Skocz do zawartości
IGNORED

Układ Isobaric


RAF

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o isobaric tunelowy. Tak to wygląda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Czy ktoś robił taki układ? Koncepcja wydaje mi się dość ciekawa. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iso-baric jak każdy inny, musisz tylko wziąść pod uwagę większe MMs, bo powietrze w tunelu troszkę waży (nawet do 10g). Polecam układ membranami do środka, jest bardziej symetryczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symetrycznie to sa w nim głośniki ustawione, ale obciążone juz nie są symetrycznie ;) Ten układ ma najmniejszą objetość sprzęgającą - tylko powietrzem mieszczącym się między stozkami membran obu głosników.

Uklad dwa głosniki w szeregu też jest dobry. Taki był w starych KEFach.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do podanej stronki cyt. "Drugim błędem był głośnik średniotonowy. Co prawda sprawa jest dyskusyjna, ale raczej teraz bym się na niego nie zdecydował. Ma on bowiem jedną zasadniczą wadę - poniżej 1kHz wprowadza bardzo duże zniekształcenia. Moim zdaniem idealnie byłoby zastosować głośnik w którym częstotliwość podziału była by ustawiona na około 500Hz. Trzecia rzecz to brak wyrównania pomiędzy głośnikami. Wtedy gdy zaczynałem je robić jeszcze nie wiedziałem o tego typu ulepszeniach. Obecnie aby zminimalizować ten błąd ustawiam je pod pewnym kątem"

 

Ten głosnik ma pasmo od 1kHz ale Tonsil stosował go z podziałem powyżej 2kHz. Popatrzcie na układ głosników - ciekawe w którą stone pochyla tę kolumnę - raczej odwraca ją do góry nogami :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dość ciekawy, ale gdy już się zacznie to często wyskakują dziwne rzeczy, dudnienia itd... A moze zamiast układem tunelowym zajmiesz się push-pushem, tak jak pan AudioPhysic? Wtedy nie ma czesci zamkniętej, jest więcej zabawy,ale efekt tez lepszy. Przede wszystkim musisz dobrze dobrać głośniki i zestroić tak,żeby uzyskać impuls, a nie flaczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Piotr_DA : Push-Pull, czyli dwa pierwsze rysunki na podesłanej przezemnie stronce? Ten układ klasyczny troche nie bardzo mi się podoba (kwestia wystającego głośnika poza obudowe), choć pewnie jest najprostszy do skonstruowania. Czy układ isobaric będzie liniowo przenosił częstotliwości basowe? Czy będzie występowało podbicie w okolicach częstotliwości rezonansowej? POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.