Skocz do zawartości
IGNORED

Hi fi i muzyka


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

Vist -> to ja wrzucę swój kamyczek do ogródka .

Nie podważam warsztatu wspomnianego redaktora . Co więcej , uważam jego teksty / recenzje za bdb .

Niemniej miałem przyjemność swego czasu ... odsłuchiwać system referencyjny owego Pana . Sprzedawał swoje Zoellery Imagination (swoje ostatecznie nabyłem gdzie indziej) . To co usłyszałem ścięło mnie z nóg . Subiektywnie dzwięk był ... okropny . Ciężko mi było wprost uwierzyć , że Zoeller może tak źle grać (miał modyfikowaną zwrotnicę - wyciszonego wysokotonowca) pomimo , że był podłączony do jakiegoś Passa , kable z wyższych VdH . Czlowiek czytał recenzje o pieknych barwach , szybkości itd a tymczasem z mojego subiektywnego punktu widzenia dźwięk był bardzo matowy i spowolniony .

Od tej pory wiem jedno - jeśli nie zna się gustów piszącego , można całkiem inaczej odbierać jego recenzje . Ktoś pisze o swietnej barwie - Ty uwielbiasz swietną barwę a na koniec okazuje się , że barwa dla A i B to kompletnie różne dwa światy .

To nie znaczy , że nie można czytać magazynów . Wręcz przeciwnie - może być bardzo pomocne , ale przy wyborze najważniejszy pozostaje własny słuch i gust . A pisemka kupuje , żeby wiedzieć 'co w trawie piszczy' .

Ale idea systemu referencyjnego jako punktu odniesienia w danej grupie cenowej jest interesująca .

 

Natomiast uwaga do Jozwy - jak już daje się w jednym numerze test miniwież , to może odpuscić np. kino domowe i suby a dla 'równowagi' dać trochę klasycznego stereo . Ja uważam nr. 11.2004 za jeden z najgorszych w historii Hi-Fi i Muzyki . I nie chodzi mi tu o kwestie merytoryczne , ale dobór tematów . Wiekszość kupuje Hi-Fi ze wzgledu na stereo , więc chyba byłoby lepiej nie wypuszczać numerów prawie bez stereo , bo to może trochę zniechęcać . Co nie znaczy , że całkowicie należy zrezygnować z miniwież czy KD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albertini,kupilem Zollery P.Kulpy o ktorych piszesz.Kupilem w ciemno bez odsluchu,tzn.sprawdzilem tylko czy graja.

W domu podlaczylem je do wzmaka i totalnie sie zalamalem,to kompletnie nie gralo,podlaczalem jeszcze kilka roznych uzadzen znajomych,ale dzwiek Zollerow pozaostawal bez zmian.

Opis dzwieku[a raczej tego co sie z tych skrzynek wydobywalo]:calkowity brak wybrzmien,srednica zamulona,nieczytelna,bardzo podbity wyzszy bas,co powodowalo owe zamulenie,totalnie sucho,szro,matowo,zadnych barw.

Z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muju -> kondolencje ... ale rozumiem , że odzyskałeś Zoellery dla ludzkości . Jeśli nie to daj znać . Z pewnością da się wstawić 'normalną zwrotnicę' (not me personally , ale swoją upgradowałem z wcześniejszej wersji na 2002)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki,cos mi sie pokrecilo.

ciag dalszy:

Zaniepokojony zajrzalem do srodka kolumn,to co zobaczylem bylo tragiczne i smieszne zarazem.

Zwrotnica nie przerobiona,lecz zrobiona calkiem nowa od podstaw,elementy nedznej jakosci polaczone zimnymi lutami,sciezki na plytce wykonane cyna i lutownica!!!Wygladalo to tak jakby to ktos nogami zrobil.Do tego okablowanie z jakiejs plecionki z napisem "Made in ZSRR"

Zwroynica byla wykonana w ten sposob aby podbic bas[ciekawe w jaki sposob,poniewaz Inagination nie sa fizycznie w stanie wytworzyc obfitszego i glebszego basu ze wzgledu na swoja budowe] i wycowac gore,co zaowocowalo dzwiekiem jaki opisalem powyzej.

Dopiero wymiana zwrotnicy na zbudowana wedlug oryginalnego schematu+lepszej jakosci elementy,oraz wymiana okablowania doprowadzily te kolumny do stanu uzywalnosci.

