Jump to content
IGNORED

Jakie wybrać słuchawki, lub odtwarzacz przenośny?

4dr14n

Recommended Posts

Witam,

Nie wiem w ogóle czy dobrze trafiłem, ale zaryzykuję ;)

przeglądałem ostatnio internet w poszukiwaniu czegoś ciekawego, ale jest tego tak dużo, a ja nie orientuję się za bardzo w tej branżowej mowie, toteż chciałbym zapytać Was co byście mogli polecić ze swej strony.

Od razu powiem, że nie dysponuję zbyt dużą kwotą - najwyżej kilkaset złotych.

Obecnie korzystam z odtwarzacza w smartfonie LG F70. Dźwięk nienajgorszy, ale to zależy od słuchawek. Używałem różnych z niższej półki i ostatnio trafiłem na niezłe za 25 zł - douszne (kanałowe się chyba na nie mówi) SKINK SHF1 - dokładnie takie:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale niestety często się psują i dłużej leżą w serwisie niż w moich uszach. Używałem też zwykłe słuchawki douszne (mniej więcej takie:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale niestety jakość dźwięku okropna - poza tym jak pogłosiłem muzykę jadąc w autobusie, to wszyscy słyszeli czego słucham, a nie o to mi chodzi.

Poszukuję czegoś, co "daje po garach", ma mocne basy, czysty dźwięk, ale sprawdzi się też na muzyce rockowej, czy ambientowej - czyli wydobędzie każdy dźwięk/instrument, no i żeby można było głośno słuchać (czasem potrzebuję, żeby muzyka do mnie trafiła). Oczywiście muszą to być słuchawki douszne (kanałowe?) z gumową nasadką, takiej jak te SKINK SHF1, bo plastiki wypadają mi z uszu. Nieskromnie przyznam, że pragnę wreszcie posłuchać czystego dźwięku i dlatego zastanawiam się, czy kupić same słuchawki (o ile warto do tego sprzętu LG, który i tak za kilka mies. zamienię na inny tel., ale jeszcze nie wiem na jaki), czy może lepiej kupić od razu cały zestaw = odtwarzacz + słuchawki? W ogóle to mam pewne obiekcje przed kupowaniem samych słuchawek do tego LG, mimo że przy niektórych słychać całkiem ładny dźwięk. Moje obiekcje wynikają z tego, że mam w domu dobrą wieżę (Sony MHC EC-70) i dźwięk w niej jest prześliczny, a gdy słucham na tanich słuchawkach firmy Esperanza z Carrefoura też jest ładny dźwięk - tak więc nie wiem już, czy to wina dobrego źródła dźwięku, czy słuchawek, natomiast tego mojego LG F70 nie nazwałbym jakimś rewelacyjnym źródłem dźwięku.

W necie trafiłem na takie słuchawki:

- słuchawki Edifier H280

- słuchawki Panasonic RP-HJE125

... i odtwarzacze:

- iPod Touch 4G

- S:flo 2 (trochę drogi, ale ponoć dobry)

- iPod classic 4 Gen 20/32GB - iMod

Proszę o sugestie.

Witam,

Nie wiem w ogóle czy dobrze trafiłem, ale zaryzykuję ;)

przeglądałem ostatnio internet w poszukiwaniu czegoś ciekawego, ale jest tego tak dużo, a ja nie orientuję się za bardzo w tej branżowej mowie, toteż chciałbym zapytać Was co byście mogli polecić ze swej strony.

Od razu powiem, że nie dysponuję zbyt dużą kwotą - najwyżej kilkaset złotych.

W necie trafiłem na takie słuchawki:

- słuchawki Edifier H280

- słuchawki Panasonic RP-HJE125

... i odtwarzacze:

- iPod Touch 4G

- S:flo 2 (trochę drogi, ale ponoć dobry)

- iPod classic 4 Gen 20/32GB - iMod

Proszę o sugestie.

Tanim i niezłym odtwarzaczem jest Sansa Clip + (do kupienia za sto kilkadziesiąt złotych), zwłaszcza po wgraniu oprogramowania Rockbox (oprogramowanie jest darmowe, do ściągnięcia z netu, razem z dokładną instrukcją wgrania).

Co do słuchawek - z Twojego opisu trochę trudno wywnioskować, jakiego dokładnie dźwięku oczekujesz. "Ma mocne basy" kojarzy się raczej z charakterystyką a'la Beats (tzn. dominujący bas i nic więcej). Ale takie słuchawki nie mają nic wspólnego z "czystym dźwiękiem".

Jeśli szukasz czegoś w miarę "klarownego" i oferującego jako-taką precyzję (ale uwaga - nie z przesadzonym, "subwooferowatym" basem!) - spróbuj może czegoś ze stajni Beyerdynamica (np. DTX 102iE - do kupienia już za ok. 120zł). Razem miałbyś nienajgorzej grający zestaw za <300zł.

Wynalazki z jabłkiem w logo zdecydowanie sobie odpuść.

• 1 month later...

Dzięki za odpowiedź ;)

Opis szukanego dźwięku:

jeżeli chodzi o charakterystykę słyszalnego dźwięku w słuchawkach, to właśnie trudno jest mi go sprecyzować. Z jednej strony mam wzór w postaci mojej wieży (Sony MHC-EC 70), ale wiem, że pewnie nie wiele osób ma możliwość przesłuchania jej, żeby mogli wiedzieć, o co mi tak na prawdę chodzi. Co do basów, to owszem, chciałbym żeby "dawały po garach", ale nie zagłuszały wokalu, czy innych instrumentów.

Ostatnio wpadł mi pomysł, żeby zaproponować Wam (czytającym i odpowiadającym w tym temacie :) ) piosenkę zespołu "

". Na końcu jest kilkanaście sekund mocnego basu. Dobre słuchawki powinny go ładnie uwydatnić.

Odnośnie zaproponowanego zestawu.

Dobrze wiedzieć o tym zestawie 'Sansa Clip +' wraz z 'DTX 102iE'. Pytanie tylko, czy oprogramowanie wystarczy do podniesienia jakości dźwięku? Ostatnio pobrałem na mojego LG z androidem oprogramowanie PowerAmp. Całkiem nie złe - słuchawki mi tylko nie wydalały (taniocha philipsa). Poza tym niestety podkręcanie basów, albo opcji 'stereo' powodowało, że gubiły się inne dźwięki, które nie były basami - dlatego mam obiekcje co do oprogramowania :/ bardzo bym się cieszył, gdyby ktoś mi je rozwiał :D

I drugie pytanie - czy można w ogóle gdzieś przetestować tego 'Sansa Clip +'? Czy kupując, biorę go "w ciemno"?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.