Skocz do zawartości
IGNORED

Vincent vs ShengYa


gregi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tymi markami: za wszystkim stoi jedna firma i w zależności od tego, gdzie ma być sprzedawany (Europa/Azja) dany klocek nakleja odpowiednie logo? Czy produkty sprzedawane pod tymi markami różnią się jakością elementów i/lub wykonania? Czy ktoś w Polsce serwisuje ShengYa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent jest tylko marką ShengYa dostępną w Europie (nie wiem pod jaką marką jest sprzedawany ten sprzęt w USA). Sprzęt jest ten sam (wielokrotnie przyglądałem się ofercie ShengYa porównując do Vincenta, jedyne różnice to napisy). Serwisu gwarancyjnego SengYa w kraju nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz SV233. Podłączałeś do niego coś o impedancji 4Ohm? Pytam, bo gdzieś w wątku obok ktoś sugerował, że Vincent słabo radzi sobie z wymagającymi kolumnami. Ja celuję raczej w którąś hybrydę (226 lub 236) a dla tych producent nawet nie podaje mocy przy 4Ohm. Czyżby delikatna sugestia, że lepiej nie podłączać do nich nic poniżej 8Ohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja skopiowana z sieci:

 

Technical Specifications SV-233

Amplifier with balanced output and remote control.

 

Nominal Output Power: 2 x 280 W RMS into 4 Ohm

Nominal Output Power: 2 x 200 W RMS into 8 Ohm

Frequency Range: 20 Hz - 20 kHz +/- 0.5 dB

Input Sensitivity: 260 mV

Total Harmonic Distortion: < 0.1 % (1 kHz, 1 W)

Signal-to-Noise Ratio: > 90 dB

Input Impedance: 47 kOhm

Input: 5 x RCA / 1 x XLR

Output: Record out

Mains Power Input: 230 V / 50 Hz

Dimensions (W x H x D): 430 x 130 x 400 mm

Weight: 17 kg

Colour/Finish: black / silver

 

Jak widać obsługuje 4 Ohmy. Ale nie mogę powiedzieć, żebym podłączał kolumny 4 Ohmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie na polemikę odnośnie impedancji obciążenia SV-233. Moim zdaniem same parametry wzmacniacza sugerują że najlepiej radzi sobie z obciążeniem 8 Ohm. Może co prawda pracować przy niższym obciążeniu ale ma niezbyt wydajny prądowo zasilacz co wyraznie widac po wielkości mocy RMS 280 W dla 4 Ohm (powinno być ok.400 W). W konstrukcjach z założenia przeznaczonych do pracy z takim obciążeniem moc wzrasta dwukrotnie wraz ze zmniejszeniem impedancji o połowę (wydajny zasilacz dostarcza takiego samego napięcia przy większym prądzie). Wynika to głównie z nietypowej konstrukcji (nisko napięciowy układ mostkowy) tego wzmacniacza. Mówienie że wzmacniacz radzi sobie z obciążeniem 2 Ohm ma sens tylko wtedy gdy rozpatrujemy to w kategoriach: czy wytrzyma czy się uszkodzi (mam na myśli pracę ciągłą z max. mocą).

Do Maciekw: dwa lata temu na tym forum (temat 310) napisał Pan że SV-233 część mocy (40 W) oddaje w klasie A. Czy podtrzymuje Pan tę opinie? Pytam ponieważ stałem się posiadaczem takiego wzmaka i bez wysterowania grzeje się minimalnie co wyklucza tę hipotezę. Chyba że starsze wersje pracowały w klasie A (mało prawdopodobne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja obciążenia nie ma wpływu na temperaturę jakę osiąga wzmacniacz pracujacy w klasie A bez wysterowania (prąd spoczynkowy nie płynie przez obciążenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

marc

Od prawie dwóch lat użytkuje CD firmy Sheng Ya o symbolu CD-S10CS i byłem z niego bardzo zadowolony do czasu kiedy pojawiły się pierwsze usterki : 1 - przestał świecić wyświetlacz , 2 - zanikł sygnał wyjściowy na RCA , 3 - zamilkły również wyjścia XLR. Jedyne co działa dalej oprócz mechaniki i pilota to sygnał wychodzący z wyjścia Cyfrowego z którego to trafia dalej do zewnętrznego DACA i tak w bólach słucham do dzisiaj . Nie wiem może mój egzemplarz był po prostu felerny ale zakupiony jako nowy przez pewien czas działało w nim wszystko bez zarzutu !!

