Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat!


Modrus

Rekomendowane odpowiedzi

Moze szanowni forumowicze wypowiedza sie w takiej sprawie: Majac CD Pioneer PDS-505 co kupilibyscie jako wzmacniacz do niego? amplituner kina domowego np Yamaha RX-V650RDS czy jakis wzmacniacz stereo? Sprzet ma sluzyc glownie do odsluchu stereo ale zalezy mi na radiu (a jesli juz radio to chyba lepiej amplituner kina domowego). Problem w tym, ze CD ma dobry mechanizm i dlatego pozostanie w systemie i nie wiem co bedzie korzystniejsze brzmieniono: amplituner kina domowego i CD podlaczone cyfrowo czy wzmacniacz stereo i polaczenie analogowe tego CDa? Glosniki mam Mission m73.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj wybor powinien zalezec od tego, co chcesz.

Piszesz, ze bedziesz uzywal sprzetu do odsluchu stereo. Kup wiec wzmacniacz stereo. A jako ze zalezy ci na radiu, to mozesz rozwazyc albo zakup dodatkowe tunera (moim zdaniem duzo lepsze rozwiazanie), albo amplitunera (oczywiscie stereo).

Jesli nie planujesz w przyszlosci rozbudowy do systemy wielokanalowego, to absolutnie nie ma sensu kupowac amplitunera KD. Uwierz mi, jakosc dzwieku w jego przypadku jest naprawde duzo nizsza niz w przypadku porownywalnych cenowo wzmacniaczy lub ewentualnie amplitunerow stereo.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. A do muzyki to sie jednak lepiej nadaje wyjscie analogowe i do tego jakis niezly interkonekt.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiadomo ze jakosc dzwieku po analaogu w tym konkretnym CD po podlaczeniu do wzmaka stereo bedzie lepsza niz podpiecie go przez cyfre do amplitunera kd? pytanie tak naprawde sprowadza sie do tego gdzie sa lepsze przetworniki cyfrowo-analogowe? - w tym CD czy w amplitunerze kd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na 100%, czy w tym konkretnym przypadku cd ma lepszy przetwornik c/a niz ampli, ale z tego co sluchalem to przetworniki w amplitunerach KD sa naprawde marne. Sporo tego sluchalem i w stereo zawsze bardziej mi odpowiadala transmisja analogowa. Ale jako ze nie znam tego cd (mialem kiedy pozyczonego tylko pd-s707 o ile nazwy nie pokrecilem), to najlepszym wg mnie rozwiazaniem beda osobiste odsluchy. Posluchaj, ocen, a potem zdecyduj.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.