Jezeli P.Kulpa jest amatorem tego rodzaju dzwieku to gratuluje sluchu,a raczej jego braku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albertini, zgadzam się w 100 %, w szczególności za opinię identyczną jak w ostatnim akapicie dostałem po głowie gdzieś na tym forum, a została złamana proporcja jak sądzę oczywista dla większości czytelników; dobrze że choć można nadrobić magazynem w tym miesiącu, bo jest solidny

 

niestety nie słuchalem u Kulpy jego systemu (słuchałem na Audio chyba dokładnie tego samego i mnie się podobał Audionet i Zollery, no ale to 9k w EURO), ale prawdą jest, że każdy ma swój świat i swoje upodobania, a potem czlowiek się naczyta, nie słyszy, a jak usłyszy to się dziwi; ja np. zdziwiony byłem dlaczego tak zachwalane są w całej prasie małe tanie monitory AE. Zdziwiony byłem po dosluchu dlaczego Elac 510 jet uznany był za taki wybitny. A i tak nie przebije nic mojego zetknięcia z Avance 3 mk ii.

 

ja też kupuję pisemka po to, bo lubie czytać na ten temat; jak mam coś kupić to robię sobię short listę i idę słuchać; dlatego dobrze jest jak pisma potrafią przekazać w miarę obiektywny opis sprzętu, cieszę się, że HFiM zaczyna robić listę rekomendowanych komponentów. Za rekomendację powinno odpowiadać communis opinio doctoris - cała redakcja po osłuchaniu się ze sprzętem, a nie jeden czlowiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny doprowadzili mi do stanu uzywalnosci panowie z Puzona z Katowic.

To co uslyszalem po "naprawie" przeszlo moje najsmielsze oczekiwania.

Zoller Imagination to kolumny pod pewnymi wzgledami wybitne,choc daleki od neutralnosci i pewnie nie kazdemu przypadna do gustu.

Mnie przypadly i to bardzo,gralem na nich okolo roku,potem sprzedalem poniewaz okazaly sie byc za male do pomieszczenia 25m i zaczol dokuczac mi brak basu.Gdybym mial mniejszy pokoj to pewnie jeszcze dlugo,dlugo by u mnie graly.

W tej chwili inny forumowicz jest ihc wlascicielem i z tego co mi wiadomo jest zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile zapłacił muju , ale wydaje mi się , że cena wywoławcza nie była szczególnie atrakcyjna . Nawet uwzględniono chyba koszty 'upgrejdu' i robocizny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzisiaj pani wydobyła z teczki "moje" HI-FI - co w nim znalazłem?:

Wszystkich stron jest 130

Reklam + profil ( dziwna jakaś nazwa dla reklamy) 53!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -- to prawie połowa Panie Stryjecki powinniści dostarczać gazetkę razem z gazetkami TESCO pod drzwi - bezpłatnie oczywiście!

Ranking -- 6

Ogłoszenia -- 4

Muzyka -- 18 ( w tym tzw. poważna - 14- ciekawy jestem jaki odsetek czyta?)

Kino -- 26!!!

Sprzęt mikro -- 8

 

 

--------------------------------------------

HI-FI -- 23 STRONY - mniej niż 20 %- jak na magazyn hi-fi marnie -

 

ilość stron się nie zgadza bo ciężko odróżnić reklamy od tekstu " właściwego czasopisma"

 

Proponuje dołożyć coś dla kobiet i hobby + ogród i włożyć na regały w supermarkecie

--------------------------------------------

TO było ostatnie 12 zł. które zmarnowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje prase audio tylko ze wzgledu na ogloszenia drobne,wiem ze sporo osob tak robi.

Oczywiscie ogloszenia komercyjne to co innego.Rzeczywiscie z numeru na numer jest ich coraz wiecej,redaktorzy maja coraz grubsze kieszenie i maja gdzies fakt iz ludzie placa za to 12pln.

Poza tym nie ufam testom prasowym,bez wzgledu na to gdzie sa opublikowane i kto jest ich autorem.

Przekonalem sie wielokrotnie ze to po prostu stek bzdur,choc nie zawsze,bo zdarzeja sie tez zetelne i obiektywne testy,ale czytaja opis urzadzenia z ktorym nigdy nie mialem kontaktu nie wiem jakiego rodzaju to jest test,wiec ufam tylko wlasnym uszom i opiniom urzytkownikow.

