Jump to content
IGNORED

DAC M2TECH HIFACE

cannon

Recommended Posts

Witam.Zastanawiam się nad zakupem tego daca i mam następujące wątpliwości:

1.Czy mogę podłączyć go bezpośrednio pod końcówkę mocy bez wzmacniacza słuchawkowego czy preampa .DAC Napięcie wyjściowe: 2.0Vrms @10kOhms.

Wejście wzmacniacza to 2 Vrms 60 kOhms.

2.Może macie inne propozycje dacków w podobnej cenie.

3. Ma ktoś M2TECH -prosze o uwagi na temat .

Witam,

Nie słuchałem tego dac-a, ale jeden z kolegów na

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ładnie opisał tego dac-a i tam porównywał do Audinst HUD mx2. Tego Dac-a słuchałem i z punktu widzenia funkcjonalności to Audinst jest bardziej wszechstronny, i można mu wymienić opamp na torze analogowym na lepszy i będzie trochę lepiej grał, pomimo iż w swojej cenie jest dość dobry i ma całkiem niezłą funkcjonalność. Oczywiście HUD mx2 po usb obsługuje tylko 24b/96kHz ale po opt. 24b/192kHz. Jeżeli się nie chce mieć wzmacniacza słuchawkowego, to jeszcze bardzo rozsadnym i tańszym rozwiązaniem grającym porównywalnie do Audinsta jest SMSL Samskrit i kosztuje około 400-450 zł. Nigdy nie kupowałem M2TECH-a ponieważ dla mnie jest mało funkcjonalny i nawet do testów też go nie kupowałem. Obecnie czekam na przesyłkę z SMSL Sanskrit Pro - obsługuje pliki do 32b/386kHz i dsd i ma konwerter AK4490, który w innych droższych urządzeniach bardzo dobrze gra. I też mógłby być dobra propozycją w pułapie cenowym do 1000 zł. Ale jeszcze go nie testowałem i nie mam zdania odnośnie brzmienia. Pozdrawiam.

Słuchałem HiFace, Audioquesta Dragonfly i Audinst MX-1. Żaden nie jest dobrym przetwornikiem. Jeśli musiałbym z czymś zostać, wybrałbym Audinsta. Każdy z tych DACów może być podłączony bezpośrednio pod końcówkę mocy ponieważ każdy posiada jakąś tam regulację głośności (Audinst ma pokrętło a reszta regulację cyfrową realizowaną przez mikser w komputerze)

I jeszcze jedna uwaga, wymiana wzmacniaczy operacyjnych w Audinst to fajny test na efekt placebo. Nie wnosi nic do dźwięku ale zabawa z samym sobą i własnymi doznaniami jest. Polecam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.