Jump to content
IGNORED

Subwoofer buczy

Patryk Św

Recommended Posts

Witam, dzisiaj odcięli mi prąd, komputer nie był włączony, po podłączeniu subwoofer buczy,

sprawdzałem w każdym gniazdku w domu, kręciłem kablem, włączałem wyłączałem, zmieniałem głośność głośników isamego subwoofera i nic.

Nie ważne czy jest podłączony do komputera, buczy, nawet jak odepnę głośniki i wszystkie kable od niego, tylko podepnę do zasilania i włączę buczy jednostajnym tonem, aż powietrze leci z otworu, nie zależnie czy ściszę czy podgłośnię dźwięk jest jednostajny, kiedy puszczę muzykę słychać ją, głośniki działają ok, subwoofer też lecz dodatkowo ciągle buczy tak samo.

Najprawdopodobniej było jakieś przepięcie w sieci i subwoofer uległ uszkodzeniu.Polecam go nie podpinać do komputera czy systemu audio.W subie to buczenie to częstotliwość 50hz z gniazdka.Tylko nie wiem jakim cudem się nie spalił całkiem, bo głośnik by nie wytrzymał napięcia z gniazdka.Prawdopodobnie uległ uszkodzeniu filtr zasilania we wzmacniaczu.Dla bezpieczeństwa lepiej go nie podpinać bo jest uszkodzony.

Kabel sygnałowy w nim jest wymienialny?Może masa się odlutowała albo spaliła?Ja bym go nie podłączał z takimi objawami.Da się wymienić kabel sygnałowy?Ewentualnie pętla mas się zrobiła, ale z ta pętlą to nie wiem na czym to polega tylko słyszałem ,ze objawy są podobne.

W sumie to trochę źle zdiagnozowałem bo jak buczy przy odłączonym i podłączonym to raczej sprzęt jest nadpalony.Nie podłączaj go.Możliwe,ze kondensatory wybuchły przy przepięciu w sieci.Albo coś się odlutowało.Najprościej to by było zmienić kabel jack-cinch i zobaczyć czy będzie to samo(wątpię żeby to było to bo na odpiętym tez buczy).

Edit: pomyłka kabel jack-jack bo chinch to chyba wyjście do głośników.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.