Skocz do zawartości
IGNORED

Który amplituner wybrać?Denon, Pionee..


moonraker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

To mój pierwszy post na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość.

Proszę o radę w następujacej kwestji. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem odtwarzacza DVD Pioneer Dv-470. Jestem z niego super zadowolony ale w kwestji dźwięku czuje pewien niedosyt ponieważ mam go podłączonego do mojej starej mini wierzy Technicsa 550 więc sami rozumiecie. Mam zamiar dokupić jakiś amplituner i głośniki. Brałem pod uwagę pioneera 514 lub 814 , yamahe 450 , denona 1705 i Kode 505. Co do głośników to planowałem dokupić fronty i center a jako tył posłuzyły by mi kolumny od wierzy technicsa (chociaż nie wiem czy to dobry pomysł). Co do kolumn frontowych to planowałem Koda AV707 albo AV702. Chcę na to przeżnaczyć max 2500zł.

Co sądzicie o tym zestawieniu? ewentualnie czego unikać? A może w tej kwocie zaproponujecie mi cos innego co się spisze lepiej? Zaznaczam że nie jestem zbyt wybredny ale również nie zadowalaja mnie plastikowe głośniczki które sa w zestawach KD "all in one"

Sprzęt mam zamiar wykozystywać w "proporcjach" 60% KD 40% muzyka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ampli Pioneera (a warto mieć sprzęt z jedenej stajni) to zdecydowanie 814 (514 to słabizna). Osobiście posiadam VSX AX-3 Pioneera i jestem b. zadowolony. Co do kolumn, sam mam obecnie problem z ich wyborem. Myślę że jedynie słusznym posunięciem w tej kwestii są indywidualne odsłuchy. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli ampli Pioneera (a warto mieć sprzęt z jedenej stajni) to zdecydowanie 814 (514 to słabizna"

 

a czemu warto miec z jednej stajni klocki??w tym wypadku było by to szkodliwe ze wzgledów takich ze ampli Pioneera ssą wogóle słabe,wiec polecał bym cos od denona,yamahy,h/k czy tez onkyo którzy robia o wiele lepsze ampli w danym przedziale cenowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że kwestia estetyki tez jest dla mnie ważna więc np ampli yamahy (z pomarańczowym wyświetlaczem) niebardzo by się komponował z niebieskim wyswietlaczem posiadanego przezemnie DVD pioneera. Nie bez znaczenia jest również fakt że pilot od ampli pioneera obsługuje również dvd. Ogólnie sprawa jak to zwykle bywa rozbija o kasę, bo albo kupie 814 i kosztem słabszych kolumn albo 514 i trochę lepsze kolumny. A co do kolumn czy mój pomysł żeby kupić tylko lepsze fronty i center a na tył zostawić technicsy (100W/50W DIN 6 ohm) ma sens, czy lepiej kupić typowy zestaw 5 kolumn do KD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan, a ile amplitunerów Pioneera miałeś/testowałeś, że je tak gładko skreślasz? Ja miałem kiedyś VSX 709 - był niezły, potem VSX 710 - był naprawdę dobry. Teraz mam VSX AX-3 i jestem bardzo zadowolony (a słoń mi na ucho NIE nadepnął). Myślę, że VSX 814 to solidny i tani (niecałe 1,3kzł na Allegro) amplituner, który będzie się dobrze i ładnie (a "estetyka może być pomocna w życiu, nie należy zaniedbywać nauki o pięknie" - Z. Herbert) komponował z odtwarzaczem DV470 tej samej firmy. Osobiście nie znam amplitunerów Yamahy (słuchałem tylko raz jednego - przyzwoity był) ani Denona, Onkyo czy też H/K (nie słuchałem wcale), aby się o nich wypowiadać, ale wątpię, że są "O WIELE LEPSZE" od Pioneerów w porównywalnej cenie. Bez zbytniej przesady. A klocki powinny nie tylko dobrze grać ale też wyglądać jakoś. No, ale to jest moje prywatne, być może mylne zdanie. Pozdro.

Moonraker, jak nie masz kasy, to nie kupuj wszystkiego na raz. Najpierw kup ampli i jakieś niezłe fronty. Potem dokupisz centrala i woofera, ewentualnie lepsze tyły. 2500 zł minus ampli (obojętnie 514 czy 814) to trochę za mało na zestaw 5 kolumn - nie będziesz nimi zachwycony i raczej prędzej niż później będziesz tego żałować, tym bardziej, że chcesz słuchać również muzyki w stereo/direct, a nie tylko oglądać filmy.

Życzę roztropnej decyzji i udanych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy się panowie - elfan ma rację, ale tylko częściowo. Prawda jest taka, że w klasie popularnej (cenowo) - powiedzmy do 3000 zł wszystkie niemalże amplitunery Pioneera są słabsze od produktów konkurencji - tak jest i juz po prostu. Tym niemniej o ile modelu 514 w ogóle nie brąłbym pod uwagę, jak również 714 to już 814 prezentuje się nieźle i jeżeli faktycznie zaley Ci na jednolitości zestawu (są tacy a inni nie potrafią tego zrozumieć) to bierz 814 i będziesz zadowolony. Różnice pomiędzy 814 a Yamahą i Denonem (mówimy o KD, a nie stereo, bo tu jest jednak gorzej) są niezbyt wielkie i reszta to kwestia osobistych preferencji. Co do kolumn KOda AV702 może być, ale na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad GALE 3030 (na początek same fronty), potem reszta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byscie powiedzieli na takie rozwiazanie:

Pioneer 814 ok 1300zł

Fronty Koda 702F 899zł para

center koda 702C 390zł

więc bym sie zmiescił w budżecie

a tył kolumny od technicsa ( czy to sobie wogóle odpuscic) A co do sub to mam taki aktywny własnej produkcji z 30cm głośnikiem, nic spacjalnego ale na początek mógł by być. Wiem że apetyt rośnie w miarę jedzenia i pewnie z czasem bym dokupił inne tyłu i sub. co o tym sadzicie koledzy?

ps

mozecie mi podać namiar na jakiś sklep internetowy sprzedający gale 5050

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO 3.14-ter.

