Jump to content
IGNORED

Panele akustyczne od Cezarego , pomoc.

Piotr83

Recommended Posts

Witam , chciałem się doradzić czy któryś model od Cezarego wniósł by poprawę do mojego salonu ? U mnie sprawa trochę beznadziejna bo pokój strasznie nie symetryczny , z lewej strony okno, z prawej wejście do kuchni a za kanapą schody :/ jedynie gdzie mógłbym powiesić owe panele to na ścianie za kolumnami i tez z pewnym ograniczeniem , bo za prawa kolumną jest grzejnik. Czyli od wysokości grzejnika do półki wiszącej i z drugiej strony tak samo , aby to jakoś wyglądało i żona mnie nie wyrzuciła z chałupy ;) dodam foty żeby był lepszy pogląd sytuacji. Od razu mowie ze na pomiarach się nie znam , nie ma mi kto zrobić i zakup jedynie w ciemno , mieszkam w UK.

0fbad8203296b16a4ab801f92deecf4e.jpg6aa22fd0ac606281335e98332055a9e8.jpg17cee9c7e38ce9aeef8005291feefdcd.jpge673f3b608f240cfc99233e395ea8576.jpg

Z dźwiękiem u mnie nie ma tragedii , wysokie nie są ostre , średnica przepiękna , ale to zasługa kolumn , jedynie trochę mało basu ale tu mam suba ktory bardzo dobrze się zgrywa z kolumnami. Ale wiadomo chciało bu się lepiej. Pzdr.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Całkiem spoko. Za kolumnami to coś Ci poprawią, ale lepiej jakbyś nimi zasłaniał TV. Może na co dzień wisiały by za kolumnami, a korzystając z mebelka zrobił byś półeczkę stawianą nad elektroniką na której można by postawić dyfuzory podczas odsłuchu.Po zakończeniu słuchania dyfuzory zawieszał byś na ścianach, a półeczkę/nastawkę chował. Druga opcja to styropianowe dyfuzory zawieszane na TV podczas odsłuchu i chowane po nim.

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Na pewno jest to ciekawa opcja którą proponujesz , jest tylko jedno ale ... kobieta i raczej tego nie przeskoczę. Myślę , że jedynie by mi się udało ja namówić , na panele za kolumnami , tylko czy to coś da i nie będzie to strata pieniędzy ? Wiem , że to trochę wróżenie z fusów ale bardziej doświadczeni w temacie jakieś pojęcie mają.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam , chciałem się doradzić czy któryś model od Cezarego wniósł by poprawę do mojego salonu ? U mnie sprawa trochę beznadziejna bo pokój strasznie nie symetryczny , z lewej strony okno, z prawej wejście do kuchni a za kanapą schody :/ jedynie gdzie mógłbym powiesić owe panele to na ścianie za kolumnami i tez z pewnym ograniczeniem , bo za prawa kolumną jest grzejnik. Czyli od wysokości grzejnika do półki wiszącej i z drugiej strony tak samo , aby to jakoś wyglądało i żona mnie nie wyrzuciła z chałupy ;) dodam foty żeby był lepszy pogląd sytuacji. Od razu mowie ze na pomiarach się nie znam , nie ma mi kto zrobić i zakup jedynie w ciemno , mieszkam w UK.

0fbad8203296b16a4ab801f92deecf4e.jpg6aa22fd0ac606281335e98332055a9e8.jpg17cee9c7e38ce9aeef8005291feefdcd.jpge673f3b608f240cfc99233e395ea8576.jpg

Z dźwiękiem u mnie nie ma tragedii , wysokie nie są ostre , średnica przepiękna , ale to zasługa kolumn , jedynie trochę mało basu ale tu mam suba ktory bardzo dobrze się zgrywa z kolumnami. Ale wiadomo chciało bu się lepiej. Pzdr.

Kaloryfer sie nie wzbudza z prawej strony?

De gustibus non est disputandum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.