Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX-NR 646 - jakie głośniki do pokoju 3/4


Daniel_61079

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając te bzdury wnioskuje że pewnie nawet tego sprzętu nie skalibrowałeś, podkręciłeś soprany, i poniosło Cie z glośnością więc uszkodziłeś wysokie tony.

Ewentualnie podłączając nie zwróciłeś uwagi czy blaszki mostkujące terminale głośnikowe są w odpowiednim miejscu i uszkodziłeś najpierw jedną a potem drugą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem głośniki tak jak było napisane w instrukcji więc nie miałem prawa się pomylić. 5 razy wszystko sprawdziłem nim w ogóle uruchomiłem amplituner. Właśnie to sobie pomyślałem Krzaku - ktoś miał już wymęczył wysoko tonowe głośniki. Sprzętu nie kalibrowałem, ponieważ była noc. Chłopie, inni też chcą spać, hahahaha. Nie jestem też aż tak głupi i wiem mimo to aby sprzętu nie katować na dużej głośności. Kalibracja nie ma nic do tego. Przed podłączeniem ustawiłem głośność na 0 i testowałem jedynie odczucia akustyczne lekko zwiększając ją. Pytanie do osób, które są w posiadaniu magnatów. Te wkręcane podstawki mieliście fabrycznie w jakieś foli czy już założone? Napisałem do sklepu i zobaczymy. Jak nie to oddaje te głośniki, ponieważ to jest kpina. Przy niskotonowym nie występuje takie zjawisko. Jedynie przy wysoko tonowych. Ucho trzeba przyłożyć blisko aby coś usłyszeć ten szum. Sam szum brzmi jak by głośnik był rozkręcony na maksymalna głośność. Chyba lepiej teraz to ująłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisz krok po kroku jam masz podłączone kolumny. Jednym kablem czy dwoma do jednej kolumny. Bo tak jak zauważył Krzaku666 , żeby podłączyć kolumny dwoma kablami trzeba zdjąć zworki, żeby wszystkie cztery terminale były osobne a nie połączone w pary tymi zworkami (zazwyczaj są to blaszki) . Po drugie, nie mamy lata i temperatura na zewnątrz jest zdecydowanie niższa mimo, że nie zawsze ujemna niż w pomieszczeniu więc każdy sprzęt przyniesiony z zewnątrz gdzie przebywał dłuższy czas i załapał tamtą temperaturę musi postać w pomieszczeniu w którym będzie użytkowany, żeby załapał z kolei temperaturę pomieszczenia. Wyciągnij z lodówki butelkę z napojem i co po chwili się dzieje na jej ściankach. Pod wpływem różnicy temperatur na jej ściankach najpierw tworzy się wilgoć , żeby po chwili pojawiły się krople wody. To samo tworzy się na elementach elektroniki w sprzęcie więc i na zwrotnicy i głośnikach dlatego też sprzęt musi postać nawet kilka godzin jeśli różnica temperatur w środku i na zewnątrz (na dworze skąd zostały przyniesione) jest znaczna a ta niższa jest bliska zeru.

 

O ile wiem to nigdy nie zakłada się kolców , powinny być zapakowane w folię

 

A odnośnie tego szumu to słychać go gdy głośność jest ustawiona na cicho czy tylko gdy jest bardzo głośno, np zapuszczasz muzę, dajesz pause i podkręcasz potencjometrerm głośność na maxa.

 

