Skocz do zawartości
IGNORED

stx electrino 150c


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów

Chce zbudować raczej budżetowy system kina domowego 5.0 lub 5.1.

Co sądzicie o kolumnie centralnej stx electrino 150c biorę go pod uwagę dlatego że jako chyba jedyny zmieści się w jedną z półek w szafce rtv.

Jeśli chodzi o fronty to myślę o Magnat quantum 673 domyślam sie że cały zestaw powinien być jednego producenta i serii ale centralny Magnata jest za duży.

Dodam iż wyleczyłem się z urządzeń typu soundbar i satelitek + subwoofer chociaż ponoć kef kht to dobry zestaw ale cena nowego przewyższa mój budżet.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych forumowiczów

Chce zbudować raczej budżetowy system kina domowego 5.0 lub 5.1.

Co sądzicie o kolumnie centralnej stx electrino 150c biorę go pod uwagę dlatego że jako chyba jedyny zmieści się w jedną z półek w szafce rtv.

Jeśli chodzi o fronty to myślę o Magnat quantum 673 domyślam sie że cały zestaw powinien być jednego producenta i serii ale centralny Magnata jest za duży.

Dodam iż wyleczyłem się z urządzeń typu soundbar i satelitek + subwoofer chociaż ponoć kef kht to dobry zestaw ale cena nowego przewyższa mój budżet.

Pozdrawiam

Sam sobie odpowiedziales. Zestaw powinien byc tej samej marki. Moze byc ewentualnie z innej serii. Powiedzmy wyzsza lub nizsza polka od docelowych jesli masz problemy z rozmiarem.

 

Choc wiadomo zrobisz jak chcesz.

 

A 2 sprawa to nie podales budzetu, metrazu na kino, z czym to bedzie grac czyli takie podstawowe kwestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomieszczenie to 22 mkw będzie to grało z Denonem avr 1910.

Budżet nie jest określony ale raczej na same kolumny nie więcej niż 2500zl Wolalbym aby to byly kolumny podstawkowe gdyby nie gabaryty centralnego to na 90% kupilbym Magnaty z serii 670 oczywiście biorę pod uwagę używane. Zestaw ma służyć do oglądania filmów i koncertów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały komplet Electrino 150, który służy jedynie do KD. Niedawno sam zakładałem temat o różnych układach kolumn z KD. Po własnych przemyśleniach i doświadczeniach:

1` cały front bezwzględnie musi być jednego producenta

2` najlepiej jak wszystkie kolumny są tego samego producenta /jednolitość barwy/ - względnie podobny przedział cenowy / jakości kolumn między efektowymi a całym frontem.

Sytuacja gdy kolumna centralna jest innego producenta niż kolumny frontowe to najgorsza rzecz z możliwych, chyba że na ślepo szuka się podobieństw w barwie albo ma się słoniowate ucho.

Zważ na to, że u Ciebie to jest jeszcze bardziej istotne, bo zamierzasz słuchać na tym zestawie muzyki /wprawdzie piszesz o koncertach, ale o ile filmy - powiedzmy - "na więcej wybaczają", o tyle muzyka nawet w systemie wielokanałowym już nie za bardzo.

 

Wracając do samej Electrino 150c. Ja z całego tego zestawu jestem tak średnio zadowolony. Tzn. jest fantastyczny pod względem ceny, jednak o ile kolumny podłogowe 150 mogłyby nawet kosztować ciut więcej (i wyglądają i przede wszystkim grają bardzo neutralnie, spokojnie, nie żadne "łupu-cupu" o tyle zarówno efektowe 150e jak i interesująca Cię kolumna centralna trochę nie rzuca na kolana. Ważne jest by ampli był mocy. Z drugiej strony kolumna jest tania. Zależy czego się oczekuje - jeśli ma to być budżetowe KD to napewno zestaw Electrino można polecić, nie jest to konstrukcja standardu "marketowego" i całość brzmi przyjemnie a przy mocnym ampli (u mnie onkyo 7x 165 W) potrafi zrobić wrażenie na widzach. Z drugiej strony, nie jest to żadne kino Hi-Fi czy kolumny grające "10x lepiej w stosunku do swojej ceny" - jakie bzdury można czasem wyczytać na forach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej dobierałbym rozmiarowo nową szafkę RTV, pod brzmieniowo wybraną kolumnę, niż kolumnę - byle jaką, aby tylko się zmieściła w szafce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i całość brzmi przyjemnie a przy mocnym ampli (u mnie onkyo 7x 165 W) potrafi zrobić wrażenie na widzach.

 

...A cóż to za model z taką mocą....?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

..."160 W/Ch at 6 Ω, 1 kHz, 1 Channel Driven, IEC"

... z tego linka co podałeś... .... 160w dla jednego wysterowanego kanału przy 6 om......... i to wciąż dane na papierze, ciekawe ile by wyszło w prawdziwym tescie, bo zazwyczaj producenci na papier wrzucaja dane z kosmosu..

Stx electrino to kolumny 8 omowe wiec automatycznie moc dla jednego kanału spada, wiec niech to będzie 1x120w przy 8om... a to wciaż jeden kanał a gdzie pozostałe 6...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem KD na STX i sprzedałem. Między innymi przez mały centralny i irytujące sybilanty. Może z innym amplitunerem lepiej się zgrywa. Chociaż na pierwszy zestaw KD to może być spoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Czyli z budzetowego zestawu zostaje Magnat Shadow bądź quantum z serii 670.

Rozważam również KEF kht 2005.2 ale to też małe glosniczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam z budżetowych kolumn electrino 250+ tez z stx od ponad roku i narzekać na nie mogę. Ale prawdą jest to, że nie jestem jakimś zapalonym audiofilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos chcial je taniej to teraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.