Skocz do zawartości
IGNORED

System z obsługą spotify (cena-jakość)


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Mam terminal z Daphile polaczony kablem sieciowym z routerem - sluzy jako server LMS dla Maliny, ktora jest playerem (po wifi) :)))Nie chcialem zeby Malina byla jednoczesnie serverem LMS i playerem wiec w Max2PLay nie mam zainstalowanego servera squeezeboxa - uzywam tylko playera squeezelite na Malinie.Gdyby Malina byla jednoczesnie serverem to musialbym podlaczyc jakis dysk sieciowy albo USB do Maliny (bo mam sporo plyt zgranych do flacow) - ale spotkalem sie z opiniami ze Malina po sieci gra lepiej niz z dysku USB wiec stwierdzilem ze za pare zlociszy postawie sobie bezszelestny server z DaphilePoza tym mialem kiedys Maline w konfiguracji jako server i player z dzialajacym w sieci NASem synology - to wolniejsze rozwiazanie jesli chodzi o dostep do plikow i w ogole jesli chodzi o wydajnosc.Daphile jako LMS server ma lepiej skonfigurowany pluginy.W razie pytan - pytaj ;)))

 

A ja odpalilem spotify-connect na malinie - dziala mi juz widok malinki jako urzadzenia w liscie urzadzeń w apce spotify :)

 

teraz testuje zasilacz od Tomanka :)

 

I właśnie tego się obawiałem w opcji maliny - obsługi spotify. Najtańsza opcja firmowego radia sieciowego - najtańszego w sensie, żeby miało już to co ma mieć, bez przepłacania za zbędne "wodotryski".

Edit

a jak już padł temat konsol, totak se pomyślałem: jak się ma xbox one do odtwarzania cd audio na optycznym kablu? :>

 

Zupełnie niepotrzebnie :) ... Przeraza nas co nie znane ;) ale jak sie troszke trudu wlozy to ma sie satysfakcje i radoche, ze samemu sie cos zrobilo.

 

Wszytko gra i buczy :). Nawet po reboocie maliny :)

 

Sterowanie jest z Apki Spotify - poprostu wybieram urządzenie, na ktorym ma grac.

 

Zeby odtwarzac CD na konsoli musisz w wlaczyc i TV i konsole - ja tak mialem i to mnie wkurzalo....Swiadoma rezygnacja z CD na rzecz Streamingu ew. plikow lokalnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpalilem spotify-connect na malinie - dziala mi juz widok malinki jako urzadzenia w liscie urzadzeń w apce spotify :)

 

teraz testuje zasilacz od Tomanka :)

 

 

 

Zupełnie niepotrzebnie :) ... Przeraza nas co nie znane ;) ale jak sie troszke trudu wlozy to ma sie satysfakcje i radoche, ze samemu sie cos zrobilo.

 

Wszytko gra i buczy :). Nawet po reboocie maliny :)

 

Sterowanie jest z Apki Spotify - poprostu wybieram urządzenie, na ktorym ma grac.

 

Zeby odtwarzac CD na konsoli musisz w wlaczyc i TV i konsole - ja tak mialem i to mnie wkurzalo....Swiadoma rezygnacja z CD na rzecz Streamingu ew. plikow lokalnych.

 

A mozesz sie podzielic jak to zrobiles? Moze w temacie o Maline?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekonaliście mnie do maliny. Teraz tylko nie wiem czy digi czy dac+. Dla spotify chyba nie zrobi to różnicy więc optyczny lepiej zostawić na coś innego?

To teraz potrzebne jakieś propozycje wzmacniaczy do 2k myślę znajdzie się coś właściwego - przypominam, że głównie do rocka? Co tam macie ciekawego w Q21, bo będę w Łodzi w przyszłym miesiącu to podskoczyłbym chętnie do Was na jakiś odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na odpowiedź zacząłem sobie przeglądać jakie ciekawe wzmacniacze ma do zaoferowania onkyo i teraz nasuwa mi się pytanie. Zakładałem, że nieco tańszy od amplitunera wzmacniacz będzie lepie grał jednakże przyglądając się samym parametrom lepiej wypada amplituner:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a różnica w cenie to względnie zakup raspberry pi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na parametry, posluchaj:) do rocka wielu polecalo Rotela albo Nada, mozez drugiej reki?

 

Dobra przekonaliście mnie do maliny. Teraz tylko nie wiem czy digi czy dac+. Dla spotify chyba nie zrobi to różnicy więc optyczny lepiej zostawić na coś innego?

To teraz potrzebne jakieś propozycje wzmacniaczy do 2k myślę znajdzie się coś właściwego - przypominam, że głównie do rocka? Co tam macie ciekawego w Q21, bo będę w Łodzi w przyszłym miesiącu to podskoczyłbym chętnie do Was na jakiś odsłuch.

 

chlopaki: awietek, bodajze pisal, ze jakosc daca ma znaczenie...zewnetrzny jest lepszy. z dedykownych do RPI najlepszy jest ten oparty na ukladzie sabre np. z audiophonics. Ja mam Digi+ czyli karte z cyfrowymi wyjsciami, podlaczanymi do DACa we wzmaku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc zewnetrzny dac zeby dalo sie odczuc zmiane jakosci to minimum dac klasy Benchmark DAC1 - i to bedzie roznica minimalna - slyszalna ale nie w stylu kwiecistych opisow z cyklu: zmiazdzyl konkurencje.

