Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!


AstraF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) można coś znaleźć, niestety w ilościach, np: po 50szt.

 

Wyjaśnienie sprzedawcy:

 

 

MOQ - opakowanie, minimalna ilosc zamowienia, nie dzielimy opakowan.

JAM - Jamicon

PIL - Philips

SAW - Samhwa

SAM - Samsung

SCC - Scc

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm najpierw o nichiconach MUSE ..wiadomo przez 15 lat zmieniłas sie technologia produkcjii kondensatorów elektrolitycznych..ale te nowsze graja zdecydowanie lepiej maja mniejsza impedancje.

 

Jestem za najlpeij graja układy gdzie nie ma stabilizatorów niestety trzeba własciwie wycyzelowac trafo sieciowe para FC plus Polipropylen (jantzen, wima, SCR, BC components, epcos) robia swoje..do tego mostek prostowniczy na szybkich diodach philipsa lub slynnych mur860 i muza płynie:):)

 

Kondy nippon SXE sa "obce" sa miejsca gdzie zagraja genialnie a sa miejsca gdzie z miejsca zaliczaja porazkę...i w sumie nie wiem cholera czemu sie tak robi..z zastosowanaimi audio nalezy uwazac ale digitalu i serwo sa niezastapione tam mozna je pilowac do woli:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odmienne zdanie. Bocznikowanie elektr. MKP to zly pomysl w zasilaniu jak np. GC. Ale radze sprobowac samemu, dolozenie MKP da natychmiastowa poprawe, a wyrzucenie ich po kilku dniach bedzie nastepnym upgradem:)

Nippon to nie rewelacja nawet do cyfrowki, do serwo moze i byc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod ogromnym wrażeniem działania Black Gate'ów N na wyjściu tunera (sony 5ES). Już z Panasonicami FC było nieźle, ale tak kryształowych wysokich tonów z tunera jeszcze nie słyszałem. Reszta pasma też zadziwia - bas z nieco dudniącego i monotonnego stał sie precyzyjny i wielobarwny... Spróbowałbym MKP, ale miejsca za mało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poratujcie jedną sztuką Panasonic FC 220uF/63V, albo poradźcie gdzie można kupić jedną sztukę !!!

 

Wstrzymuje mi to ukończenie Alepha5

 

Pozdr

Matt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew ja mam na zbyciu te jedna sztuke a nawet chyba dwie ale wtopiłem bo kupowałem u Angoli i straszebnie przepłaciłem jak pasuje ci za 1,70 funta plus vat czyli az(!) 12zł to przyslij mi na priva swoj adres to ci wysle .

[email protected]

 

tez choroba do passa kupowałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dht..zalezy jak i gdzie zrobiłem taki pomysł w swoim sonym 505es i zaliczlem wtope niby bylo ok ale jak piszesz po paru dniach cos mi jakby przestalo smakowac..ajkis taki dzwiek mydlaty u gory sie zrobil ..wylutowałem ..reka odjał..w sony 505 sa Elna Duorex 5600uf a ja dodałem SCRa1/160V-mkp.

 

z kolejii u kolegi w nad 514 włozyłem bc componetntsy 680nF/100V i poprawa nastapiła znaczna i nawet pomny swoich wczesniejszych doswiadczen odpiałem kondy na chwile i wyczuwalne bylo pogorszenie dlatego zostały na stałe.

 

Nippon chemicon to znakomita firma a jej szczytowe kondy moim zdaniem to seria LXY uwazam je za ogolnie lepsze od słynnych FC panasonika maja swoj jasno okreslony charakter lekko potrafia kopnac w gornych rejestrach ..no moze ja akurat potrzebuje wiecej "cykadełek" i dla tego tak uwazam..ale wydaje mi sie ze te kondy poprawiaja ogolne wrazenie stereofoniii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewiem czy to zainteresóje kolegów podawałem link do strony SIC-SAFCO a teraz odpowiedz z cenami niekturych kondęsatorów . (Tekst tumaczony translatorem lecz zrozumialy) osobiście sprowadziłem sobie pare kondków i uważam że było warto.