A odnośnie suba, nie wiem jak traktować to pojedyncze wejście , czy jak jest podpisane czy jako LFE. Dlaczego to takie ważne ano dlatego, że gdyby to było jak opisane ( LINE IN) to odcięcie ustawiasz pokrętłem w subie a gdyby to okazało się LFE to w amplitunerze. W setupie w ustawieniu kolumn gdzie kolumny ustawiasz jako duże LARGE o czym pisałem wcześniej włączasz suba znaczy się ustawiasz na ON , faze na początku na 0 a odcięcie, przy tych kolumnach może byc spokojnie między 40 a 60 Hz. Subwoofer ma byc odcięty możliwie najniżej bo po to on jest, żeby grać tymi niskimi z którymi nie dają sobie rady kolumny. Jeśli kolumny mają pasmo np do 40 Hz to ustaw suba na 50 a jeśli nie ma tej wartości to na 60. Bas z tego zakresu będzie lepiej przetważany przez suba niż przez kolumny. Nie dawaj jednak powyżej 80 Hz bo wtedy bas będzie dominował nad resztą pasma, będzie uwypuklony. Głośność suba ustaw pokrętłem w subie przed połową jak pisałem wcześniej gdzieś między 10.00 a 11.00. Wszystko zweryfikujesz pózniej w trakcie seansu i poustawiasz na swoje ucho jednak jak pisałem nie odcinaj suba powyżej 80Hz a głośność powyżej połowy głośności w subie. W amplu jest też (przynajmniej u mnie w Yamaszce) mozliwość ustawienia poszczególnych głośników w tym i suba i jeśli jest u Ciebie to ustaw prawie na maxa, powtarzam to w amplu na maxa nie bezpośrednio na subie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem instrukcje obsługi głośników. Odłączyłem wszystkie kolumny, które posiadałem i zaniżyłem wartość głośności do 0. Impedancji nie musiałem ruszać, ponieważ mój system działał na takiej samej jaką obsługują głośniki. Reszty ustawień też nie musiałem zmieniać. Magnaty są gabarytowo niewiele większe od moich Philipsów (wiem, pewnie skręca Was jak słyszycie sama nazwę firmy ale naprawdę dobrze grają. Choć to pojęcie względne). Kolumny podłączyłem jednym kablem, nie zrobiłem zwarcia, pilnowałem się. Samej zworki nie ściagałem, ponieważ nie miałem po co. Sam sprzęt przywiozłem uprzednio do domu, rozpakowałem aby mógł oddychać, a ja poczuć zapach nowości. No własnie. Jej nie czułem jakoś, hahaha. Leżał grubo 8 godzin aby móc odtajać. Suba samego jeszcze ruszałem Adek. Kabel już do niego kupiłem w sąsiedniej miejscowości. Sklep i ludzie znający się naprawdę na rzeczy i nie próbujący wcisnąć kitu klientowi oraz go naciągnąć. Po 13 sprawdzę jeszcze raz te Magnaty. Krew człowieka zalewa, ponieważ prawdopodobnie będę musiał je zwrócić. Weź tu dostań teraz nowe u kogoś. Wolałem je zakupić w sklepie stacjonarnym. Aby później nie bawić się i płacić za wysyłkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W setupie w ustawieniu kolumn gdzie kolumny ustawiasz jako duże LARGE

 

Przy takim ustawieniu, głośnik gra całym pasmem, aby określić pasmo, głośniki muszą być ustawione jako smail

W amplu jest też (przynajmniej u mnie w Yamaszce) mozliwość ustawienia poszczególnych głośników w tym i suba i jeśli jest u Ciebie to ustaw prawie na maxa, powtarzam to w amplu na maxa nie bezpośrednio na subie.

 

Każdy kanał musi być ustawiony jednakowo.

A przede wszystkim należy przeprowadzić kalibrację, chyba, że nie ma się takiej możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem edytować wpis odnośnie podłaczenia kolumn , bo gdy skończyłem pisać i wysłałem pojawił się Twój post a nie miałem możliwości edytowania :)

 

O ile wiem to nigdy nie zakłada się kolców , powinny być zapakowane w folię

 

W związku z tym tym szumem to słychać go gdy głośność jest ustawiona cicho czy tylko gdy jest bardzo głośno, np zapuszczasz muzę, dajesz pause i podkręcasz potencjometrerm głośność na maxa. Jeśli jest to tylko gdy jest dość głośno to normalność, szum lub jego brak wynika z jakości sprzętu czyli użytych elementów elektroniki w "klocku"- amplitunerze a nie z jego uszkodzenia. U mnie też słychać z gwizdka (wysokotonowy) i ze średniego cichy szum gdy wypiłuję na pauzie. Tylko sprzęt wysokiej klasy nie generuje żadnego szumu. Gdy zaczynałem przygodę ze sprzętem spotkałem się z takim przypadkiem , który pokazał mi, że tak powiem sprzedawca, Zapuścił muzę z kilku klocków (oczywiście kazdy z osobna) następnie zapałzował i dał na całą parę wzmacniacz ,w każdym sprzęcie znanych marek było słychać szum , w jednych głośniej w innych ciszej ale w jednym nie było słychać nic, był to Cambridge Audio i to wcale nie wysoki model zestawu, Zestaw wzmacniacz+ CD to była kwota rzędu ok 4 tys zł, w każdym bądz razie wzmacniacz nie kosztował więcej niz 2 tys zł. Kilkanaście lat temu. Wtedy byłem w szoku.

