Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat!


Modrus

Rekomendowane odpowiedzi

Moze szanowni forumowicze wypowiedza sie w takiej sprawie: Majac CD Pioneer PDS-505 co kupilibyscie jako wzmacniacz do niego? amplituner kina domowego np Yamaha RX-V650RDS czy jakis wzmacniacz stereo? Sprzet ma sluzyc glownie do odsluchu stereo ale zalezy mi na radiu (a jesli juz radio to chyba lepiej amplituner kina domowego). Problem w tym, ze CD ma dobry mechanizm i dlatego pozostanie w systemie i nie wiem co bedzie korzystniejsze brzmieniono: amplituner kina domowego i CD podlaczone cyfrowo czy wzmacniacz stereo i polaczenie analogowe tego CDa? Glosniki mam Mission m73.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj wybor powinien zalezec od tego, co chcesz.

Piszesz, ze bedziesz uzywal sprzetu do odsluchu stereo. Kup wiec wzmacniacz stereo. A jako ze zalezy ci na radiu, to mozesz rozwazyc albo zakup dodatkowe tunera (moim zdaniem duzo lepsze rozwiazanie), albo amplitunera (oczywiscie stereo).

Jesli nie planujesz w przyszlosci rozbudowy do systemy wielokanalowego, to absolutnie nie ma sensu kupowac amplitunera KD. Uwierz mi, jakosc dzwieku w jego przypadku jest naprawde duzo nizsza niz w przypadku porownywalnych cenowo wzmacniaczy lub ewentualnie amplitunerow stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. A do muzyki to sie jednak lepiej nadaje wyjscie analogowe i do tego jakis niezly interkonekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiadomo ze jakosc dzwieku po analaogu w tym konkretnym CD po podlaczeniu do wzmaka stereo bedzie lepsza niz podpiecie go przez cyfre do amplitunera kd? pytanie tak naprawde sprowadza sie do tego gdzie sa lepsze przetworniki cyfrowo-analogowe? - w tym CD czy w amplitunerze kd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na 100%, czy w tym konkretnym przypadku cd ma lepszy przetwornik c/a niz ampli, ale z tego co sluchalem to przetworniki w amplitunerach KD sa naprawde marne. Sporo tego sluchalem i w stereo zawsze bardziej mi odpowiadala transmisja analogowa. Ale jako ze nie znam tego cd (mialem kiedy pozyczonego tylko pd-s707 o ile nazwy nie pokrecilem), to najlepszym wg mnie rozwiazaniem beda osobiste odsluchy. Posluchaj, ocen, a potem zdecyduj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.