 

Dużo dzięki dla twojego zainteresowania {odseetk} w naszym produkt . Proszę, znajduj poniżej jednostki ceny opierałeś Exworks Colombes Francja , opakowanie włączaną w Euros dla mocnego {stałego} rozkazu {zamówienia} pod naszymi zwykłymi warunków : 100% zaliczka przez czek albo banku {brzeg} transfert z opłaty bankowe w twoich przy naszym rachunku ; min fakturowania : 350Euros . Proszę, wskazuj nazwisko {imię} twojego transportera . 1 ) Dla Snapsic 105LP : M . Och . Q=1pack=50pcs : A713080 8 . 78E . A713081 9 . 83E . A713083 11 . 38E . A713084 14 . 93E . A713100 8 . 69E . A713102 8 . 97E ; 2 ) Felsic 105 ( Bc ) : M . Och . Q=1pack=50pcs : A756120 7 . 69E . A756121 9 . 08E . A756123 9 . 96E . M . Och . Q=1pack=25pcs : A56126 17 . 71E . A756128 19 . 62E . 3 ) Felsic Capax ( Bc ) M . Och . Q=1pack=50pcs : A760081 7 . 73E . A760082 9 . 05E . A760100 7 . 85E . A760102 9 . 83E . A760120 7 . 49E . A76012 10 . 37E . M . Och . Q=1pack=25pcs : A760106 17 . 93E . A760125 15 . 26E . 4 ) Felsic 0339 : M . Och . Q=1pack=25pcs : A728383 11 . 16E . A728384 16 . 19E . A728403 12 . 06E . A728404 14 . 49E . 5 ) Snapsic 105 : M . Och . Q=1pack=50pcs : A705080 2 . 02E . A705081 2 . 43E . A705082 2 . 82E . A705083 3 . 05E . A705086 4 . 20E . A705083 4 . 96E . A705084 6 . 65E . A705087 14 . 15E . A705100 2 . 17E . A705106 2 . 21E . A705108 2 . 92 . AA705110 4 . 32 . A705111 5 . 61E ; A705112 7 . 33EA705107 2 . 71E 6 ) Alsic Ir : M . Och . Q=1pack=1000pcs : A730030 0 . 26E . A730035 0 . 26E . A730040 0 . 26E . A730045 0 . 26E . M . Och . Q=1pack=250pcs : A730031 0 . 42E . A730032 0 . 47E . A730037 0 . 67E , A730046 0 . 43e . A730041 0 . 44E . A730042 0 . 47E ; A730057E 0 . 42E . A730056 0 . 44E . A730052 0 . 60EA730058 0 . 81E . M . Och . Q=1pack=200pcs : A730034 0 . 89E . A730033 0 . 99E . A730036 1 . 05E . A730043 0 . 63E . A730044 1 . 16EA730054 0 . 78 ; A730059 1 . 25E .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Poszukuję kondensatorków Silvered Mica - 33pF (2szt.) i 180pF (2szt.).

Buduję filtr do DACa i zabrakło i do drugiego kanału :-(

Gdyby ktoś miał na zbyciu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2szt. 33pF i 4szt. 100pF jeśli jesteś zainteresowany pisz na priv'a

Kondensatorki są stąd:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tag Mac Laren to od poczatku była wieeelka podpierducha ..stary Audiolab grał a tag sie nazywał i wygladał ..z graniem było gorzej..dlatego Samhwa w klocku za kupe kilozłotych powinna nie dziwić.

Francja jest tak blisko mogli kupic chocby znakomite polecane przez Bodo Z Sic Safco ..ale pewni koszty produkcjii by wzrosły znacznie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie cos na temat tych kondkow? zastanawialem sie nad zastosowaniem ich zamiast Panas. FC

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ew moze te ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sic Safco...

bodo_z próbuje zainteresować forumowych diy-owców tymi kondziorami, a widać, że nikt nawet się nie zapytał z jakiego kraju one pochodzą. Piotrek608 zwrócił na nie uwagę - to fajnie myślę, że są one tego warte.

 

bodo nawiązał bezpośredni kontakt z producentem, najdziwniejsze było to, że przedstawicielka z głównej siedziby Sic-Safco zadzwoniła na domowy nr tel do boda, he he he... jak bodo mi to powiedział to myslałem, że coś ściemnia...

