Skocz do zawartości
IGNORED

Bernard GS434 jak podłaczyć kable w koszyku


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ten gramofon dostałem,jest trochę sfatygowany ale chce sobie go zrobić,ma pourywane końcówki kabelków przy wkładce mf104 i nie wiem teraz jakie kolory gdzie podłączyć,jest,czerwony,biały,niebieski i czarny,czy ktoś wie gdzie który idzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to ze sprawa jest poważniejsza,podłączenie nic nie daje jest okropne sprzęganie się nie ma żadnego dziwęku,ktoś grzebał w tym gramofonie i po rozkręceniu okazuje się że oprócz jednej płytki głównej są jeszcze poinstalowane jakies inne dwie,jedna to chyba do stabilizacjii obrotów bo podczepiona jest pod pcb i pod silnik,a druga to podczepiona jest jakos dziwnie pod sygnał prosto z ramienia,wyglada mi ta mała płytka na jakis dziwaczny przedwzmacniacz,ale nie ma doprowadzonych do niego żadnych kabli zasilających,jest tylko jakiś jeden kabel i 4sygnałowe prosto z ramienia,z ramienia i a tej małej płytki nic nie idzie na płytę główną,nie wiem czy to w orginale tak jest? czy kable z ramienia ida bezpośrednio do wyjścia out czy jeszcze łaczą się z płytą główną,bo nawet masy nie ma połaczonej,

 

 

nie wiem czy dam radę to ogarnąć vez szczegółówych zdjęć wnętrza gramofonu,nie mam pojęcia jak tam to idzie,,w sieci nigdzie nie mogę znależć rozkręconego bernarda.

 

jutro porobie zdjęcia to może ktoś zerknie do tego co tam jest porobione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to ze sprawa jest poważniejsza,podłączenie nic nie daje jest okropne sprzęganie się nie ma żadnego dziwęku,ktoś grzebał w tym gramofonie i po rozkręceniu okazuje się że oprócz jednej płytki głównej są jeszcze poinstalowane jakies inne dwie,jedna to chyba do stabilizacjii obrotów bo podczepiona jest pod pcb i pod silnik,a druga to podczepiona jest jakos dziwnie pod sygnał prosto z ramienia,wyglada mi ta mała płytka na jakis dziwaczny przedwzmacniacz,ale nie ma doprowadzonych do niego żadnych kabli zasilających,jest tylko jakiś jeden kabel i 4sygnałowe prosto z ramienia,z ramienia i a tej małej płytki nic nie idzie na płytę główną,nie wiem czy to w orginale tak jest? czy kable z ramienia ida bezpośrednio do wyjścia out czy jeszcze łaczą się z płytą główną,bo nawet masy nie ma połaczonej,

 

 

nie wiem czy dam radę to ogarnąć vez szczegółówych zdjęć wnętrza gramofonu,nie mam pojęcia jak tam to idzie,,w sieci nigdzie nie mogę znależć rozkręconego bernarda.

 

jutro porobie zdjęcia to może ktoś zerknie do tego co tam jest porobione.

He daj nam fotki ale ciekawość będzie . Tyle głów damy radę - coś ino wymyślimy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zgodnie z obietnicą dodaje zdjęcie tego ustrojstwa,bardzo proszę o pomoc i podpowiedż co tu jest porobione,i jak kable z ramienia mają iść i gdzie aby było to po staremu,a nie robione przez jakiegoś magika.

 

narazie tyle

 

chce to co jest nieorginalne wywalić zostawić tylko plytę główną

 

dodadkowo dorbione jest jakieś gówniane gniazdo din,po co mi toto,do wywalenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28689-0-89070100-1472910103_thumb.jpg

post-28689-0-07297500-1472910107_thumb.jpg

post-28689-0-35981800-1472910111_thumb.jpg

post-28689-0-92496600-1472910113_thumb.jpg

post-28689-0-32519400-1472910116_thumb.jpg

post-28689-0-25472100-1472910119_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kabli wychodzących z ramienia wszystko odłącz i wywal . Najlepiej zrobić mała płytkę z gniazdami rca oraz uziemieniem i połączyć do kabli ramienia lub na alle są gotowe puszki Pj z gniazdami , ale czy to nie będzie przerost formy na treścią ? A może dać sobie spokój z grzebaniem i kupić fajny gramofon do dwustu złotówek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wywaliłem zostawiłem tylko tą największą płytkę,tylko chciał bym to cholerstwo chociaż uruchomić,nie wiesz gdzie podpiąć kable idące od wkładki przez ramię,chodzi mi o to czy kable idą bezpośrednio do z ramienia na wzmacniacz czy jeszcze jakaś masa idzię od płytki do ramienia?