 

A odnośnie suba, nie wiem jak traktować to pojedyncze wejście , czy jak jest podpisane czy jako LFE. Dlaczego to takie ważne ano dlatego, że gdyby to było jak opisane ( LINE IN) to odcięcie ustawiasz pokrętłem w subie a gdyby to okazało się LFE to w amplitunerze. W setupie w ustawieniu kolumn gdzie kolumny ustawiasz jako duże LARGE o czym pisałem wcześniej włączasz suba znaczy się ustawiasz na ON , faze na początku na 0 a odcięcie, przy tych kolumnach może byc spokojnie między 40 a 60 Hz. Subwoofer ma byc odcięty możliwie najniżej bo po to on jest, żeby grać tymi niskimi z którymi nie dają sobie rady kolumny. Jeśli kolumny mają pasmo np do 40 Hz to ustaw suba na 50 a jeśli nie ma tej wartości to na 60. Bas z tego zakresu będzie lepiej przetważany przez suba niż przez kolumny. Nie dawaj jednak powyżej 80 Hz bo wtedy bas będzie dominował nad resztą pasma, będzie uwypuklony. Głośność suba ustaw pokrętłem w subie przed połową jak pisałem wcześniej gdzieś między 10.00 a 11.00. Wszystko zweryfikujesz pózniej w trakcie seansu i poustawiasz na swoje ucho jednak jak pisałem nie odcinaj suba powyżej 80Hz a głośność powyżej połowy głośności w subie. W amplu jest też (przynajmniej u mnie w Yamaszce) mozliwość ustawienia poszczególnych głośników w tym i suba i jeśli jest u Ciebie to ustaw prawie na maxa, powtarzam to w amplu na maxa nie bezpośrednio na subie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiony jestem już na to, że sprzęt oddam i zażądam zwrotu gotówki. Innego wyjścia już raczej nie mam. Najwyżej zamówię Magnaty w innym sklepie i tyle. Ja pierdziele..... Siadło mi. Siadło. Ostatnia próba około 13. Suba też sprawdzę od razu aby cyrku nie było. Szum słychać przy zerowej głośności jak i dałem na 40. Bez muzyki oczywiście. Jedynie wysoko tonowy daje takie oznaki przy obu kolumnach. Przy innych głośnikach, które posiadam. Nie występuje coś takiego przy zerowej głośności. Dopiero słyszę ten szum przy wartości 40. Dlatego Magnaty też na szybko sprawdziłem przy tej wartości. Nie mamy co gdybać i wróżyć. Sprawdzę je jeszcze raz i dam znać. Szkoda Waszych i moich nerwów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W setupie w ustawieniu kolumn gdzie kolumny ustawiasz jako duże LARGE

 

Przy takim ustawieniu, głośnik gra całym pasmem, aby określić pasmo,

 

zgadza się, grają całym pasmem ale w momencie gdy ustawisz odcięcie na subie powiedzmy 80Hz to już nie, sub przejmuje tą częśc poniżej tych 80, (przynajmniej ja zaobserwowałem coś takiego na swoim ) , napisałem powiedzmy 80 co miało na myśli przykładowe dla zobrazowania sprawy,, jeśli zagrają pełnym pasmem to nie ma sensu ustawiać odcięcia na paśmie kolumn tylko poniżej tego pasma jednak lepiej , że tak powiem najść lekko na jej dolną granicę bo gdy kolumny grają do 40 Hz to te 40 Hz nie ma już takiej mocy , kolumny nie dają takiego impulsu jaki da sub. Wiem, ze niektóre amplitunery mają bardziej rozbudowane ustawienia kolumn i można dodatkowo każdą kolumnę osobno odciąć ustawiając ją wcześniej na LARGE , np w Denonie.

 

W amplu jest też (przynajmniej u mnie w Yamaszce) mozliwość ustawienia poszczególnych głośników w tym i suba i jeśli jest u Ciebie to ustaw prawie na maxa, powtarzam to w amplu na maxa nie bezpośrednio na subie.

głośniki muszą być ustawione jako smail

 

na SMALL ustawiasz kolumny gdy mają małe głośniki niskośredniotonowe, do 16 cm, te które mają głośniki wielkości 16 i więcej cm ustawia się na LARGE . Gdy ustawisz kolumny na small to wtedy pasmo niskich jest bardzo wysoko odcięte ( pewnie programowo przez amplituner) i jest ono automatycznie kierowane na suba , tak jest jak to zaznaczyłem w moim amplitunerze (Yamaha) .

