Jump to content
IGNORED

Odtwarzacz CD do Edifier R2600 + kabel 2xRCA

Łukasz_58243

Recommended Posts

Witam,

posiadam kolumny Edifier R2600 Studio obecnie podłączone do laptopa ze zintegrowaną kartą dźwiękową.

Ostatnio zacząłem kupować płyty CD i zastanawiam się czy mój laptopowy odtwarzacz jak i karta nie hamują możliwości moich głośników, więc będę chciał kupić odtwarzacz. Mój budżet to +/- 300 zł.

Poprzeglądałem różne fora i wybrałem dwa modele. Są to Onkyo DX-7511 oraz Denon DCD-1015. Podobno nic nowego za taką kwotę nie kupię dobrego, więc zdecydowałem się na używane. Znalazłem dwie aukcje z ww. modelami.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dodatkowo będę potrzebował kabel 2xRCA, bo obecny, dodany do głośników wygląda tandetnie jak od starych video. Myślałem nad Melodika MD2R 1m. Cena 119 zł.

Chciałbym zapytać co sądzicie o tych odtwarzaczach. Czy będą ok dla Edifierów. Czy wogóle warto kupować odtwarzacz, w sensie czy będzie słyszalna poprawa dźwięku. Może nie warto brać aż tak drogiego kabla i np. dorzucić do odtwarzacza. Kabel z wyższej półki zrobiłby różnice w tym zestawie? Jestem otwarty na propozycje.

Pozdrawiam.

Ten Onkyo to porażka. Ten Denon dużo lepszy, ale i tak słaby. Kabel kup najtańszy solidnie zrobiony - wystarczy 50 zł na używany.

Odtwarzacz warto kupować bo daje wyższą klasę dźwięku niż te kolumny a odtwarzacze CD są bardzo tanie.

W wątku o tanich odtwarzaczach CD w zakładce start znajdziesz mnóstwo propozycji.

Odtwarzacz CD jest wygodniejszy i cichszy niż odpalanie windowsa i komputera. Natomiast w tej klasie głośników komputerowych raczej nie usłyszysz różnicy między PC, a odtwarzaczem CD. Chyba że ci komp szumi, a pewnie tak, lub masz dziwnie ustawione parametry w windowsie.

Są osoby, jest ich niewiele, które niestety, nie słyszą różnicy między odtwarzaczami cd, nawet na normalnym sprzęcie audio, a co dopiero na takich głośnikach.

Kup kable standardu typu prolink na droższe szkoda kasy, lepiej dołożyć do CD z pilotem będzie na zaś jak kupisz kiedyś lepszy zestaw z wzmacniaczem i kolumnami.

Miałem na kolumny 600zł, więc chyba ciężko było kupić coś lepszego, a czytałem baardzo dużo tematów o nich. Ale nie o tym.

Sprawdziłem ten temat o tanich odtwarzaczach. Niestety jest ich tam dość sporo wymienianych. Ciężko wybrać coś konkretnego. Dużo było tam o tuningu, o którym nie mam pojęcia.

Może skonstruuję pytanie inaczej w takim razie. Czy jest jakaś możliwość na poprawę jakości dźwięku? Na wymianę kolumn przez najbliższe kilka lat(?) nie ma mowy. Chcę po prostu wyciągnąć z nich co się da. Może powinienem zaopatrzyć się w coś jeszcze?

Tego Denona DCD-1015 już nie ma. Sprzedany.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.