Skocz do zawartości
IGNORED

Andreas is back


Zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Vollenweider of course. 20 lat i 20 kg później, circa about :-) Czy był ktoś jeszcze wczoraj w Kongresowej, czy też jestem jedynym archeologiem na tym forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak sie udal koncert, od 6 lat nie ma nowej plyty, myslalem ze A.V. zrezygnowal z muzyki kompletnie.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udał się bardzo dobrze. Vollenweider był dosyć popularny w Polsce w latach osiemdziesiątych. Sam miałem nagrane na kasetach kilka jego płyt, m.in. Caverna Magica i White Winds. Jednak wciąż wiele osób go pamięta – Kongresowa była w znacznej części wypełniona, tak na oko ze 2000 ludzi.

 

AV wystąpił z „podstawowym” 3-osobowym zespołem:

Walter Keiser - perkusja,

Daniel Kueffer – saksofony, klarnet, flety, syntezator, śpiew,

Andi Pupato – przeróżne konga i cała masa innych przeszkadzajek

 

AV oprócz harfy używał też jakiegoś chińskiego instrumentu wyglądającego jak mellotron pokryty pajęczyną oraz gitary, a na koniec wyprowadził muzyków ze sceny grając na flecie :-) Trochę też śpiewał, co akurat nie jest jego mocną stroną.

 

Zagrali tak jak na koncert przystało, czyli dynamicznie, głośno i z werwą, żadne tam pitu pitu. Mocnym punktem był „pojedynek” perkusistów. Dwa bisy, owacje na stojąco. Kawał dobrej muzyki, choć bez brudnych riffów, tak lubianych przez niektórych ;-)

 

AV okazał się być przemiłym człowiekiem, zupełnie pozbawionym gwiazdorstwa. Sporo czasu poświęcił na opowiadanie o utworach i swojej muzyce, posługując się bardzo przystępnym angielskim i wcale nie było to nudne. Koncert był częścią trasy promującej nowy album ”Vox”. AV podpisywał go po koncercie w foyer otoczony tłumem fanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig->>>

 

Dziekuje za taka pelna odpowiedz, wyglada na to ze miales "good time" :-) mam nadzieje ze A.V zagra wkrotce w Stanach, miedzy czasie poszukam za nowa plytka.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będzie to źle odebrane, jeśli zaproszę wszystkich miłośników muzyki i osoby Vollenweidera na stronę www.hi-fi.com.pl gdzie właśnie ruszył konkurs, w którym można wygrać najnowszą płytę tego artysty - VOX. Przyznam, że zrobiła na mnie duże wrażenie, choć na codzień tego typu muzyki nie słucham. I pomyśleć, że on to wszystko nagrywa we własnym domowym studio.

 

Pozdrowienia!

 

 

MŁG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przyjaciele,

 

które płyty Andreasa możecie mi z czystym sumieniem polecić jako wstęp do zainteresowania się twórczoscią tego geniusza harfy?

 

Przemas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż , muszę się pochwalić ,że też byłem i widziałem , a jakże.....

Zbig , mignałeś mi nawet w przelocie.

Wszystko by było moim zdaniem idealne gdyby nie .... sam AV. Bezsprzecznie granie Na harfie wychodzi mu znacznie lepiej niż śpiewanie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas: Mam od Behind the Gardens do Dancing with the Lion, słucha się tego wyśmienicie. Może nie jest to jakaś super odkrywcza muzyka poszukiwawczo-eksperymentalna, ale jak przychodzi odpowiedni dzień to wciągam wszystkie 5 płytek za jednym zamachem. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.