Jump to content
IGNORED

Wybór głośników - B&W CM1 SE czy warto łączyć je z Denonem

Kamyk79

Recommended Posts

Witam!

Dawno mnie tu nie było, oj dawno:/, ale wracam do Was, bo Wasze opinie były dla mnie trafne kawał czas temu, dlatego mam pytanie.

Posiadam w jednym pokoju (nazwijmy to wersją "a") głośniki B&W CM1 i wzmacniacz Rotel RA-06 SE. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z tego sprzętu.

W salonie 40-metrowym (nazwijmy to wersją "b") posiadam taki oto zestaw:

- wzmacniacz Denon AVRX2100 W

- głośniki: JAMO S606

Z głośników JAMO S606 nie jestem zadowolony. Najlepiej wymieniłbym je na B&W C1, ale zauważyłem, że w sklepach nie ma takich głośników, a używki mnie nie interesują, bo

takie głośniki mają starczyć mi na długo, oj długo. Zauważyłem, że głośniki B&W C1 są w sklepie z dopiskiem SE, czyli podjrzewam jest to Secendary Edition czyli wersja "poprawiona" swojego poprzednika.

Pytania:

1) Czy możecie mi napisać czy ten model B&W CM1 SE jest godny polecenia i skoro B&W CM1 mi się bardzo podobają brzmieniowo to czy będę zadowolony z B&W CM1 SE? Chodzi mi oto, że na CM1 słyszę takie dźwięki, których nie słyszę na JAMO S606, dźwięk nie musi być głośny, żeby dobrze brzmiał i było go dobrze słychać.

2) Co zostało poprawione w B&W CM1 SE skoro te poprzednia wersja była tak wychwalana tamtymi czasy jak je kupowałem? Czy one są rzeczywiście lepsze czy to tylko marketing?

3) Czy zmieniając głośniki JAMO S606 na B&W CM1 SE będę musiał zmienić wzmacniacz? Czy te głośniki z tym modelem Denona współbrzmią ze sobą i idą ze sobą w parze w takiej konfiguracji Denon + CM1 SE?

4) Czy głośniki B&W CM1 SE spisze się do salonu 40 metrowego, czy są one może dedykowane do mniejszych powierzchni? Dodam, że argumentem przekonuwyjącym jest również ich wielkość - to był też moja taktyka na przekonanie żony.:)

5) Dodam, że nie chciałbym przekroczyć budżetu 3600 zł - 3700 zł za parę głośników.

Proszę pomóżcie, nie jestem audiofilem, ale kocham muzykę i od 20 lat jest to moja największa pasja. Włączyłem zmontowany przez siebie filmik w pokoju (wersja a) i w pokoju (wersja b) i naprawdę dźwięk jest o niebo lepszy w pokoju z wersja a czyli na B&W CM1.

Będę wdzięczny za Waszą pomoc

Pozdrawiam

K.

Szkoda ze sie uparłeś na nowe. Przy odrobinie wysiłku moźna znaleźć fenomenalne kolumny w dobrej cenie, używki. I sie zgadzam, CM1 do 40m to za małe bedzie. Albo szukaj na wyprzedażach jak masz alergię na używane. Wspomniane Dali Zensor to żadna rewelacja, w sensie, można dużo lepiej jak Cię czas nie goni.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.