Skocz do zawartości
IGNORED

książki o muzyce


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Moje trzy ulubione pozycje to :

 

- już wymieniona poprzednio "Sztuka pianistyczna" H.Neuhausa (PWM, Kraków 1970)

 

i dwie autobiograficzne ale z duża ilościa informacji o muzyce, kompozytorach, dyrygentach, muzykach i biznesie muzycznym

 

- Nicolas Słonimski - Słuch absolutny (wyd. Prószyński chyba, Perfect Pitch tyt. angielski)

- Frank Zappa - Autobiografia

 

i odziwo obaj panowie mają ze sobą coś wspólnego :-)....

 

Niestety, jest wiele innych dobrych ksiażek wymienionych powyżej i nie wymienionych, ale pewnie ich nie przeczytam bo ceny zabijają...

i zawsze jest dylemat kupić ksiażkę czy płytę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba ja tęskniłem do książek "rozmów z" z walterem, furtem- jak TACY ludzie mówią o muzyce

 

lubię ten niby jedyny film gdzie walter mówi o muzyce

 

czasem pojedyńcze zdanie wypowiedziane przez taką personę, jeszcze z wyrazem głosu, twarzy

 

jest większą muzykologią niż niejeden opasły bryk

 

może tak powinno być zwł. u dyrygenta- sztuka emanacji treścią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kebaP1, 24 Sty 2008, 10:27

 

>>no dobra Cziczerin "Mozart- etiuda badawcza" (wyd. pol. Poznań 1966)

>Trafiony zatopiony, ale czy pocisk dużego kalibru? Nie znaju tego.

 

che che, podobno j.czapski był spowinowacony z cziczerinem

(abecadło kisiela)

 

ja też nie znam choć szukam googluje..

 

mam nadzieję że jak znajdę to się kalibrem nie rozczaruję..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"Industrial music for industrial people" - Eric Duboys. Kilkuset stronicowe kompendium wiedzy o Throbbing Gristle i pozniejszych projektach GPO (Psychic TV, Coil, Thee Majesty etc.) Monument.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

parmenides, 31 Sty 2008, 21:06

 

>Jakew - zgodnie z obietnicą chciałem równiez w tym wątku przekazać informację, że nie zapłaciłem

>cła za paczkę z amerykańskiego amazona (ksiązki i 2 płyty cd) o łacznej wartości ponad 51dol.

>książka kosztowała 16 dol, płyty 23 dol a przesyłka niecałe 13 dol. cło nie zostało naliczone

>pomimo, że płyty kosztowały ponad 22 dol (dopuszczona wartość nieoclonego towaru z usa).

>

>pozdrowienia

>parmezan

 

 

Azalisz nie pomyliłeś zacny Parmenidesie dolarów z euro? :) Poniżej ekspertyza w sprawie znaleziona w internecie, pozdr:

 

 

PROBLEM Chcę zamówić z amerykańskiego sklepu internetowego Amazon kilka filmów na DVD. Ich cena to w sumie ok. sześćdziesięciu dolarów plus koszty przesyłki. Czy będę musiał zapłacić za te filmy cło, a jeśli tak, to jakiej wysokości? W jaki sposób, w zgodzie z prawem, można uniknąć płacenia tego rodzaju opłat? Henryk Rutkowski, Wrocław

 

(ps)

 

Zgodnie z obowiązującym prawem ocleniu podlegają przesyłki zawierające nośniki, których wartość przekracza 22 euro. Jeżeli wartość paczki jest przedstawiona w innej walucie, kwota jest przeliczana. Dodatkową niedogodnością jest fakt, że owe 22 euro to wartość całej paczki, nie tylko jej zawartości. Oznacza to, że jeżeli firma liczy sobie 5 euro za przygotowanie i opakowanie przesyłki, to pozostaje tylko 17 euro na cenę płyty. W wartość paczki nie są tylko wliczane koszty przesyłki - na przykład kwota, jaką pobiera firma kurierska. Jeżeli wartość paczki przekroczy 22 euro, podlega ona ocleniu - doliczane jest 12% cła i 22% podatku VAT. Trzeba też zachować ostrożność przy przesyłkach dostarczanych przez firmy kurierskie - potrafią one naliczać ogromne prowizje za oclenie paczki i przewóz jej już w obrębie Polski.

 

W zasadzie nie ma możliwości ominięcia tych przepisów. Jedyną furtkę stanowi fakt, że wspomniane 22 euro to wartość pojedynczej paczki. Można spróbować rozbić przesyłkę na kilka paczek, jednak trzeba wiedzieć, że takie działanie jest niezgodne z prawem. Jeżeli celnik zorientuje się, że np. z Amazona na nasz adres idzie jednocześnie 5 paczek po 20 euro, to nie dość, że ocleniu będzie podlegać kwota 100 euro, to grozi nam nawet postępowanie karne (czego nikomu nie życzymy). Dopuszczalne jest przesyłanie takich paczek w odstępie najwyżej miesiąca.

 

Wartość całej przesyłki jest oceniana na podstawie dołączonej faktury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do książek chciałem kolegów zainteresować księgarniami-antykwariatami: abebooks.com, alibris.com (to naprawdę katalog różnych antykwariatów), czy betterworld.com. Za grosze można kupić różne książki. Dobrze sprawdzać ceny przesyłki! Różnią się. Tak kupiłem Bukofzera (po angielsku oczywiście). Chciałem jednocześnie powiedzieć, że on co prawda stary, ale tak "nietechnicznie" a zajmująco pisać to mało kto nadal umie.

Z Rosena polecam jego eseje, kupiłem w Amazonie. Rewelacyjne. I nietechniczne (w odróżnieniu od Classical Style).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazonie faktycznie wpadło mi w oko dużo ciekawych rzeczy, ale na litość boską - kiedy, się pytam, kiedy to wszystko przetrawić? Kolejka książek do przeczytania niebezpiecznie sie wydłuża, a czas odwrotnie - zastanawiająco się kurczy.

Ostatnio nabyłem na Allegro monografię Strawińskiego autorstwa Ludwika Erhardta. Czeka mnie pięć dni świątecznego urlopu, to całość przeczytam przeplatając kolejne rozdziały muzyką wielkiego Igora. Taki mam ambitny plan :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Zastanawiam się nad kupnem takiej książeczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Posiada ktoś ? Poleca? Wiem, że należy być ostrożnym wobec takich rankingów, ale .. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
Opublikowano · Ukryte przez cir, 20 Maja 2013 - spam
Ukryte przez cir, 20 Maja 2013 - spam

Gwoli kompletności. Piotr Orawski, Lekcje muzyki t. I-IV (tom V w przygotowaniu). Więcej na stronie wydawnictwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.