Jump to content
IGNORED

Buczenie kolumn po wylączeniu przedwzmacniacza

_grzesiek_

Recommended Posts

Mam na testach przedwzmacniacz któy chciałbym kupić ze względu na dźwięk ale ma dziwną bolączkę, proszę o poradę co to może być.

Przy włączonym preampie nie ma żadnych szumów w kolumnach jak i przy odtwarzaniu. Problem pojawia się przy wyłączaniu. Mam aktywne kolumny które przechodzą w tryb satndby gdy nie dochodzi sygnał, kiedy się wyłączą i wyłączę preamp jedna z kolum się wzbudza i zaczyna buczeć. Problem nie znika nawet po wyjęciu kabla sieciowego z preampu.

Dodam że kable i kolumny są ok bo mam równolegle inny preamp i taki problem nie występuje.

Tak się nie powinno robić, to znaczy włączać i wyłączać przedwzmacniacz przy włączonej końcówce, ale to oczywiste. Dlaczego są zakłócenia w stanie ustalonym? Może to być onstrukcja przedwmzacniacza, to znaczy niska impedancja wyjściowa uzyskiwana elektronicznie, po wyłączeniu wejścia końcówki "wiszą w powietrzu|" i zbierają zakłócenia. Mniej prawdopodobna jest mała pętla mas, to znaczy zwarcie mas na wyjściu przedwzmacniacza. Co się dzieje, jak kable od końcówki są wyjęte z przedwzmacniacza i wiszą w powietrzu?

nagrywamy.com

Tak się nie powinno robić, to znaczy włączać i wyłączać przedwzmacniacz przy włączonej końcówce, ale to oczywiste. Dlaczego są zakłócenia w stanie ustalonym? Może to być onstrukcja przedwmzacniacza, to znaczy niska impedancja wyjściowa uzyskiwana elektronicznie, po wyłączeniu wejścia końcówki "wiszą w powietrzu|" i zbierają zakłócenia. Mniej prawdopodobna jest mała pętla mas, to znaczy zwarcie mas na wyjściu przedwzmacniacza. Co się dzieje, jak kable od końcówki są wyjęte z przedwzmacniacza i wiszą w powietrzu?

U mnie była winna pętla masy.

De gustibus non est disputandum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.