Jump to content
IGNORED

Amplituner do Monitor Audio BX5


PanPawel

Recommended Posts

Cześć,

 

potrzebuję porady. Jakiś czas temu sprawiłem sobie stereo w postaci Onkyo TX-8050 oraz dwóch kolumn Monitor Audio BX5. Niestety nie spełnia to moich oczekiwań. Jeśli chodzi o funkcje to jest bardzo przyzwoicie, ale jeśli chodzi o dźwięk to odczuwam minimalny brak klarowności, dźwięk jest taki lekko przygaszony zwłaszcza w górnych partiach. Przede wszystkim jednak okazało się, dlatego piszę w dziale KD, że dość sporo oglądamy filmów i brakuje nam centralnego kanału - efekty są za głośne, a dialogi za ciche. Dlatego myślę nad sprzedażą wzmacniacza i zakupienia amplitunera oraz kolumny centralnej. Miałbym na całość max 1800PLN plus to co zyskam za obecne Onkyo. Z czasem może mógłbym pomyśleć o dokupieniu pary na tył, ale na razie nie wydaje mi się to konieczne. Dochodzi do tego zmiana pomieszczenia, wkrótce przeprowadzam się, gdzie salon będzie miał wymiary ~7x5m ale sprzęt ustawiony będzie na dłuższej ścianie po środku z rozstawem między kolumnami ok 3,5m i miejscem odsłuchu oddalonym o 4m. Czyli powierzchnia do nagłośnienia to mniej więcej 15m2.

 

Z głośnikiem centralnym sprawa wydaje się prosta, ale zastanawiam się czy nie zaoszczędzić na nim i kupić go z serii MR. Jaki to mogłoby dać efekt? Czy nie będzie się to "gryzło"? Jeśli nie to miałbym więcej na amplituner.

 

Jeśli zaś chodzi amplituner to kompletnie nie mam pomysłu. Chciałbym, żeby dobrze grał z moimi MA, również w stereo, miał radio internetowe oraz Airplay. Sprawę komplikuje fakt, że mam kilka vinyli i budżetowy gramofon dlatego wejście phono byłoby pożądane oraz docelowo planuje kupno projektora dlatego 2 wyjścia HDMI. Jeśli w tym układzie byłbym zadowolny ze stereo (bo od KD nie mam dużych oczekiwań) to pewnie tak zostanie, ale jeśli nie to dokupuję dobry wzmacniacz dlatego też w ampli przydałby się preout na fronty.

 

Reasumując:

1. Czy głośnik centralny MR zagra dobrze z BX5?

2. Czy jest w ogóle sens robienia kina w wersji 3.0?

3. Jaki amplituner zaproponowalibyście aby spełniłby moje oczekiwania?

Link to comment
Share on other sites

Jak z monitor audio i onkyo brakuje klarowności to z amplitunerów kinowych zostaje w tym budżecie chyba tylko yamaha 779.

Czy kino 3.0 na sens, raczej nie, subwoofer by się chociaż przydał.

Seria mr centralna raczej się nie zgra z frontowymi bx bo brzmi gorzej i ma mniej góry. Chociaż z przodu niech to gra spójnie i jakoś wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.