Jump to content
IGNORED

Pierwszy zestaw - Pioneer A-20x r

Jan Piotr

Recommended Posts

Szanowni,

chciałbym by moja, skromna bo skromna - ale jednak, kolekcja winyli i CD przestała się kurzyć.

Dysponuję wzmacniaczem Piooneer - model a-207r lub a-209r (oddałem do serwisu ze względu na wadliwy zasilacz i przyznam szczerze - w tym momencie nie pamiętam), który otrzymałem w podarku i w oparciu o niego chciałbym zbudować swój pierwszy zestaw - z założeniem, że wzmacniacz zostałby po pewnym czasie wymieniony, gdyby nadeszła taka konieczność i z zastrzeżeniem, że wszystko będzie lepsze od zestawu głośników komputerowych, który posiadam obecnie.

Niestety jestem w tej materii całkowitym dyletantem i związku z tym, jak można się domyśleć - zwracam się o pomoc w dobraniu pozostałych elementów.

• Miejsce: Całość grałby w pokoju o powierzchni ~20m2, ale dość pozastawiany.
  • Materiał: Muzyka, której słucham - właściwie...każda - od elektroniki - i techniawy i tej ambitniejszej, poprzez black metal, na muzyce barokowej, neofolku, brytyjskim industrialu i radykalnie lo-fi japnoise kończąc. Zależałoby mi jednak bardzo na możliwie sprawnych i wyrazistych wysokich tonach i dobrej stereofonii - co wynika ze specyfiki wydawnictw raster-noton, które są dla mnie bardzo ważne.
  • Nośniki: winyl, CD, ale również pliki komputerowe.

Do tych potrzeb chciałbym dobrać przede wszystkim:

• Gramofon - do 350zł - rozglądałem się trochę za Dualami, interesowały mnie również tagencjalne technicsy - bardziej ze względów estetycznych niż jakichkolwiek innych. Ni mniej pojawił się na celowniku Technics SL-B5 za 330zł i mimo usilnych prób w internecie trudno znaleźć mi było szersze informacje na temat jego lub modeli nieco niższych (jak b4) - czy byłby to słuszny wybór?
  • Kolumny - do 600zł. W wielu wątkach na forum widziałem, że w podobnej kwocie poleca się m.in. Tannoy M1, te jednak mają rzekomo dość miękkie wysokie tony.
  • i jako opcja na przyszłość CD

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.