 

Jaki posiadasz amplituner?

 

jest w temacie :)

 

Onkyo TX-NR 646 - jakie głośniki do pokoju 3/4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszytko zrobiłeś jak należy a słyszysz świergotanie to kolumny są uszkodzone i możesz od razu do sklepu jechać, możesz na jakieś inne wymienić czy coś...

Niech oni je jeszcze sprawdzą i będzie jasność...

 

A potem zacznij od autokalibracji bo po to ona jest, ewentualne własne regulacje zacznij jak sie z tym oswoisz i poznasz sprzęt.,

 

A jak masz jedno wejście w Subie to to jest właśnie to LFE,...

 

I amplituner jeszcze przed tym wszystkim zresetuj, dla pewności że z nim wszystko ok...

 

A i z instrukcje też weź do ręki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie suba, nie wiem jak traktować to pojedyncze wejście , czy jak jest podpisane czy jako LFE. Dlaczego to takie ważne ano dlatego, że gdyby to było jak opisane ( LINE IN) to odcięcie ustawiasz pokrętłem w subie a gdyby to okazało się LFE to w amplitunerze

 

zgadza się, grają całym pasmem ale w momencie gdy ustawisz odcięcie na subie powiedzmy 80Hz to już nie, sub przejmuje tą częśc poniżej tych 80, (przynajmniej ja zaobserwowałem coś takiego na swoim )

 

Raz piszesz tak, drugim razem inaczej. Jak mam to rozumieć?

Druga kwestia to ustawienia. Jaka będzie różnica, kiedy zastosuje ustawienie głośników frontowych na Large a na subie dam 80hz, lub odwrotnie. Głośniki Smaill odcięte na 80 a częstotliwość w subie na maxa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha, dobrze, dobrze Krzaku. Zrobię wszystko jak napisałeś. Sam amplituner rozgryzłem dopiero po dwóch miesiącach. Jeśli chodzi o precyzyjne ustawienia i sterowanie kolumnami. Choć studiowałem instrukcję obsługi cały czas. Zawsze na coś samemu się wpadnie, itp. Z kolumnami miałem to samo. Instrukcje obsługi miałem ze sobą. Czytałem i sprawdzałem aby czegoś nie pominąć. Niby kolumny ale pierwszy raz posiadam taki sprzęt. Nie chciałem czegoś zniszczyć nieświadomie. Właśnie w jednej z nich było nadmienione, że zalecane jest założenie(wkręcenie) gumek do kolumn. Wtedy już coś mi zadzwoniło w głowie, że coś jest nie hallo. Podzielę się spostrzeżeniami i jak zakończyła się cała sytuacja tak po 15. Szkoda nerwów Panowie. Może ciapa jestem ale nie aż taka, chyba, hahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga kwestia to ustawienia. Jaka będzie różnica, kiedy zastosuje ustawienie głośników frontowych na Large a na subie dam 80hz, lub odwrotnie. Głośniki Smaill odcięte na 80 a częstotliwość w subie na maxa

 

głośniki na small nie zostaną odciete na 80 a dużo wyżej , powyżej 100Hz. Różnica jest taka, że jak pisałem po pierwsze kolumny na small nie zostaną odcięte przy 80 Hz a jeśli już to w momencie gdy są na SMALL są odcięte przy tych 80 Hz więc sub też musi być odcięty na 80 a co będzie gdy zechcesz odciąć go niżej ,powiedzmy 40 , co się stanie z tymi częstotliwościami między 40 a 80 ? Nie mozesz bo musi być , że tak powiem ciągłość pasma . A w momencie gdy ustawiasz je na LARGE niezależnie od tego w którym miejscu odetniesz suba a powiedzmy, że chcesz go odciąć na 40Hz kolumny zagrają też tymi niższymi dzwiękami poniżej przykładowych 80Hz do 40-tu. Przy ustawieniu SMALL pozostanie dziura ale tak nie można , nie powinno się tak robić bo jak zaznaczyłem na LARGE ustawia się kolumny z dużymi( z głośnikami o i powyżej 16 cm średnicy) głośnikami niskośredniotonowymi. Jesli na małe głośniki , poniżej 16 cm gdzie membrana jest wielkości powiedzmy ok 10-12 cm wejdzie za niski bas może je uszkodzic i właśnie ustawienie na SMALL ma je przed tym uchronić. Proszę, odcinaj sobie kolumny ustawione na SMALL na 80Hz . Powodzenia.