Tak więc bodo ma bezpośredni kontakt i ceny praktycznie producenta, minimalne jednorazowe zamówienie to 350 euro, także panowie jakby ktoś się zdecydował to do boda_z

 

Tu na forum obowiązuje pewien sposób rekomendacji lub wręcz moda na zastosowanie poszczególnych komponentów, więc może ktoś ze znanych tu diy-owców wypowie się na temat tych kondensatorów - oczywiście tych którzy mieli styczność z kondziorami sic-safco.

 

Ze swej strony mogę powiedzieć, że sic-safco stosuje Audionet w swoich topowych zasilaczach, krótki opis:

"W środku EPS-a znajdziemy przede wszystkim... kondensatory. Umieszczono tam dwa tory zasilania, a w każdym 5 x 10 000 Elna Starget oraz 8 x 10 000 Sic-Safco. Obok umieszczono dwa, ekranowane toroidy o mocy 100W każdy - dla każdego kanału osobny"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Druga rekomendacja to może coś za oceanu, preamp MILLENIUM:

"High energy power supply

(4700uF 450volt DC give performance near to a battery operation) with SIC-SAFCO professional capacitors"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a cena tego pre dość niezła, he he he....

 

bodo_z nieżle się napocił żeby sprowadzić te kondziory do Polski, także jedna przesyłka już przeszła i wszystko poszło dość gładko, koszt przesyłki z Francji wraz wpłatą pieniędzy wynosi ok. 150-200 zł (możliwe, że znalazłoby się jeszcze coś tańszego).

 

Wato tym się zainteresować tym bardziej, że w Polsce nie ma dystrybucji Sic-Safco, a jeśli jakaś możliwość jest dostania to można sprowadzić na zamówienie, czekać z 2 miesiące i zabulić 3x więcej.

 

pozdr jodel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh

 

Moze ktos jednak bedzie wiedzial czy warto kupic te kondki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zeby zastapic nimi Panas. FC warto??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę ten test kondensatorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i wyczytałem że owszem Hovland do revelatora jest ok, ale tylko 50/50 razem z Mundorfem. Ręce mi opadły bo załozyłem Hovlanda (170 zł szt) własnie do revelatora razem z SCR KPSM żeby pojemności się zgadzały!

 

Fakt że sprzęt niby... grał ok tzn. wysokie czyste.. ale ogólne wrażenie wybijania się góry nad resztą pasma i efekt natarczywości wokali. Myslałem że to wina kabli czy tunningu pozostałego sprzętu. Kombinowałem z całym sprzetem i do głowy mi nie przyszło że może to powodować niedopasowanie konkretnego kondensatora do konkretnego głośnika.

 

Recenzent stwierdził że ten konkretny kondensator jest jakby stworzony do głośnika Focala, natomiast do SS 9700 ..takie połączenie jest tragedią dla uszu. Podpisuję się pod tym obiema ręcyma!:-)

 

Do SSpeaków podobno raczej- Mundorf..ale po tych doświadczeniach obawiam się wydać 700zł na efekt trudny do przewidzenia. Obecnie mam MKP i niestety przy wszystkich jego zaletach dzwięk nie jest tak czysty i szczegółowy jak z Hovlandem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te osiowe rzeczywiście są do kitu, ale te "kapslowate" są całkiem dobre. Są teraz produkowane przez BC components jako seria 036. Polecam znalezienie parametrów na ich stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy filipsy czy bc konponentsy od PANSONICA FC grają ciut gorzej troszke bardziej mularsko...ale z tego co wiem Javoreczek ma w swej ofercie FCki tak ze dokładniej obejrzyj aukcje albo napisz do niego prosbe.

 

Ale jedna uwaga bC componentsy i Philipsy Sa i tak wiele razy lepsze od jakis tam TEAPO, SAMHWA CZY JAMICONÓw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608

 

 

No ja mam FC wsadzone do wzmaka swojego ale myslalem ze mozna cos lepiej ale chyba by bylo treba zamawiac z zagranicy.

