Jump to content
IGNORED

AKG k550, pytania co do źródła


Wenoxer

Recommended Posts

Witam

 

Temat ten umieściłem też na jednym innym forum.

Chcę kupić słuchawki w cenie około 500 złotych + osobno tanie ale stosunkowo wydajne źródło. Słuchawki potrzebuję do muzyki, ale też i do gier FPS.

Jestem zainteresowany słuchawkami AKG k550, które oscylują w cenie koło 550 złotych. Jednakże jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o cokolwiek związanego z audio, także chciałbym zadać kilka pytań.

 

1) Co jeśli kupię taniego DAC'a i podłączę pod zintegrowaną kartę? Wyjdzie to dobrze?

 

1.1) Czy jeśli kupuje się zew. DAC i podłączy do nisko budżetowej karty dźwiękowej, to ta karta zostaje jakby ignorowana, przez co nie ma róznicy czy ma się kartę zintegrowaną, czy też za 100~300 złotych?

 

2) Jak to jest cenowo pomiędzy DAC'iem, a kartą dźwiękową. Mając budżet pokroju 200~300 złotych na źródło, lepiej kupić zewnętrzny DAC czy wewnętrzną kartę dźwiękową, aby wyszło najlepiej stosunek cena-jakość?

 

3) Słyszałem, że DAC zewnętrzny został stworzony z myślą tylko i wyłącznie o muzyce i nie nadaje się do grania. To prawda?

 

4) Powtarzam się, ale czy dla mnie, amatora, będzie zauważalna rożnica pomiędzy Xonar DG, Xonar DX, FiiO E10K Olympus 2? Czy ten DAC FiiO będzie dużo lepszy do muzyki, ale ostatecznie gorszy do gier? I jak wielka hipotetycznie mogłaby być różnica między tymi kartami/DAC w dźwięku dla mne - amatora? Czy może Xonar DG jako tako wystarczy?

 

5) Jakieś ostateczne sugestie co kupić jako źródło do k550 żeby wydać możliwie jak najmniej pieniędzy i być zadowolonym?

 

W ogóle fajnie tak się krok po kroku dowiadywać nowych rzeczy. Tydzień temu nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak "karta dźwiękowa". :D

 

Jakby mi ktoś punkt po punkcie odpowiedział, to nie pozostanie mi nic innego jak chylenie czoła dla tej osoby :) Dziękuję za wyrozumiałość!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli podłączysz DACa pod USB, karta dźwiękowa nie będzie miała żadnego znaczenia.

Możesz korzystać z DACa do muzyki, a z karty dźwiękowej do grania - wystarczy zmienić domyślne urządzenie w panelu sterowania Windows.

 

Mając ok. 300PLN na źródło do AKG K550, bez wahania brałbym Fiio E10K Olympus 2. To naprawdę zadziwiająco przyzwoity DAC jak na swoją cenę, do tego pasujący charakterem do K550-tek.

Link to comment
Share on other sites

Mysle ze proponowany przez KTW Fiio jest dobrą opcją.

Trafiłem gdzieś na YT na filmik, w którym koleś tłumaczył dlaczego nie warto pakować się w wewnętrzną drogą kartę muzyczną.

Jako powód podawał, że przewody i ścieżki na karcie nie są w żaden sposób ekranowane, natomiast duże prądy (np. z zasilacza) bardzo mocno "szumią".

DAC na USB (np taki Fiio) to de facto karta dźwiękowa tylko zewnętrzna.

Jeśli chodzi o użyteczność gry/muzyka to wg mnie jeśli nie masz słuchawek 5.1 (czy 7.1) posiadających tyleż samo "jacków", które miały by być podpięte pod odpowiednie gniaza na karcie ale normalne stereo to nie ma uzasadnienia dlaczego karta wewnętrzna miała by być lepsza do gier.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.