 

Wiesz co , właśnie tego nie mogę zrozumieć jak to jest wogóle możliwe, jeśli w ogóle możliwe , że przy ustawieniu kolumn na SMALL można odciąć kolumny na 80Hz.

 

A odnośnie suba, nie wiem jak traktować to pojedyncze wejście , czy jak jest podpisane czy jako LFE. Dlaczego to takie ważne ano dlatego, że gdyby to było jak opisane ( LINE IN) to odcięcie ustawiasz pokrętłem w subie a gdyby to okazało się LFE to w amplitunerze

 

Użytkownik Adek45 dnia 25.02.2016 - 10:52 napisał

zgadza się, grają całym pasmem ale w momencie gdy ustawisz odcięcie na subie powiedzmy 80Hz to już nie, sub przejmuje tą częśc poniżej tych 80, (przynajmniej ja zaobserwowałem coś takiego na swoim )

 

Raz piszesz tak, drugim razem inaczej. Jak mam to rozumieć?

 

nie rozumiem co jeden wpis ma wspólnego z drugim, nie wiem o co Ci chodzi. Przy wejściu oznaczonym LFE na suba wchodzą już przefiltrowane niskie przez ampla a przy wejściu LINE IN to w subie filtrujesz jego pokrętłami i jego filtrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu post pod postem. W sklepie sprawdza głośniki ale kierownik dupek i będzie starał się na gwarancję je wysłać. Pora na rzecznika praw konsumenta. Nim oni sprowadza czy naprawia głośniki. To miesiąc minie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuważnie czytałem i jeśli to świerszczenie :) jest też przy zerowej głośności to tak jak napisał Kolega Krzaku666

 

Pytanie kolejne - czy te małe głośniki odpowiedzialne za wysokie tony powinny wydawać świerszczenie. Nawet przy 0 głośności?

 

Skoro wszytko zrobiłeś jak należy a słyszysz świergotanie to kolumny są uszkodzone

 

Ja postarałbym się być przy tym sprawdzaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy ty je kupiłeś ? Może się przygotuj do tej akcji ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co będzie gdy zechcesz odciąć go niżej ,powiedzmy 40 , co się stanie z tymi częstotliwościami między 40 a 80

Nic się nie stanie a wartości nie zostaną naruszone, ale tylko wtedy,kiedy sub jest odcięty w najwyższej pozycji ( u mnie direct )

Wiesz co , właśnie tego nie mogę zrozumieć jak to jest wogóle możliwe, jeśli w ogóle możliwe , że przy ustawieniu kolumn na SMALL można odciąć kolumny na 80Hz

Kiedy przeprowadziłem kalibrację, kalibracja wszystkie głośniki ustawiła jako małe ( smaill ) mimo, że mam duże głośniki. Ustawiła też odcięcia. Oczywiście można manualnie zmienić, skorygować i ustawić jako duże, ale ja tego nie robiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Adek45 dnia 25.02.2016 - 11:40 napisał

co będzie gdy zechcesz odciąć go niżej ,powiedzmy 40 , co się stanie z tymi częstotliwościami między 40 a 80

Nic się nie stanie a wartości nie zostaną naruszone, ale tylko wtedy,kiedy sub jest odcięty w najwyższej pozycji ( u mnie direct )

 

ale ja mówię co bedzie gdy będziesz chciał odciąć niżej ( bo wiem co będzie gdy odetnie się go najwyżej jak może być) bo np kupiłeś lepszy sub i chcesz, żeby odtwarzał tylko najniższe dzwięki powiedzmy te poniżej 40 Hz.