Dlatego forum ma dla mnie nieporownywalnie wieksza wartosc niz prasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

muju

Po co kupujesz te gazety ?

Ogłoszenia znajdziesz na tym forum , hi-fi i świstaku

Moje zbulwersowanie osiągneło ten stopień , ponieważ nie moge patrzeć na to co sie wyrabia ( poruszyłem to już w wątku o koRnik-u)

Na tym forum jestem 100 - pare dni , jak tu przyszedłem to mogłem skonfrontować swoje , i nabyte , ukształtowane ( miedzy innymi przez hi - fi mag. ) opinie na temat hi - fi - i spotkałem sie tu prawie z totalną negacją tego co można przeczytać w czasopismach z branży.Myślałem sobie -BOŻE ale ja byłem naiwny i wierzyłem we wszystko co napisane!

A teraz co się wyrabia - nicki znikają z tego forum i pojawiają się GDZIE! na forum " znienawidzonego"

HI-FI.

Tam się rzuca gadżetami w najaktywniejszych , może liczą że uda się pójść w ślady YABADABADOO! I dobrze nich się sprzedają , ale po co dorabiają do tego filozofię - niby tutaj spada poziom , a jak tam jest ? - totalne liżydupstwo!!Poziom jak cholera i jakie grzeczne odpowiedzi na tematy typu co można za 3 kzł - a tu ich to tak strasznie denerwowało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No przeczytajcie co znany nick napisał (pitdog - przepraszam jeśli przekręciłem)

 

juz na lukarz episalem, ale i tu powtorze:

dopiero kupilem dzis, przegladam pobieznie i nie wiem od czego zaczac, same ciakawe rzeczy. chyba najlepiej pokolei przeczytac i juz. swietne wydawnictwo, tak trzymac. pojawiaja sie tez nasze produkty i to bez wstydu. coz, zaprenumeruje to :)

a wogole za wklad Alka w Magazyn raz texty w HiFiiM to piwsko solidne sie nalezy ze hej. chocby dla opisu 2 wzmakow samych warto kupic ostatni HiFiiM, pal licho kino domowe i placki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jacch to juz mnie cytuja, hoho

masz jakis problem? Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje. dla mnie grosik wydany by cos ciekawego przeczytac, wsrod wielu stron nieczytanych, to nie problem. a magazyn mi sie podoba i to bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyc dziwne sformulowanie....

wlasnie zadziwil mnie ten troszke chybiony chyba strzal, bo sa osoby wrecz zafascynowane danym pismem, ba - posiadajace dokladnie taki sprzet, jaki pismo wyraznie sugeruje. no ale coz, kwestia obserwacji tego co sie dzieje.

magazyn jest swietny, a z kilku wzgledow na test 2 wzmakow za ok.4kzl w wykonaniu Alka czekalem juz dluzszy czas, text byl przesuwany. reszta pisma - coz. no jest wywiad z gosciem z proaca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakkolwiek rozumiem, co masz na mysli, to analogia jest conajmniej nieprzemyslana. cytryna nie pojezdzisz po zakupy, na nalesniku (czyli jakis mp3 player) jednak cos tam sie da posluchac, moze podczas joggingu lol takze pozostaje rower...moze chociaz z silniczkiem, no i na drogach. :)

 

ilosci reklam i inych dodatkow nie komentuje, szczerze mowiac nawet nie zwracam uwagi na te strony. czytne co mnie zainteresuje i juz. przyznaje, czego nie ukrywalem, moglbys byl przytoczyc inna moja wypowiedz, ze ten odcinek pisma hifiim jest dretwy, ale ja to pisalem z uwagi na obecnosc jakichs kd, jakichs mini wiezyczek i takie tam. zreszta dla mnie denny, dla kogos innego moze nie. dla mnie tak samo malo interesujace byly bardzo pobiezne wzmanki o sporej ilosci tanich kolumienek i monitorkow w poprzednich odcinkach. coz, moze jednak wielu innych wlasnie ten przedzial rynku inetersuje, pozostaje jednak dosyc amatorskei i w sumie odwalone opisanie niektorych produktow. no ale niewazne - to nie moje rejony zaintersowan i tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.