Skocz do zawartości
IGNORED

Denon AVC A1SE - problem z Dolby D EX


Włodi

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Denona AVC A1SE [z płytą (upgradem sprzętowym) od A1SR]. Ogólnie jestem zachwycony, ale mam pewien problem, który chciałbym wyjaśnić póki mam 14 dni gwarancji na rozruch.

 

Podłączoną mam do niego konfiguracje 7.0. Ze wszystkich kanałów wydobywa się dźwięk, pod warunkiem, że są włączone "surround speaker A i B" równocześnie. W 7channel stereo, też wszystkie grają. Gdy leci materiał w zwykłym Dolby Digitalu 5.1, we wzmacniaczu świeci się "Dolby Digital" to mimo, że nie ma włączonego żadnego matrixa, czy pro logica, grają wszystkie głośniki surround, włącznie z bocznymi. Do tego z tego co zauważyłem, są pozycjonowane, nie to że sygnał jest sklonowany. W takiej konfiguracji materiały 5.1 są odtwarzane prawidłowo. Problem pojawia się wówczas, gdy włączę matrix i na wyświetlaczu mam "Dolby D EX". Wtedy materiały 5.1, oraz te nagrane w Dolby Digital Ex odtwarzają się z luką. W bocznych głośnikach słychać raczej to co powinno, natomiast gdy coś ma być słychać z tyłu, głównie w lewym tylnym surroundzie słychać jak przydławia dźwięk i tak jakby nie gra tego co jest zapisane w tym kanale. Dźwięk jest wybrakowany.

Do tego dodam, że w test tone sytuacja wygląda następująco. Center i fronty w porządku, słychać szum z każdego kanału oddzielnie, jednak gdy zaczyna testować SR to dźwięk leci równocześnie z SBR i SR i analogicznie po lewej stronie. Natomiast, gdy test wskazuje na wyświetlaczu, że testuje SBL, bądź SBR to jest cisza.

 

Tutaj nagrałem jak to wygląda w zwykłym Dolby Digitalu i w Dolby D EX. W 0:15, oraz 0:39 dźwięk przelatuje od SL co Centrala i właśnie w 0:39 słychać tę lukę i zdławienie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem, czy jest to jakaś usterka sprzętowa (przyznam szczerze, że musiała by być dziwna), czy coś z ustawieniami, ew. podłączeniem głośników. W innych trybach typu DPL II Music, Movie, Stereo, z DSP itp. wszystko chodzi normalnie. Jedyne co zauważyłem, to ledwo zauważalne jakby dławienie, limitowanie dźwięku, może ma to związek z tym problemem. Może jest włączona jakaś opcja w ustawieniach o której nie wiem. Nie mam instrukcji, w internecie też nie znalazłem. Gdyby ktoś miał to proszę podesłać, ew. odkupię w wersji papierowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Tutaj masz instrukcję do wersji na rynek USA (mogą występować niewielkie różnice w wyposażeniu). Co do problemu, to stawiam na konfigurację, szczególnie że podczas testu kanały tylne nie "odzywają" się. Na początek sprawdź funkcję "Power Amp Assignment".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magog, dziękuję serdecznie za instrukcję. Już po kilku pierwszych stronach zorientowałem się co może być nie tak. Podłączałem głośniki w pośpiechu i napis "surr B", odebrałem jako surround back, a chodziło oczywiście o parę A i B głośników tylnych. Teraz już w test tone z każdego kanału płynie szum i identyfikowane są prawidłowo.

 

Proszę jeszcze o rozwianie jednej wątpliwości. Czy w trakcie testu SBL mają grać głośniki boczne, czy tylne ? W sumie to już zgłupiałem, bo w Yamasze byłem pewien, że SBL i SBR to głośniki boczne, natomiast w instrukcji Denona jest to rozrysowane w ten sposób, że SBL i SBR to głośniki tylne, a SL i SR boczne. Nie spotkałem się z żadnym materiałem typu channel test dla DD EX, więc ciężko mi to stwierdzić. W Yamasze, gdy np. w grach się obracałem,, to dźwięk nie pozycjonował się na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.