Jump to content
IGNORED

Skomponowanie - wycena ZESTAWU [ TX-8130 , Poolk Audio T50 , Pearl 25 ]

Isajew

Recommended Posts

Witam po zasięgnięciu języka na forum oraz w branży, zdecydowałem się zasadniczo na amplituner stereo ONKYO TX-8130 w zestawieniu z kolumnami Polk Audio T50 lub ewentualnie Pearl 25. Moje słabo wyćwiczone ucho nie wykryło specjalnych różnic w odbiorze dźwięku natomiast estetycznie - wizualnie, zdecydowanie Polk Audio bardziej przypadły mi do gustu. Chciałem docelowo zmieścić się w 3000zł. jednak wiem że nie będzie to raczej możliwe, prosiłbym zatem o wycenę kogoś z branży (na PW) kosztów wyżej wymienionego zestawienia wraz z budżetowymi przewodami głośnikowymi (2m) oraz ewentualnie jakimś niedrogim - rozsądnym optykiem (1,5m). Jeżeli jest pomysł na obniżenie kosztów wymianą w/w podzespołów również poproszę o wiadomość. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Dziwna sprawa z tymi kolumnami, bo słuchałem dwu Polków i grały dynamicznie, czego o pearl 25 nie da się powiedzieć.

Biorę jednak poprawkę że T50 to chyba ich najtańszy model ( 130$) w dodatku duży więc jakość może się uwstecznić, ale z drugiej strony perl 25 też niemal gratisowo dokładali do zestawów Yamahy w jednym ze sklepów.

Za 300-400zł więcej można kupić dużo lepsze nowe kolumny do tego ampli, a o używanych nawet w cenie perl 25 nie wspominając.

Isajew obawiam się, że salony audio nie sprzedają budżetowych kabli optycznych, czy głośnikowych, a o takie pytasz i takie kupisz w sklepie elektronicznym, czy na allegro - po 5-6 zł za metr.

a o używanych nawet w cenie perl 25 nie wspominając.

Niestety ktoś początkujacy i z gumowym uchem ma obawy co do uzywanych kolumn. Nie wiem czy ktoś nie wcisnąłby mi zużytych podklejonych taśmą głośników a ja ni8e zwróciłbym na to uwagi. Nie stać mnie na błędy. No chyba że ktoś z forum o sprawdzonej reputacji:D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.