 

O ile z malymi pojemnosciami do 2700uF nie ma problemu to juz pojemnosci 3300uF 4700uF dobrych producentow nie czesto zdarzaja sie na allegro, a jesli juz sa to wymiary maja skopane tak ze nie wsadze ich do swojego wzmaka. Wez tu teraz badz madry zeby to wszystko poskladac;)

 

Tak na marginesie to wlasnie potrzebuje 4 x 3300uF albo 4700uF na 50/63v teraz mam wstawionego Samsunga serii MI gra to znakomiscie musze powiedziec ale sporobowalbym czegos wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Piotrek608 i mlody2 zdają się zaprzeczać sobie nawzajem, ponieważ pierwszy z Panów pisze o "[...] jakichś tam NEAPO, SamWha, Jamiconach [...]", a drugi, że Samsung gra znakomicie. Ktoś na forum wspomniał, że SamWha i Samsung to ta sama linia technologiczna...? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Nie ma tu sprzeczności, Młody2 pisze że Samsung gra znakomicie, ale innych nie sprawdzał. Więc nie wiadomo czy nie zagrałyby lepiej. Na Allegro u Javoreczka są Rubycony 4700uF/50V, myślę że warto spróbować. Tanie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

a może w zwrotnicy najlepszy kondensator to nieobecny kondensator - czy ktoś z wypowiadających się w wątku praktyków spróbował czegoś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dla mniej zorientowanych Stereophile na ten temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a jeśli nie to dlaczego - jakie są minusy (pominąwszy praktyczne - jak koszt odpowiednich przetworników)?

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, napisalem ze Samsungi graja znakomicie ale nie powiedzialem ze inne nie zagraly by lepiej!! Pozatym rozne odmiany Samsunga i Samwha moga grac zupelnie inaczej. Ja mam Samsungi serii MI . No i szukam czegos nowego.

 

MG

 

Sa, ale niestety sa niewymiarowe, sa bardzo grube, nie zmieszcza mi sie niestety. Dla mnie optymalne wymiary nie moga wiele przekroczyc 18 x 36.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dużo piszecie oróżnych wersjach kondów NIPPON CHEMI-CON ale nic o wersji CE.

Czy ktoś może napisać co one są warte? Posiadam dwa takie kondy 4700uF 50V, są bardzo duże jak na swoją pojemność (40mm x 70mm) i mają podłączenia na śrubki.

Czcę je dodać do mojego GC jako dodatkowa filtracja.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pytanie brzmi napięcie układu 15-24V

nie posiadamy kondensatora żądanej wartości o napięciu pracy do 35V

posiadamy kondensator o żądanej pojemności ale znacznie wyższym napięciu pracy np. 63V

 

Zastosowanie tego drugiego spowoduje

 

1) szybkie wyschnięcie elektrolitu , ze względu na zbyt małe napięcie pracy w stosunku do V rating kondesatora

2) nie spowoduje niczego z wyjątkiem większej dziury w naszej (finansowej )

 

Utrwalił mi się ten pierwszy pogląd

jednak ostatnio wyczytałem coś takiego ( wypowiedź przedstawiciela jednej z dużych firm produkujących kondensatory )

 

There is usually no problem when using a capacitor originally rated for a

higher voltage in a low voltage circuit. However, you do pay a penalty

both in price and in internal resistance when you do this. The effect on

price versus voltage is high, but the added internal impedance of high

voltage electrolytics is generally not a problem except at high frequencies

where the internal inductance of the electrolytic capacitor is already

making the impedance increase.

 

jak więc jest ? nie wskazane czy brak przeciwskazań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dodo

Klasyczna szkoła ustala wartość napięcia pracy kondensatora na 0,5 - 0,8 napięcia znamionowego. Przy napięciu niższym niż ten zakres, należy liczyć się ze zwiększeniem pojemności kondensatora (warstwa tlenku jest cieńsza - oczywiście dotyczy to wyłącznie elektrolitów), przy wyższym istnieje ryzyko przebicia. Osobiście wielokrotnie stosowałem kondensatory na wyższe napięcie i nie zdarzyło się, żeby miało to jakikolwiek negatywny wpływ na działanie układu. Nie obserwowałem wzrostu jego upływności, czy wzrostu impedancji wewnętrznej, że nie wspomnę o szybszym wyschnięciu elektrolitu (tu tylko wyższa temperatura).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.