W związku z powyższym szukam kogoś kto się podejmie naprawy tego CD i zrobi to fachowo i w rozsądnych kosztach.

Może to tylko przypadek sprawił że akurat mój CD tej firmy wykazuje usterki a może po prostu fakt że są produkowane z części tańszych i gorszych.

 

Pozdrawiam - italus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od kilku lat słucham Vincent/ShengYa SV233. Wystąpił tylko jeden problem (z mojej winy).

Generalnie, jestem zadowolony."

 

 

Czy to jest Vincent czy ShengYa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marc, 22 Sty 2008, 11:16

 

>"Od kilku lat słucham Vincent/ShengYa SV233. Wystąpił tylko jeden problem (z mojej winy).

>Generalnie, jestem zadowolony."

>

>

>Czy to jest Vincent czy ShengYa?

 

Tak. Vincent to "brand" ShengYa na Europę i USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich kilka lat temu korzystałem ze sprzetu Vincent i sprawował sie pk bez zadnych usterek.

A co do marki to wielokrotnie forumowi fachowcy napisali że jednak same urzadzenia sie różnia, trzeba poszukac w innych tematach.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ta firma posiada jedne produkty dobre inne kiepskie,kiedys facet w audioforte powiedszial ze jeszcze nie slyszal dobrego klocka tej firmy, ja chyba tez nie sluchalem aczkolwiek na starych audio show bylo tego duzo jedne lepsze inne gorsze, pamietam model cd z lampowym okiem dosyc dobrze wspominam, uzytkowalem przez dlugi czas Vincenta 121, ktory byl bardzo chwalony wszedzie gdzie sie dało, niestety byl bardzo przecietnym zeby nie powiedziec kiepskim wzmakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - zakładając, że w tym ShengYa w środku jest to samo co w Vincencie toczy warto zapłacić te 2500 zł za to co jest w środku? Mam w tej chwili Sony TA-F870ES i nie wiem czy nie wyjdę na tym jak Zabłodzki na mydle (tak to chyba miało być)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odtwarzacza CD Sheng Ya podanego w linku powyżej zauważam istotne różnice jeśli chodzi o budowę wewnętrzną ten z linka powyżej posiada 2 lampki natomiast ten który ja mam ma lamp sztuk cztery , a niby symbol modelu wskazuje dokładnie na to samo ! skąd ta różnica ??

italus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

italus:

 

>co do odtwarzacza CD Sheng Ya podanego w linku powyżej zauważam istotne różnice jeśli chodzi o

>budowę wewnętrzną ten z linka powyżej posiada 2 lampki natomiast ten który ja mam ma lamp sztuk

>cztery

 

Żeby utrudnić dochodzenie dodam, że istnieje także wersja trzylampowa ;) Odtwarzacz z logo Vincenta występuje w dwóch wersjach, jako CD-S6 (trzy lampy) oraz CD-S6MK (cztery lampy). S6MK to po prostu S6 z dodanymi gniazdami XLR, stąd dodatkowa lampka przy wejściach. Różnica w cenie detalicznej to ok. 500 zł.

 

O ile dobrze się orientuję, Vincent wciąż jest promowany w Europie jako marka niemiecka, w Chinach zlecająca jedynie produkcję. Z prawdą ma to mało wspólnego, na płytkach drukowanych w CD-S6 widnieje charakterystyczne logo "Sheng-ya".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, 24 Sty 2008, 00:08

 

>O ile dobrze się orientuję, Vincent wciąż jest promowany w Europie jako marka niemiecka, w Chinach

>zlecająca jedynie produkcję. Z prawdą ma to mało wspólnego, na płytkach drukowanych w CD-S6

>widnieje charakterystyczne logo "Sheng-ya".

 

Dystrybutorem Vincenta na Europę jest hurtownia elektroniczna. Konstrukcja jest w 100% chińska.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.