 

Napisałem, że Euro RTV AGD. Jeden ze sklepów dla frajerów jak to mówią. Mają i kolejnego :P

 

rozśmieszyłeś mnie :)

 

Ty im po prostu zaufałeś i już

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli to co chciałem akurat i tym mnie kupili, a w domu jeszcze zawitała kolejna konsola. Tym razem Xbox One :P Głośniki mam na razie w domu. Kuriozalnie to zabrzmi - nie mieli nawet na czym sprawdzić tych kolumn i zapytali się czy bym nie przywiózł swojego amplitunera, hahahaha. Dobra, to nie jest śmieszne... Straciłem prawie trzy godziny, rozmawiałem z rzecznikiem praw konsumenta i niestety. Mogą mi zwrócić pieniądze ale pod warunkiem, że się zgodzą na to, a dokładniej kierownik sklepu. Widziałem jak świnia niebo zwrot pieniędzy. Upierali się aby na gwarancje je odesłać. Uparłem się na wymianę lub zwrot. Zgłupieli, nie wiedzieli co zrobić. Ta samo ich system komputerowy. Tam już nie będę się wdawał w szczegóły. Ostatecznie kolumny są u mnie i wysłałem stosowne pismo o zwrocie pieniędzy. Teraz czekać. Kombinowali jak mogli i w moim odczuciu chyba wygrałem w połowicznie. Ustawienie kolumn mam takie - Magnusy 80Hz, Centralny 150Hz, Surrund 90 Hz, Back 100 Hz, LPF or LFE 120 Hz. Wczoraj głośniki miały naprawdę powera podczas odsłuchu. Dziś po skalibrowaniu grają bez życia. brak tej dynamiki i przyjemnej dominacji. Szczegółowość jest minimalnie większa ale tak te kolumny na wstępie są zjadane przez Philipsy. Na razie taki mój werdykt. Made in Espaniol win. Będę męczył ustawienia i sprawdzał. Na pewno potrafią zagrać lepiej tylko ja jełop nie potrafię ich dostroić. Największym wyzwaniem jest dla mnie Sub. Z nim dopiero pewnie się namęczę. Phase w subie to jest zmiana fazy, tak? Powoli będę katować go aby odpowiednio ustawić odcięcie na nim. Fortepian na obu głośnikach brzmi znakomicie. Wiele kolumn słyszałem gdzie na tym się wykładało. Impedancja 4Ohm ustawiona aby ampli się aż tak się nie grzał. Nie wiem czy coś z moim uchem nie tak ale nie słyszę różnicy miedzy low, a High w kolumnach Magnat. Pewnie coś strzelone jest. Myślę czy nie spróbować ustawień Bi-Wire.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nierealnie niedorzeczne :v Sprzedają Ci zepsuty sprzęt i jeszcze jesteś zdany na ich łaske że rozważą oddanie pieniędzy ? Nie mieli na czym sprawdzić ? nie mieli nawet małej taniej microwieży ? Może byłeś nie w tym sklepie ? : D Tylko tak to można jakoś wytłumaczyć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Mieli to co chciałem akurat i tym mnie kupili, a w domu jeszcze zawitała kolejna konsola. Tym razem Xbox One :P Głośniki mam na razie w domu. Kuriozalnie to zabrzmi - nie mieli nawet na czym sprawdzić tych kolumn i zapytali się czy bym nie przywiózł swojego amplitunera, hahahaha. Dobra, to nie jest śmieszne... Straciłem prawie trzy godziny, rozmawiałem z rzecznikiem praw konsumenta i niestety. Mogą mi zwrócić pieniądze ale pod warunkiem, że się zgodzą na to, a dokładniej kierownik sklepu. Widziałem jak świnia niebo zwrot pieniędzy. Upierali się aby na gwarancje je odesłać. Uparłem się na wymianę lub zwrot. Zgłupieli, nie wiedzieli co zrobić. Ta samo ich system komputerowy. Tam już nie będę się wdawał w szczegóły. Ostatecznie kolumny są u mnie i wysłałem stosowne pismo o zwrocie pieniędzy. Teraz czekać. Kombinowali jak mogli i w moim odczuciu chyba wygrałem w połowicznie. Ustawienie kolumn mam takie - Magnusy 80Hz, Centralny 150Hz, Surrund 90 Hz, Back 100 Hz, LPF or LFE 120 Hz. Wczoraj głośniki miały naprawdę powera podczas odsłuchu. Dziś po skalibrowaniu grają bez życia. brak tej dynamiki i przyjemnej dominacji. Szczegółowość jest minimalnie większa ale tak te kolumny na wstępie są zjadane przez Philipsy. Na razie taki mój werdykt. Made in Espaniol win. Będę męczył ustawienia i sprawdzał. Na pewno potrafią zagrać lepiej tylko ja jełop nie potrafię ich dostroić. Największym wyzwaniem jest dla mnie Sub. Z nim dopiero pewnie się namęczę. Phase w subie to jest zmiana fazy, tak? Powoli będę katować go aby odpowiednio ustawić odcięcie na nim. Fortepian na obu głośnikach brzmi znakomicie. Wiele kolumn słyszałem gdzie na tym się wykładało. Impedancja 4Ohm ustawiona aby ampli się aż tak się nie grzał. Nie wiem czy coś z moim uchem nie tak ale nie słyszę różnicy miedzy low, a High w kolumnach Magnat. Pewnie coś strzelone jest. Myślę czy nie spróbować ustawień Bi-Wire.

