Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!


Rekomendowane odpowiedzi

może i bym spróbował, ale mam 2 cerafine'y 100uF 16V, a potrzebowałbym 4 :(

Czekam teraz na nowe Rubycony ZLH 100uF 50V. DeTom robił zamówienie

próbowałeś Elnę Silmic? 470uF/35v na zasilaniu op-ampów? Piotrek pisał ze lepsze od cerafajnów...ma takowe i chyba nie wytrzymam nie prawdzając ich dziś

mam u siebie 470 cerafajny i jest bosko, dużo lepiej niż jakie koleiwek pojemnosći FC FA .... wienc wiesz... spróbuję Silimic 470 ;) jak nie to mam jeszcze 220uf ;)

W diodach na zasilaniu powinny być ok. 100nF równolegle. W tym momencie mam w analogu na diodach 180nF, a w cyfrze 22nF (nie mam już tyle 180tek) i to jest jednak mało.

 

Czy jak wlutuje 560nF 63V czy będzie to miało jakieś skutki uboczne? Takie mi tylko zostały

do diod cyfry powędrowały MKT 180nF, a w analogu wlutowałem 560nF. Efekt bardzo satysfakcjonujący :) Dźwięk nabrał rozmachu i precyzji

nie, nie drogi kolego. Równolegle z diodami na zasilaniu dla częsci analogowej. Jeszcze przed kondesatorami poprzedzającymi stabilizatory.

Czy ktoś używał kondensatorów Vishay / ROE / ERO ? własnie wpadło mi w rece kilka takich elektrolitów i zastanawiam sie czy nie warto ich do czegoś użyc...

Mam jeszcze jedno pytanie: mam troche kondensatorów WIMY, sa róznych typów: MKT, MKS3-, MKS-4, MKP-4,MKS-33, co to tak właściwie oznacza i które będą najlepsze do zastosowań audio?

Po miesiacu testowania LXY wlozonych na filtracje w swoim Protonku postanowilem sie dzis ich pozbyc. Myslalem ze wszystko sie ulozy ale zaczyna mi krew z uszu leciec w polaczeniu z moimi nowymi kolumienkami. Wstawiam wczesniej zakupione Samsungi MI bo mam wrazenie, ba, ja to wiem ! graja lepiej !

jaro4444

 

Hey

 

Ciekawie wyglada:) Powiem ci tak. Testowalem sobie pare roznych kondziolkow. Bylbym daleki od stwierdzen jakie tutaj padaly ze Samsung i Samwha to kondensatory do buzdzetowki i slabo/zle grajace. Nalezalo by kupic pare roznych typow i samemu testowac. Nie da sie wg mnie powiedziec ze cos napewno zle albo cos zagra napewno lepiej. Dlatego ten ranking traktuje jako zrodlo informacji ale nie do konca sugeruje sie testami i walorami dzwiekowymi ze wzgledu na roznice w pojemosciach i typach sprzetu w jakich byly testowane.

 

Jesli masz go gdzie wstawic to proboj. Nic nie stracisz, a zyskasz tylko wiedze:)

Co mnie zastanowiło - opluwane tu Jamnicony zastosowane są we wzmaku za 17 000 zł (ATC SIA2-150)... Dlatego wszystko chyba wymaga testowania w konkretnej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Philipsy :)

 

Podobno dobre:) ktos moze sie wypowie na ich temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>jaro4444

mnie to tez zastanawialo, bo w moim burmesterze 991, najtanszym wzmaku tej firmy wlasnie za ok 15tys tez siedzialo ogramne stado jamiconow, tych na 105, z poczatku seri, czyli wersje standardowe. Pozwolilem sobie na ich wymiane ;-)

Nie wiem czy byl w tym watku wymieniony Siemens MKV, jest to kondensator wybitny, 15uF jest troszeczke wieksze od puszki pepsi 0,33 ale gra piekielnie dobrze!

APEL!

Czy ktoś już może się podzielić jakimiś wrażeniami z testów nowych Rubyconów ZLH???

 

Szczególnie chodzi mi o te 100uF 50V. Ja nadal czekam na swoich kilka sztuk. Nie załapałem się na główną wysyłkę,a zżera mnie ciekawość :) Rekin, pamiętam,że Ty m.in. zamawiałeś...

Nie mam żadnych doświadczeń z jamiconami. Nazwa kojarzyła mi się dotąd nieprzyjemnie koreańsko, ale rzeczywiście pojawiają się w grubych klockach. Uznawane za wiarygodne strony audioconsequent wymieniają je wśród kondensatorów hiendowych. Ciekawostką jest też poenerdowski frolyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elkos:

Jelmax Rubicon: BLACK GATE Typ: FK/K, LUG, SKZ/WKZ (Hochvolt), Ungepolt: N/NX (High-Quality)

Rubicon YXA, YXF, YXG, ZL, ZLH

ELNA: ROS, Silmic / ROA, Cerafine / RJH / RSH, Starget / RJJ / DynaCap

Sanyo: OS-CON, SG

Nichikon: PL

Panasonic: FC/HFQ/HFZ/HC

BHC-Aerovox: Slit-Foil, T-Net

Philips bzw. BC,

EPCOS (Siemens),

Vishay-Röderstein (ROE),

Vishay BCcomponents 128 SAL-RPM (Vertragen 80% Wechselspannungsanteil)

FROLYT

JAMICON

F&T (Fischer&Tauscher)

Jensen Four-pole-Elko

J & J

LCR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  • 4 tygodnie później...

Podnoszę nieco wštek,

Czy kto może powiedzieć co o Panasonikach serii FM. Włanie zakupiłem od Javoreczka 100uf 25V. Z opisu wynika, że majš niższš impedancję niż seria FC, gdzie w takim razie spiszš się najlepiej?

ibuks, 7 Lis 2005, 21:02

 

>Podnoszę nieco wątek,

>Czy ktoś może powiedzieć coś o Panasonikach serii FM. Właśnie zakupiłem od Javoreczka 100uf 25V. Z

>opisu wynika, że mają niższą impedancję niż seria FC, gdzie w takim razie spiszą się najlepiej?

 

spróbuj na zasilaniu, opampów, za stabilizatorami, no chyba że już masz tam jakies dobre ...

 

jak miałem je próbować ale juz Cerafine został ;)

  • 3 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.