Skocz do zawartości
IGNORED

miedziaków ciepłych poszukuję ;)


robin102

Rekomendowane odpowiedzi

Motko z córkom dziś zamiast swoich kochanych tanich LS 214 kolumny podlaczyłem kablami technokalbla p 3 zł z metr :D, bo rzeczone LS 214 wypożyczyłem do odsłuchu. Pierwsza płyta, pierwsze dwa utwory hmmmm nawet gra :) Potem już nie grało w ogóle wszystko poszło w pindu. Bez kabelków sensownych ani rusz, tzn ruszyłem się do lodówki po litrowe piwo FAX co się przytępić i już nic nie słyszeć. Polecam taki eksperyment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być miedziane z łagodną ciepłą górą, na średnicy też ciepła prezentacja, ładne wokale, gładkie. Na dole pasma zwyczajnie bez zapędów na sterydowany podbijany bas. Bas raczej krótszy niż dłuższy.

Jak już testujesz różne tanie druty to kup ten i posłuchaj ciekawy jestem jak zagra u Ciebie . Środkową żyłę zostawiasz w spokoju a skrajne dajesz jako + i - . Trochę twarde te druty są ale doświadczenie warto zrobić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Obawiam się, że będzie podobnie jak w przypadku technokabla. To jest dobry materiał, żeby z tego wyciąć bezpieczniki, ewentualnie zrobić sieciówkę, natomiast do przesyłu sygnału będą zbyt surowe. Szpil tkwi w całej obróbce, izolacjach, itp. Sam materiał jak widać jest dostępny dla każdego za przysłowiową czapkę gruszek. Stąd tak wielu amatorów skręcania kabli w garażu a potem usiłujących sprzedawać je za grubą kasę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast do przesyłu sygnału będą zbyt surowe

Surowe czy nie to trzeba ocenić jedno jest pewne ciepełko w nich jest i całość gra bardzo fajnie zaskakująco dobrze nawet jak na taką cenę :) Co prawda średnica nieco gorsza i bardziej wycofana niż w Hotline Blue Spiral no ale ten kosztuje 130 pln metr :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Surowe czy nie to trzeba ocenić jedno jest pewne ciepełko w nich jest i całość gra bardzo fajnie zaskakująco dobrze nawet jak na taką cenę :) Co prawda średnica nieco gorsza i bardziej wycofana niż w Hotline Blue Spiral no ale ten kosztuje 130 pln metr :)

 

To dowodzi faktu, jak bardzo jesteśmy krojeni przez producentów wszelkiego okablowania... Smutne, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z kolegów mógł by się trochę rozpisać na temat głośnikowych Tara Labs RSC Prime 1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne kable które użytkuje LS 214 to dość transparentne i grające bez skrepowania przewody. Oczywiście ze wszystkimi cechami kabla srebrowego niemniej z bardzo kulturalną górą. Fajne kable, dość uniwersalne rozdzielcze po całym paśmie, ale do obecnego systemu dość szczegółowo grającego LS 214 już mi nie podchodzą tak do końca jak w poprzednim systemie NADa. Miedzianych mi potrzeba co by trochę mniejszą transparentność miały, ciepłą prezentację, a dobrą scenę budowały i na basie nic nie popsuły. Myślę jeszcze o jakiś sensownych miedzianych Wireworldach, bo mam dobre doświadczenia z tymi produktami. Ostatnio używany miedziany konekt RCA Wireworld ECLIPSE 7 jest nieprawdopodobnie dobrym kablem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.