 

 

Czytam, czytam i czytam od początku i nie moge uwierzyć ze cos takiego miało miejsce. Najwidoczniej wcisnęli ci gown... Ale dziwi mnie tez ze nie masz dynamiki nic dziwnego skoro masz tak wszystko poustawiane :) po pierwsze wszystkie głośniki na Large nie Small po drugie częstotliwość odcięcia powinna byc niżej i to znacznie tam masz 17 cm głośniki i niby na papierze częstotliwość od 30 hz nie wieże w to zejdą maxymalnie do 45hz wiec radzę ustawić częstotliwość odcięcia na 50 hz dla wszystkich siedmiu kanałów a nie co kolumny to inny podział!!!!! Suba ustaw na 60hz zeby sie pokrywał z kolumnami potencjometr na godz. 10 i słuchaj jak za mało to dodaj aha jeszcze jest przełącznik fazy 0-180 stopni na jednym bedziesz miał mięsisty , rozlazły bass a na tym drugim bedzie twardy, niezbyt głęboki. Teraz za bardzo nie pamietam ktore jest do którego ale sam to usłyszysz przełączając fazę. Aha i nie wiem czy w tym ampli jest możliwość ustawienia suba line+ lfe jezeli tak to tak zostaw jezeli nie to nie ustawiał lfe ponieważ ten Sub nie ma takiego wejścia tylko typowo liniowe wiem bo kumpel ma ten sam Sub z innymi głośnikami i ampli Denona x1100 i musiałem mu ustawić własnie line+lfe inaczej nie działał Sub inne napięcie było na lfe i Sub milczał nawet na maksymalnym poziomie w subie. Pozdrawiam aha włącz sobie utwór Jasona DeRulo talk dirty feat 2chainz tam jest niski bas przynajmniej u niego dawał po uszach lub posłuchaj płyty justin timberlake the 20/20 experience cała jest bardzo dynamiczna tylko nie przesadzaj z basem bo u mnie na b&w cdm1nt to głośniki latały na godz. 9:00 w połączeniu z Sony ta-f830es tam było 120 prawdziwych watt na kanał . Pozdrawiam i prosze spróbuj ustawić jak pisalem

 

Aha jak lubisz to puść sobie jeszcze te dwie płyty the pianoguys wonders i andreas vollenweider the essential

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacze sobie na tą sytuacje, że takie czasy mamy, a nie inne. Tak wygląda niestety. Najlepszy motyw był gdy zganiali odpowiedzialność na ich sklep internetowy i tam miałem domagać się swoich praw, hahahaha. Sprzęt zamawiałem przez Internet z dostawą do sklepu i fizycznie u nich nabyłem całość. Ciii, bo konsola chociaż działa jak na razie. W subie słyszę transformator z dwóch metrów jak buczy. Trochę nie fajnie. Na dziś mam dosyć wrażeń. Mieli te mini wieże ale widząc ich zaangażowanie i wiedzę. Ściany głową nie przebije. Może takich głupich udają aby klient pierwszy wysiadł? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Szkoda ze jestes nie szczęśliwy ... Człowiek uzbiera troche kasy by mieć cos nowego i w końcu lepszego a tu taki bubel sie dostaje. Ja tam juz marketowki omijam z daleka raz sie tez nadzialem i powiedziałem nigdy wiecej dlatego teraz kupuje używki za małe pieniądze bo wiem ze duzo nie stracę a jak bedzie mnie juz stać to bede kupował tylko w salonach nowki ze specjalistycznym sprzętem a nie sieciówki. Pozdro i oby konsola sie uchwała i dawała szczęście z grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sprawdzić jak nisko schodzi sub i kolumny to zapodaj z YT

 

 

nie ważne jaka jest jakość bo częstotliwośc to częstotliwość. Po tym będziesz dokładnie wiedział w którym miejscu ustawić odcięcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.