Widze że znasz sie tamecie jak cholera - masz same prod. Yamahy ale stwierdzasz że Pioneer to chała. GRATULUJE IGNORANCJI CHŁOPIE!!! LUDZIE - dlaczego tak łatwo wydajecie sądy o prod. obok których nawet nie staliście!!! Tylko na podstawie swoich wydumanych przez nieprzespaną noc, wiejsko-azściankowych przemyśleniach stwierdzasz np. że Yamaha jest the best - Pioneer to chałą - bo sam masz w chacie Yamahe!!!. Gdzie tu obiektywizm? Jakimi klockami Pioneera miałeś okazję się pobawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ELFAN!!

Widze że kolejny fachowiec od siedmiu boleści z pod gwiazdy Yamaha sie znalazł. Masz "graty" Yamaha ale na temat Pioneera sie wypowiadasz że "słabizna" - jakich ich produktów słuchałeś? ŻAL Du... ŚCISKA JAK SIE CZYTA WYPOCINY TAKICH SFRUSTROWANYCH PSEUDO-EKSPERTÓW.. TROCHE OBIEKTYWIZMU CZŁOWIEKU!!! Wypowiadaj się przynajmniej na temat rzeczy obok których chociaż stałeś!!! AUdiofil za 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"DO ELFAN.

To nie chodzi akurat o tego producenta czy innego. Tylko o ogólny ton wypowiedzi. Jak możesz stwierdzać że coś jest syfem skoro nawet obok tego nie stałeś? I w jaki sposób chcesz uchodzić za osobę z "doświadczeniem", która może doradzić "początkującym"?"

 

dziecko czy ty czytac umiesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak zwiekszyłem swój budżet i co do ampli to jeszcze sie waham miedzy denonem 1905 a pioneerem814. tylko mam pytanko odnosnie pilota w denonie czy moze on obsługiwać inne urzadzenia? konkretnie chodzi mi o dvd pionnera 470, słyszałem że niektóre piloty maja funkcję "uczenia sie" albo maja juz zaprogramowaną obsługę innych urzędzeń. wie ktos jak to wygląda w denonie 1905?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam profigold PGD481 za 49 zł i jest ok. Do takiego sprzętu droższego kabla nie warto kupować, zresztą ma on bardzo dobre noty. Też mam Denona 1905 i Kody 702 i jestem zadowolony, chociaż nie jest to szczyt marzeń.

Swoje Kody podałem tuningowi i jest troszkę lepiej w stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

Odnosnie amplitunera wybór padł na pioneera 814 :)

A co do kolumn to słuchałem kilku zestawów (ale niestety nie na 814 bo akurat nie był taki dostępny) i spodobał mi sie zestawik Dali 5005 tylko problem w tym ze są one 4 ohmowe a pioneer (wg instrukcji) obsługuje 6-8ohm. Ale ktoś pisał że powinien sobie poradzić z 4 ohmowymi kolumnami wiec jak sprawa wyglada? Bo na te dali sie naprawdę napaliłem a moze występują w wersji 6 lub 8 ohmowej?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu sam wybierałem zestaw. Ostateczny wybór między denonem 1905 a pioneerem 814. Przy odsłuchu bez specjalnych różnic, może Pioneer grał bardziej "efekcjarsko" górą, w basie nie zauważyłem żeby był istotnie gorszy. Ze względu na zdecydowanie lepszy model DVD, chciałem komplet, wybrałem pioneera.

Odsłuchiwałem na kolumnach kody 702, dali, JBL. Koda była dla mnie nie do przyjęcia, w moim odczucie zdecydowanie gorsza od starych altusów które miałaby wymienić.

Napewno jednak nie będę generalizował że wszystkie kody są do d..., bo ich nie słuchałem i generalizował że tylko moja yamaha, oj przepraszam pioneer, jest debeściak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Jeśli chodzi o kolumny Dali, to też jestem na nie napalony jak diabli (model Suite 2.8), ale odstrasza mnie trochę ich niska impedancja (4 ohmy). Też mam ampli Pioneera (VSX AX-3), który ma zalecane kolumny 8-mio, a najmarniej 6-cio ohmowe. Co prawda na stronie www firmy Dali można przeczytać, że nie znają oni przypadku, aby którakolwiek z ich kolumn nie chciała zagrać z którymkolwiek ze wzmacniaczy/amplitunerów, i że gwarantują ich poprawne działanie, ale niepewność jednak pozostaje (a jak ampli szlag trafi, albo będzie się wyłączał to co?). Niemniej kolumny Dali grają tak, że słów zachwytu brak. Słuchałem ich niedawno na ampli Pioneera VSX-2014 (następca mojego AX-3, tylko trochę gorszy (sic!)) i grały wprost przepięknie (mieszanina neutralności, szczegółowości i muzykalności). W trakcie tej sesji odsłuchowej porównywałem je z KEF-ami Q7, które choć droższe od Dali, dla mnie zagrały wyraźnie słabiej. Może jakiś posiadacz kolumn Dali podzieli się swoimi doświadczeniami z obcowaniania z nimi i rozwieje nasze obawy odnośnie konfliktu impedancyjnego.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.