Jesli budzet na dac ograniczony to najlepszym wyjsciem jest dedykowany Malinowy albo audiophonics albo iqaudio albo hifiberry pro zdaje sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumieliście. Chodziło mi o to z jaką kartą dźwiękową(?) złożyć właśnie malinę czy analog czy ze złączem optycznym? (albo to ja czegoś nie zrozumiałem co też bardzo możliwe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumieliście. Chodziło mi o to z jaką kartą dźwiękową(?) złożyć właśnie malinę czy analog czy ze złączem optycznym? (albo to ja czegoś nie zrozumiałem co też bardzo możliwe)

Ja to widze tak: jak kupisz daca do malinki to przynajmniej bedziesz mial porownanie jak grad Twoj dac we wzmaku a jak ten malinowy. Jak kupisz digi to nie bedziesz wiedzial kto w takim porownaniu lepszy :D

A jak sie okaze ze roznica na korzysc wzmaka - w co powatpiewam - to wtedy dokupisz sobie digi i druga malinke na ktorej bedziesz sobie bezprzewodowo smigal na drugim systemie w sypialni :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie post chwile po napisaniu mial zostac podany edycji i wygadac następująco:

Chyba mnie nie zrozumieliście. Chodziło mi o to z jaką kartą dźwiękową(?) złożyć właśnie malinę czy analog czy ze złączem optycznym?

 

Edit.

Dobra chyba do mnie dotarło. Rozumiem, że analogowa 'karta dźwiękowa' ma swój dac, a ta ze złączem optycznym nie i stąd ten cały temat zewnetrznego daca? Trochę mi się to plącze wszystko jeszcze.

 

Jednakże przerwa w dostawie internetów mnie zaskoczyła i jeszcze kolega tak szybko odpisał ;p

Generalnie w zewnetrzny dac nie bede sie bawic w przeciagu najblizych paru lat zakladam, takze malinka pojdzie pod chincze :>

Dodatkowo niestety sobie skalkulowałem, że z tymi czterema tysiącami może być problem i rozważam jeszcze jedną opcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Przepraszam, że tak mącę, ale... no właśnie... Malina z pewnością u mnie zagości, jednakże co do nagłośnienia to zapoznałem się jednak z tematem "monitorów bliskiego pola" i będę szukać jednak czegoś co zmieści się na biurku dość sporego monitora LED (żebym się nie stracił między tymi monitorami :> ).

Zacząłem od rankingu cenowego głośników do komputera i wyłowiłem takie ustrojstwo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Niestety nie byłem świadom ich rozmiarów do momentu obejrzenia recenzji na yt. Z tego też powodu zszedłem na mniejszy model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Obydwa mają piloty z tym że w pierwszym było o tyle fajnie, że posiada złącze optyczne choć wbudowany dac pewnie dupy nie urywa. Niestety bardzo nie siada mi kolorystyka (omg nie wierzę, że to piszę, ale jednak całe umeblowanie mam na czarno) - drażni ten brąz, ale czare goryczy przelewa to, że są pochylone. Wydaje mi się, że będzie to trochę ograniczać ich zastosowanie - podstawkę zawsze można sobie dokupić/dorobić. iii potem natknąłem się na coś w czym - śmieję się, że się zakochałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Boli jednak troszkę brak pilota. Za to z ciekawych opcji dac po usb z kompa - w tej klasie chyba nie będzie to jakiś mega szmelc. Model wyższy ma pilota, ale nie ma daca (pytanie czy faktycznie ten dac jest coś warty). Ma bassreflexa, ale do tyłu co chyba wymaga dalszego odsunięcia od ściany niżeli w przypadku bassreflex z przodu(?), ale co najgorsze trochę chyba przekracza budżet, który jestem w stanie wydać na "głośniki komputerowe"? Niby według recenzji wszystko co wymieniłem gra względnie płasko czyli o ile dobrze zrozumiałem nie zagłuszanie tła - to na czym mi zależy. Edifiery, może mógłbym jeszcze gdzieś w polsce odsłuchać, ale na audioengine nie mam szans raczej ani w polsce ani w niemczech także musiałbym brać je w ciemno.

Zakładam, że jak ktoś dotarł do końca tego eseju to będzie miał jakąś złotą radę. Z niecierpliwością czekam.

 

Matko jeśli ktoś przetrwa ten cały esej to na pewno będzie miał coś ciekawego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Trochę wczas, ale na początku miałem problem z czasem, a z czasem wypadło mi to z głowy (zamierzona gra słowna :> ). Zakupiłem Edifiery R2000DB i jestem zaaaajebiście zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem, że umiejscowienie słabe, ale nie mam innej możliwości. Zaraz na pierwszych dniach w starciu z dobrze znanymi mi nagraniami, w mojej głowie zawitało pytanie "czekaj to w tej piosence grają jeszcze jakieś inne instrumenty" :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.