 

jesli wszystko bym dobże podłączył to pozostaje mi jedynie obstawiać ze wkładka jest uszkodzona,ale narazie chcę to podłączyć

 

szkoda mi go wywalać,chciał bym go uruchomić aby popierdywał sobie czasem,kiedyś kupię tengencjala revoxa bo taki mi sie podoba,ale narazie niech będzia taki do zabawy w kalibrację itp jak znalazł:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kable ramienia podłączamy do ic i uziemienia , jeśli będzie brumić to uziemienie jeszcze trzeba podpiąć do chasiss gramofonu lub łożyska talerza . Do chasiss jak coś .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nie wychodzi z ramienia żaden dzwięk,tylko gdzie to uziemienie jest w gramofonie,na PCB?

 

podłączyłem kanał lewy i prawy przez czincze do tego kabla uciętego i cisza,żadnie dzwieki nie są przenoszone z wkładki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydz ale haj enda mają (tego pierwszego) . Tego odcinka nie widziałem choć u nich czasami przewinął sie jakiś gramofon . Uśmiałem się przednie - dzięki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z ramienia widzę wychodzą biały niebieski czerwony i dwa czarne .

 

Własnie to te kolory,musze ich podłaczyć bezpośrednio jakoś

 

 

A bajka de best:) dobra na audio schow:)

 

chciałem sobie pozgrywać winyle na ten sprzęcik,który kosztuje już obecnie prawie jak dość dobry używany gramofon;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym problem - gdzie zielony . Nikifor zajmij się gramofonem , na cyfre pozgrywasz sobie pózniej aaaa lepiej to sprzedaj i kup prawdziwe tt :-)) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej to sprzedaj i kup prawdziwe tt

 

to bardzo dobry Hi-Md najlepszy z najlepszych,nagrywa w PCM format bezstratny

 

a co do gramofonu to zakupię nową wkładkę i spróbuje dopiero sie pobawić,obawiam się ze coś z tą jest nie tak,bo nic nie słychać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobry Hi-Md najlepszy z najlepszych,nagrywa w PCM format bezstratny

Hehe żebym choć wiedział o czym do mnie mówisz . Ja to analogowiec typowy jestem - nawet żadnego pilota do sprzętu nie posiadam :-) a cyfra to tylko cd u mnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ktoś pozmieniał kable,nie ma tam kolorów takich jak być powinny,są jakieś inne,coś tam musi być pomieszane,to nie jest jakieś bardzo skomplikowane urządzenie,gramofon jest prostszy o wiele od Adama,bernard ramie ma też mało skomplikowane,ale gra to całkiem fajnie i dynamicznie,dla mnie wszystko co audiofilskie,kojarzy mi się już ze sterylnością,ostrością,suchością itp... wiem bo bozbyłem się przetwornika na wm8741 diy i zakupiłem starego tda1543 tamten był tak sterylny że nie mogłem go słuchać

 

widocznie moim uszom bardziej pasuje analogowy dzwiek,bo mając otl kamyka na lampach,słuchało mi się go o wiele lepiej jak obecnego sterylnego lovely ciuba z forum,mowa o wzmacniaczu słuchawkowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli z ramienia na ogół wychodzi pięć lub sześć czyli biały niebieski czerwony zielony i czarny lub dwa czarne te ostatnie wiadomo uziemienie . W takim Adamie to cieżko o stabilne obroty nie mówiąc o lekkim talerzu czy całej tej elektronice w środku ffe . U mnie system gra ogólnie analogowo ale ostatnio zauważyłem że jak zmieniłem okablowanie na bi wiring cd gra bardziej cyfrowo a czarna płyta bardziej szczegółowo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.