD mam wiecej, detali, wybrzmien itd ale dostep do zasobow muzyki na legalu naprawde jest godna uwagi. Q21 pisali ze bez problemu wypozyczaja wiec sprawa jest prosta. Ja wykorzystalem fakt ze do Pana Darka mam kilka minut drogi wiec pofatygowalem sie bezposrednio do niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pojawia sie takie, czy za 3 tys można kupić jakiś odtwarzacz który zagra lepiej? Oczywiście bedą miały na pewno większa funkcjonalność ale nie sadze żeby np jakiś Denon czy Pioneer brzmiał lepiej... Ja cały czas sie zastanawiam czy może zamiast odtwarzacza kupić jakiegoś DACa i grać z multimedialnego DUNE HD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany CD na pewno kupisz do 3kzl i może grać lepiej, nowy może być ciężko. W mojej opinii BASa raczej trzeba traktować jako źródło alternatywne, ale dzięki połączeniu z którąś z platform muzycznych daje nieograniczone możliwości w poznawaniu muzyki. Zależy co kto lubi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o cd, ja miałem na myśli bardziej odtwarzacz multimedialny, Tutaj pewnie odpowiedź jest oczywista...Te za 2-3 tys raczej nie grają za ciekawie, chyba że się mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda że na pokładzie jest całe wyjście analogowe, DAC a producent poskompił wejść cyfrowych, rozumiem gdyby to był tylko pusty strumieniowiec ale w tym wypadku to ograniczanie funkcjonalności bez żadnego powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone empirycznie. Na Wimpie HiFi jest lepiej, dzwiek ma zdecydowanie lepsza rozdzielczosc, kontury, nawet player jest ladniejszy natomiast biblioteka w porownaniu do Spotify mocno kuleje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem Panów na AS czemu nie ma wejść cyfrowych. Odpowiedź była : " ale po co"

Bardzo chciałem kupić bas ale nie przy tej jakości dźwięku. ..

Moim zdaniem bas to ich starszy dac przerobiony na odbiornik bt i wykastrowany z reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify Premium (320) - póki co Spotify lepszego nie ma.

 

Zapytałem Panów na AS czemu nie ma wejść cyfrowych. Odpowiedź była : " ale po co"

Bardzo chciałem kupić bas ale nie przy tej jakości dźwięku. ..

Moim zdaniem bas to ich starszy dac przerobiony na odbiornik bt i wykastrowany z reszty.

 

Ja i tak bym wolał wziąć klocek pod pachę do domu niż słuchać na AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem ze Spotify nie ma lepszej jakości.

To prawda, na AS to raczej trudno cokolwiek wnioskować , poza tym chyba najważniejsze jak gra we własnej konfiguracji.

Wyjścia cyfrowe by się przydały gdyby miał to być rozszerzony DAC. W strumieniowcu w sumie zbędny , skoro konstruktorzy zakładają ze po Bluetooth jakość jest optymalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, wszystkich zainteresowanych naszym urządzeniem, zarówno aktualnych jak i przyszłych użytkowników. Przeczytałem wszystkie uwagi użytkowników oraz

wątpliwości osób zainteresowanych odtwarzaczem i chciałem na kilka odpowiedzieć. Pierwsza uwaga dotyczy tegorocznego Audio Show i paru zawiedzionych

osób przyzwyczajonych do poziomu dźwięku w naszym pokoju. Nie wynikał on z użycia strumieniówki ale z faktu że wzmacniaczem służącym do napędu naszego

systemu był nasz 3 watowy wzmacniacz na lampie ECL 86 a nie jak zawsze 300B podłączony do naszych najtańszych monitorów. Chcieliśmy pokazać wszystkim niedowiarkom że nie trzeba wydawać niebotycznych pieniędzy żeby cieszyć się dobrym dźwiękiem w domu. Teraz kilka refleksji związanych z samym urządzeniem. Od paru lat pojawiali się u nas klienci którzy jako źródła używali odtwarzaczy strumieniowych i o zgrozo próbowali je podłączyć do takiego wzmacniacza jak 300B który z racji swojej specyfiki obnażał wszystkie niedoskonałości tych urządzeń. Tak narodził się pomysł wykonania własnego odtwarzacza który stanowiłby alternatywę dla dobrego CD. Dla wszystkich malkontentów chciałbym zaznaczyć że CD nie podbiło rynku z racji przewagi dźwięku płyty cyfrowej nad czarną analogową, lecz nieporównywalną łatwością w użytkowaniu. Taka sama idea przyświecała nam przy projektowaniu BAS-a. Odrzucamy natomiast wszelkie zarzuty związane z małą funkcjonalnością naszego urządzenia ponieważ jedyną funkcją do którego służy BAS jest odtwarzanie muzyki z plików cyfrowych dostępnych z sieci lub z własnych zasobów a z tej funkcji wywiązuje się znakomicie. Celowo zrezygnowaliśmy z z wejść i wyjść cyfrowych a skupiliśmy się na zestrojeniu poszczególnych sekcji cyfrowo analogowych wewnątrz urządzenia . Dlatego efekt końcowy wyszedł tak dobry. Wszelkiego typu próby poprawy jakości dźwięku zewnętrznymi przetwornikami nie mają sensu jedynie komplikują i podnoszą cenę urządzenia. Klientom zaczynającym zabawę polecamy Spotify portal muzyczny który za 20 zł miesięcznie oferuje największą dostępną płytotekę na rynku w bardzo przyzwoitej jakości w wersji premium i w większości dużo lepszą niż niektóre pseudo bezstratne pliki z netu. Chcieliśmy jednocześnie poinformować że rozwijamy nasze urządzenie i wszelkie uwagi od naszych użytkowników chętnie uwzględnimy w kolejnych wersjach. Chętnie w miarę możliwości odpowiemy na wszelkie wątpliwości. Pozdrawiamy JAG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

odgrzebię wątek - czy poza bluetooth istnieje opcja podłączyć go do sieci kablem?

Czy planujecie typowy odtw sieciowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do Jag E. Czy w zastosowany przez Was odbiornik bt obsługuje aptx i aac oraz czy jest wersja bez preampu, sam dac z bt ?

 

Pozdrawiam

M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Pana Darka aby co jakiś czas zajrzał do klubu JAG bo tam co jakiś czas mogą się pojawić pytania dotyczące jego produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.