Skocz do zawartości
IGNORED

Nagrywane płyty CD zagrożeniem na kolumn?


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich kilkunastoletnich doświadczeń CD-R i DVD-R Sony nigdy mnie nie zawiodły i tylko im ufam na co dzień.

W międzyczasie zmieniali zakłady produkcji ale jakość utrzymali w ryzach.

Zawsze wypalałem na Liteonach (straszne psuje, trzeba przyznać, ale gdy działały to działały bardzo dobrze)

Lubiłem CD-R Verbatim Pastel, tyle że strasznie łatwo się rysowały a ja głównie do auta je wypalałem...

Inne markowe marki to według mnie były sezonową loterią jakości więc przestałem je kupować bo jak były indyjskie to jakoś działały a jak były z Tajwanu to były Guano...i vice versa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij ludziom, że mówimy o nagrywarce stacjonarnej (nie w PC) i płytach przeznaczonych tylko do niej (for music use only). Stacjonarna nagrywarka nie nagrywała na zwykłych CDR-ach przeznaczonych do "peceta".

 

To były zwykłe CDRki, takie jak do pcta, tyle, że były od nich płacone tantiemy na rzecz organizacji reprezentujących autorów.

Co do jakości natomiast, to faktycznie - była wyższa niż przeciętnej CDrki, ale może dlatego, że było tych płyt 3-4 rodzaje dostępne (TDK, BASF,Sony, Verbatim).

 

Jakośc CDRów do stacjonarek kiedyś była lepsza - w ostatnich 2-3 latach kupiłem kilka pudełek TDK i 2 pudełka po 10 szt każde w ogóle nie startowały i poszły do kosza. Myślałem, że padła mi nagrywarka (pioneer pdr-04). Nadal jest to loteria. Ale płyty nagrane w latach 90tych nadal grają bez problemu.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem niedawno w instrukcji do moich kolumn, że producent odradza odtwarzanie nagrywanych samodzielnie płyt CD i pisze, że prawidłowe nagrywanie takowych wymaga dużego doświadczenia i wiedzy. Czy faktycznie płyty takie mogą mieć negatywny wpływ na kolumny?

Zdradź co to za producent? Stawiam na jakąś polską manufakturę audiofilską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrej pamięci to ja nie mam. W każdym razie nie miałem żadnych zwrotów. Z tego, co stoi na półce, to po wyjęciu około 20 płytek są to, w kolejności jak leci: TDK, esperanza, TDK, TDK, TDK, TDK, TDK, TDK, PLATINUM, maxell, KODAK, TDK, TDK, TDK, TDK, TDK, TDK, SONY, SONY, PLATINUM, PLATINUM. Czyli widać co akurat używałem. Wszystkie płytki działają bez zarzutu, a te były nagrywane jakieś 5 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.