Skocz do zawartości
IGNORED

MUSE DAC - problem z zasilaczem


4fury4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie zasilacza do Muse DAC PCM1793 MK2.

 

http://ivoxaudio.com/index.php/muse-audio/muse-headphone-amplifier-mini-usb-1793-dac-mk2-dir9001-pcm1793-op275-pcm2706.html

 

Otóż sprzedawca przysłał mi zasilacz, który ma na wejściu 100-240V 0,8A / na wyjściu 15V 3A. Natomiast według producenta zasilany jest on DC 12-18V 500mA. Czy podłączenie zasilacza, który dostałem może uszkodzić DAC? Czy powinienem nabyć zasilacz np. 15V 500mA na wyjściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety, po podłączeniu zasilacza, tylko rytmicznie migają diody, czego odpowiada pukanie w słuchawkach. Podejrzewam, że zasilacz jest uwalony. Do tego zauważyłem, że włącznik zasilania polutowany jest odwrotnie, tj, na zerze się włącza, na jedynce wyłącza.

Już się zorientowałem, że muszę głównie pilnować parametru napięcia, tj. 12-18V. Kupię zatem nowy zasilacz zasilacz. I przelutuję przełącznik, bo głupio wygląda. Ech, te Chińczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest jednak OK, sprawdziłem go miernikiem i swoje 15V daje. Wygląda na to, że spalony jest wzmacniacz TDA2030. Może coś jeszcze. Zastosowana jest tam wersja 14W. W sklepach mają tylko na 18W. Ten pewnie nie będzie pasował. Zamówiłem już 14W. Ciekawe, czy po wymianie zacznie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem rzeczonego TDA2030 i DAC częściowo ożył. Tj. gra po analogu i po USB. Nie działają wejścia cyfrowe: optyk i coaxial. Jakoś dziwnie się też zachowuje. Po wyłączeniu przełącznikiem, jeśli jest podłączony wtyczka zasilacza, to słychać w słuchawkach urywane dźwięki. Czasem też po podłączeniu zasilacza, ale przy wyłączonym przełączniku, dziwnie cyka w środku. Czy ktoś ma może pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.