Skocz do zawartości
IGNORED

TSAR alternatywa polskiej muzyki


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

a0523644917_10-1024x1018.jpg

Carowie zniknęli wraz z morderstwem rodziny Romanowów. Niektórzy porównują Wowkę Putina do cara, gdyż obecna Rosja nawiązuje do tradycji cywilizacji bizantyjskiej. My, Polacy, mamy swojego cara. Panowie ze Szczecina umiejętnie łączą bogactwo gatunków – indie rock z silną manifestacją niezależności, sporo elektroniki na poziomie jak najbardziej akceptowalnym, wraz z post-rockową polewą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to nowość na polskiej scenie muzycznej. Ich krążek wypłynął kilka dni temu (3.06.2015), a już zdobyli moje uznanie. Materiał zarejestrowany na płycie zaskakuje wysoką jakością wykonania. Strona masteringowa i finalny mix są perfekcyjne. Zero skaz, potknięć, kaszlnięć. Widać, że w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pracują zdolni ludzie.

 

Przy „Crown” wzniosłem się ponad miasto, zdolny do szybowania w chmurach zachodzącego Słońca.”

Czymże jest sam materiał muzyczny? Oh, tego musicie posmakować. Ciężko jest mi opisać to adekwatnie, w sposób jak najwierniej odwzorowujący rzeczywistość. Nie skłamię, jeśli napiszę, że przy dźwiękach płynących z krążka odprężyłem się, niemal całkowicie zapominając o otaczającym mnie świecie. To kolejna niesamowita cecha muzyki tejże formacji. Relaksuje, delikatnie wdziera się w zmysły, zadomawia się tam na dobre. Wszystko jest cudowne, jednak pierwszy numer „Pyre” ma w sobie przeogromne pokłady indie-rockowego grania. Nieco plumkające, ale nadal pozostające w obszarze alternatywnego pazura z rodziny rockowej. Wyraźna praca podstaw – gitary pięknie przepuszczonej przez efekty przestrzenne; dudniąco-mruczący bas; perksuja z akcentem na talerze – stanowi o takim, a nie innym charakterze. To ten rodzaj rockowego grania, które przyswoi każdy śmiertelnik.

I na tym kończy się przewidywalność, oczekiwania i wrażenia jakie kreujemy po pierwszym numerze, bowiem „Crown” absolutny mistrz i kandydat do radiowego singla, powalił mnie i moją ukochaną, na kolana. Pamiętacie, że wspomniałem o odprężeniu jakie towarzyszy ich muzyce – przy „Crown” wzniosłem się ponad miasto, zdolny do szybowania w chmurach zachodzącego Słońca. Wyraźnie elektroniczny, choć nadal post-rockowy, z pysznie gniotącymi samplami i beatami. Rozlewa się podświadomą falą po pomieszczeniu, nasyca i napełnia radością. Tak bez powodu.

Dalsze historię to „Bones” i „K/M” – tu również zaskoczenie, bowiem formacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) postanowiła kontynuować charakter hybrydy z „Crown”. Pierwszy ze wspomnianych numerów jest słodki w swoim stricte post-rockowym charakterze. Znane zagrywki, przejścia i osobowość numeru w ciekawej odsłonie indie, zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. Ostatni z zarejestrowanych numerów to istna katapulta, która wypycha nas prosto w przestrzeń. Wita chwilą ciszy i przechodzi w ciche falowanie linii melodycznej. Dopiero potem się rozkręca, wraz z naszym dokowaniem do tej „rakiety”. Linia melodyczna nabiera mocy, perkusja groźnie potupuje zupełnie tak jakby kibicowała kosmicznym podróżnikom tuż przed startem. Gdy następuje wystrzelenie, przestajecie czuć cokolwiek – ogarnia was niesamowity pęd, błogość. W jednej sekundzie odchodzi ponure przeświadczenie końca materiału. Niedosyt, lekki smutek – wszystko to zostaje za nami. Idealne wyprowadzenie z albumu post-rockowego. Delikatne uderzenie huraganu.

Kończąc i sumując moje słowa, album „Tsar” szczecińskiej formacji jest lekką, smacznie przyswajalną formą hybrydowego grania. Niezależność łączy się z rockiem, miesza z elektroniką i owija w post-rock. Świetny debiut, pozostawiający ogromny niedosyt. Zapowiada się coś bardzo interesującego.

Plik do pobrania za zero złotych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert w Poznaniu 18 czerwca, Ogród Wilda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1795678_794641830645743_4475936751677762277_n.jpg?oh=b6129aae8ed5aeb8cb625ef69b7d352c&oe=562B5221

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Polecam.;0)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.