Skocz do zawartości
IGNORED

Brak basu - pomóżcie proszę!


Jędruś

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam swoje 3 grosze.

Mam mniejsze pomieszczenie, ale "stylistycznie" podobne do Twojego - dużo płaskich powierzchni, gołe ściany, okna bez zasłon/firanek.

Moje 16 Hz graja z Atoll in 100 i Cayin TA-35. Przy wizycie "sprzedawcy" (wymiana wkładki gramofonu i jej pozycjonowanie) był on mocno zdziwiony, że nie ma TU basu ( cytat: "Przy tym zestawie myślałem, że tu u Pana wszystko będzie się trzęsło od basu")

Po próbie adaptacji i podróży kolumn po całym pokoju nie uzyskałem żadnej znaczącej zmiany.

Przytargałem subwoofer KODY SW1000 i podpiąłem pod wyjście kolumn... wysokie odcięcie i potencjometr na full i... nic (może jakiś pomruk)...

 

Obawiam się ze najlepszym wyjściem była by zamiana mieszkania ;)

dzięki za podpowiedź ;)

 

fakt - chodzi za mną wyprowadzka poza Warszawę tylko środków na coś konkretnego brakuje.

 

Co do wzmaka - chętnie sprawdzę ten trop, choć Cayin mam wrażenie jest BARDZO wydajny. Wcześniej moje CREDO grały z integrą Caspiana i tamtem absolutnie nie wyrabiał z tymi kolumnami. Podpięcie Cayina pokazało jak grają CREDO a grają potężnie i pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem Cambridge CXN i muszę przyznać, że bas się ciut uwydatnił. Pewnie to kwestia DACa w tym odtwarzaczu, ale naprawdę jest lepiej. Cieplej, przyjemniej i z basikiem :)

 

 

 

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki za podpowiedź ;)

 

fakt - chodzi za mną wyprowadzka poza Warszawę tylko środków na coś konkretnego brakuje.

 

Co do wzmaka - chętnie sprawdzę ten trop, choć Cayin mam wrażenie jest BARDZO wydajny. Wcześniej moje CREDO grały z integrą Caspiana i tamtem absolutnie nie wyrabiał z tymi kolumnami. Podpięcie Cayina pokazało jak grają CREDO a grają potężnie i pięknie.

Jest gdzieś dostępna charakterystyka impedancji tych kolumn? Brak basu raczej nie świadczy o wydajności wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.