Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór głośników - B&W CM1 SE czy warto łączyć je z Denonem


Kamyk79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dawno mnie tu nie było, oj dawno:/, ale wracam do Was, bo Wasze opinie były dla mnie trafne kawał czas temu, dlatego mam pytanie.

 

Posiadam w jednym pokoju (nazwijmy to wersją "a") głośniki B&W CM1 i wzmacniacz Rotel RA-06 SE. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z tego sprzętu.

 

W salonie 40-metrowym (nazwijmy to wersją "b") posiadam taki oto zestaw:

- wzmacniacz Denon AVRX2100 W

- głośniki: JAMO S606

 

Z głośników JAMO S606 nie jestem zadowolony. Najlepiej wymieniłbym je na B&W C1, ale zauważyłem, że w sklepach nie ma takich głośników, a używki mnie nie interesują, bo

takie głośniki mają starczyć mi na długo, oj długo. Zauważyłem, że głośniki B&W C1 są w sklepie z dopiskiem SE, czyli podjrzewam jest to Secendary Edition czyli wersja "poprawiona" swojego poprzednika.

 

Pytania:

1) Czy możecie mi napisać czy ten model B&W CM1 SE jest godny polecenia i skoro B&W CM1 mi się bardzo podobają brzmieniowo to czy będę zadowolony z B&W CM1 SE? Chodzi mi oto, że na CM1 słyszę takie dźwięki, których nie słyszę na JAMO S606, dźwięk nie musi być głośny, żeby dobrze brzmiał i było go dobrze słychać.

2) Co zostało poprawione w B&W CM1 SE skoro te poprzednia wersja była tak wychwalana tamtymi czasy jak je kupowałem? Czy one są rzeczywiście lepsze czy to tylko marketing?

3) Czy zmieniając głośniki JAMO S606 na B&W CM1 SE będę musiał zmienić wzmacniacz? Czy te głośniki z tym modelem Denona współbrzmią ze sobą i idą ze sobą w parze w takiej konfiguracji Denon + CM1 SE?

4) Czy głośniki B&W CM1 SE spisze się do salonu 40 metrowego, czy są one może dedykowane do mniejszych powierzchni? Dodam, że argumentem przekonuwyjącym jest również ich wielkość - to był też moja taktyka na przekonanie żony.:)

5) Dodam, że nie chciałbym przekroczyć budżetu 3600 zł - 3700 zł za parę głośników.

Proszę pomóżcie, nie jestem audiofilem, ale kocham muzykę i od 20 lat jest to moja największa pasja. Włączyłem zmontowany przez siebie filmik w pokoju (wersja a) i w pokoju (wersja b) i naprawdę dźwięk jest o niebo lepszy w pokoju z wersja a czyli na B&W CM1.

 

Będę wdzięczny za Waszą pomoc

Pozdrawiam

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te Twoje pytania.

Wez swoje cm1 zanies do salonu, podlacz do Denona i bedziesz mial odpowiedzi na wiekszosc swoich pytan.

Ale cm1 w 40m2 slabo widze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głośników JAMO S606 nie jestem zadowolony.

Do 40m2 to zmiana tych Jamo na przynajmniej DALI Zensor 5 (albo 7) i powinno się znacznie poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze sie uparłeś na nowe. Przy odrobinie wysiłku moźna znaleźć fenomenalne kolumny w dobrej cenie, używki. I sie zgadzam, CM1 do 40m to za małe bedzie. Albo szukaj na wyprzedażach jak masz alergię na używane. Wspomniane Dali Zensor to żadna rewelacja, w sensie, można dużo lepiej jak Cię czas nie goni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.