Skocz do zawartości
IGNORED

Panele akustyczne od Cezarego , pomoc.


Piotr83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałem się doradzić czy któryś model od Cezarego wniósł by poprawę do mojego salonu ? U mnie sprawa trochę beznadziejna bo pokój strasznie nie symetryczny , z lewej strony okno, z prawej wejście do kuchni a za kanapą schody :/ jedynie gdzie mógłbym powiesić owe panele to na ścianie za kolumnami i tez z pewnym ograniczeniem , bo za prawa kolumną jest grzejnik. Czyli od wysokości grzejnika do półki wiszącej i z drugiej strony tak samo , aby to jakoś wyglądało i żona mnie nie wyrzuciła z chałupy ;) dodam foty żeby był lepszy pogląd sytuacji. Od razu mowie ze na pomiarach się nie znam , nie ma mi kto zrobić i zakup jedynie w ciemno , mieszkam w UK.

0fbad8203296b16a4ab801f92deecf4e.jpg6aa22fd0ac606281335e98332055a9e8.jpg17cee9c7e38ce9aeef8005291feefdcd.jpge673f3b608f240cfc99233e395ea8576.jpg

 

Z dźwiękiem u mnie nie ma tragedii , wysokie nie są ostre , średnica przepiękna , ale to zasługa kolumn , jedynie trochę mało basu ale tu mam suba ktory bardzo dobrze się zgrywa z kolumnami. Ale wiadomo chciało bu się lepiej. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko. Za kolumnami to coś Ci poprawią, ale lepiej jakbyś nimi zasłaniał TV. Może na co dzień wisiały by za kolumnami, a korzystając z mebelka zrobił byś półeczkę stawianą nad elektroniką na której można by postawić dyfuzory podczas odsłuchu.Po zakończeniu słuchania dyfuzory zawieszał byś na ścianach, a półeczkę/nastawkę chował. Druga opcja to styropianowe dyfuzory zawieszane na TV podczas odsłuchu i chowane po nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to ciekawa opcja którą proponujesz , jest tylko jedno ale ... kobieta i raczej tego nie przeskoczę. Myślę , że jedynie by mi się udało ja namówić , na panele za kolumnami , tylko czy to coś da i nie będzie to strata pieniędzy ? Wiem , że to trochę wróżenie z fusów ale bardziej doświadczeni w temacie jakieś pojęcie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie masz chyba miejsca na powieszenie paneli rozpraszających w miejscach pierwszych odbić. Za samymi kolumnami to ponoć lepiej absorbery.

Do pomiarów tak naprawdę dużo nie trzeba, niektórzy stosują zwykłe mikrofony komputerowe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam , chciałem się doradzić czy któryś model od Cezarego wniósł by poprawę do mojego salonu ? U mnie sprawa trochę beznadziejna bo pokój strasznie nie symetryczny , z lewej strony okno, z prawej wejście do kuchni a za kanapą schody :/ jedynie gdzie mógłbym powiesić owe panele to na ścianie za kolumnami i tez z pewnym ograniczeniem , bo za prawa kolumną jest grzejnik. Czyli od wysokości grzejnika do półki wiszącej i z drugiej strony tak samo , aby to jakoś wyglądało i żona mnie nie wyrzuciła z chałupy ;) dodam foty żeby był lepszy pogląd sytuacji. Od razu mowie ze na pomiarach się nie znam , nie ma mi kto zrobić i zakup jedynie w ciemno , mieszkam w UK.

0fbad8203296b16a4ab801f92deecf4e.jpg6aa22fd0ac606281335e98332055a9e8.jpg17cee9c7e38ce9aeef8005291feefdcd.jpge673f3b608f240cfc99233e395ea8576.jpg

 

Z dźwiękiem u mnie nie ma tragedii , wysokie nie są ostre , średnica przepiękna , ale to zasługa kolumn , jedynie trochę mało basu ale tu mam suba ktory bardzo dobrze się zgrywa z kolumnami. Ale wiadomo chciało bu się lepiej. Pzdr.

Kaloryfer sie nie wzbudza z prawej strony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.