Skocz do zawartości
IGNORED

Podłogówki za 1600 zł lepsze od Tannoy M2?


barteck

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje się, że propozycje dla mnie wyczerpały się, pozwolę sobie zatem zreasumować. Biorąc pod uwagę wszystkie propozycje – również te, które otrzymywałem na priv – po odrzuceniu konstrukcji z tylnym bass reflexem i tych zbyt drogich, na polu boju pozostają:

 

- używane: Tannoy M3 / F3 / M4 / F4, Audio Academy Hyperion (chyba trudne do znalezienia, bo jeszcze się na taką ofertę nie natknąłem),

 

- nowe: Indiana Line Nota 550. Tu mam jeszcze jedno pytanie – czytałem, że w rzeczywistości impedancja tych kolumn wynosi 4Ohm. Mój wzmacniacz obsługuje kolumny od 8 do 16Ohn. Czy połączenie mojego wzmacniacza z tymi kolumnami jest bezpieczne, czy nie będzie to szkodliwe dla kolumn lub wzmaka?

Nie jest to dobre połączenie choć będzie grało to wzmacniacz będzie miał mocno niekomfortowe warunki i w ekstremalnych sytuacjach włączy sie zabezpieczenie .

Co do kolumn jeszcze dopisze ze odsłuchiwałem w jednym momencie indiana line i Q acoustic 2050 i wygrywają z bardzo duża przewaga Q acoustici . Zerknij na te kolumny bo naprawdę warto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przespaniu się (kilkukrotnym) z tematem będę umawiać się na odsłuch Tonsil Maestro i I Nota 550 oraz - jako punkt odniesienia, który i tak jest poza moim zasięgiem finansowym - dorzucę BL40.

 

Tymczasem mam do Was jeszcze jedną prośbę. Mianowicie mogę kupić kolumny Klipsch Synergy F2 (przywiezione z zagranicy za ok. 1000 zł, w idealnym stanie, w 100%ach sprawne). Musiałbym je jednak kupić w ciemno - bez odsłuchu (znajomy znalazł je w zagranicznym komisie i przywiózłby je specjalnie dla mnie). Czy jest szansa, że mogłyby mi przypasować te kolumny, czy to nie ten rodzaj brzmienia? (wiem, że w razie czego pewnie sprzedałbym je bez straty, ale po co mam się wpakować w pewną porażkę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch jak najbardziej - nie znam tego modelu ale grały u mnie RF 52 - ogień !!! :-) Bardzo dynamiczne granie . Dobry bas i całkiem fajna przestrzeń . Do rocka będą na pewno lepsze niż indiany ( i to nie uprzedzenia bo mam indiany 260 i są świetne ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz blisko można podjechać i posłuchać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz blisko można podjechać i posłuchać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

400km :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny fajne, ale w nieodpowiednim kolorze. Szukam wyłącznie czarnych (nie pisałem o tym wcześniej, bo z nowych w tym budżecie czarne zwykle są; teraz nieśmiało dopuszczam używki, więc dochodzi ten parametr).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są pod jakimś względem gorsze od M2

A istnieją jakieś kolumny gorsze ?

Jak się je poprawi w zakresie zwrotnicy a jeszcze i wytłumienia to okazuje się, że są fajne i w swoim zakresie cenowym są bezkonkurencyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przespaniu się (kilkukrotnym) z tematem będę umawiać się na odsłuch Tonsil Maestro i I Nota 550 oraz - jako punkt odniesienia, który i tak jest poza moim zasięgiem finansowym - dorzucę BL40.

 

Tymczasem mam do Was jeszcze jedną prośbę. Mianowicie mogę kupić kolumny Klipsch Synergy F2 (przywiezione z zagranicy za ok. 1000 zł, w idealnym stanie, w 100%ach sprawne). Musiałbym je jednak kupić w ciemno - bez odsłuchu (znajomy znalazł je w zagranicznym komisie i przywiózłby je specjalnie dla mnie). Czy jest szansa, że mogłyby mi przypasować te kolumny, czy to nie ten rodzaj brzmienia? (wiem, że w razie czego pewnie sprzedałbym je bez straty, ale po co mam się wpakować w pewną porażkę).

Napisałeś wyżej, że podoba Ci się sygnatura Tannoy'a - jeśli to prawda Klipsch nie jest dla Ciebie - zwłaszcza seria F, która kulturą dźwięku mocno odbiega od budżetowych, ale bardzo dobrych kolumn, które używasz,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wszystkim wypowiadającym się w tym wątku oraz piszącym na priv, bardzo serdecznie dziękuję.

 

Swój brzmieniowy problem rozwiązałem w sposób nieoczekiwany, nawet dla mnie. Nie wiem jeszcze czy jest to rozwiązanie tymczasowe, czy długoterminowe – czas (mierzony odsłuchanymi płytami) pokaże. Mianowicie, podczas swoich poszukiwań natrafiłem na pewną okazję, a co okazja potrafi zrobić z człowiekiem, każdy wie, w szczególności specjaliści od reklamy. Więc tak: miałem kupić podłogówki – kupiłem kolejne monitory, miałem wydać 1600 zł – wydałem 5x mniej, miałem kupić nówki – kupiłem używki.

 

Panie i Panowie, z wielką przyjemnością chwalę się – moje „nowe” kolumny to… KODA K-5500T. Kolumny są praktycznie w stanie sklepowym, bynajmniej ja nie dostrzegam żadnych śladów ich trzyletniego użytkowania. Czy jestem zadowolony? No cóż, nie przypuszczałem, że przesiadka z kultowych już TANNOY’i na było nie było chiński produkt, da mi tyle radochy. Naprawdę!

KODY stanęły u mnie na ciężkich, zasypanych żwirem standach (kolumna + stand = 31kg), w miejscach, w których wcześniej stały TANNOY’e. Ich fronty zostały delikatnie skierowane w stronę słuchacza. Jak zabrzmiały z moim Marantzem? Przede wszystkim, słuchając TANNOY’i nie zdawałem sobie sprawy ile może się dziać w zakresie tonów wysokich – KODA to przestrzeń, nasycenie, piękna barwa i swoboda przekazu. Pozostałe pasma również bardzo interesujące – basik sprężysty i skoncentrowany, odczuwalny (M2 są w tym zakresie jak dla mnie dziwne – bas jest, ale jakby przesadnie napowietrzony, napompowany), średnica może nieco wycofana, ale przy tym dynamiczna i ładna. Ogólnie KODY mają bardzo energetyczny, dynamiczny przekaz i o wiele lepiej od M2 budują scenę w moim pokoju. Gitara akustyczna, pianino i bębny – jak dla mnie największa rewelacja, to po prostu „konik” tych kolumn.

 

Poza tym zaobserwowałem jeszcze jedno: godzina grania na TANNOY’ach – wzmacniacz ciepły, godzina grania na KODA’ch (z ą samą głośnością) – wzmacniacz zimny. Po prostu mój Marantz robi z KODA’mi co chce bez żadnego wysiłku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.