Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz, wzmacniacz czym się róznią ?


czesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem laikiem w tych sprawach..czym się rózni przedwzacniacz od wzmacniacza...kolega mi zasugerował żeby podłączył Daca ktorego mam jako przedwzmacniacz a wzmacniacz jako końcówka mocy...pojasnijcie mi koledzy troche jaśniej o co chodzi i co to zmieni w odsłuchu ( Arcam irDac II, nad c356bee)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wzmacniacz ma na tylnej ścianie zworki- to miejsce, gdzie rozdzielić można przedwzmacniacz i końcówkę mocy.

Dac ma wyjście o regulowanym poziomie, więc dla źródeł cyfrowych może pełnić funkcję przedwzmacniacza. Możesz rozpiąć zworki i do wejścia main-in wpiąć irDaca- będzie to zamiana analogowego przedwzmacniacza NADa, na irDaca.

Pytanie nasuwa się jednak, czy wszystkie źródła, jakich używasz są cyfrowe? Jeśli nie, nie możesz zastąpić przedwzmacniacza w NADzie, irDaciem, bo stracisz możliwość korzystania z analogowych źródeł. W takim przypadku pozostaje podpiąć irDaca do wejścia liniowego NADa jak jedno ze źródeł analogowych.

 

A na pytanie z tytułu wątku można odpowiedzieć następująco:

Przedwzmacniacz to urządzenie przygotowujące sygnały tak, by można było je podać na końcówkę mocy- w zależności od tego, co obrabia, przedwzmacniacz może być korekcyjny, np gramofonowy, może mieć wbudowane przetworniki c/a lub być liniowy, może posiadać regulacje, np barwy, głośności, selektor źródeł, filtry, wyjście słuchawkowe itp. Jedno łączy wszystkie przedwzmacniacze- brak końcówki mocy.

Wzmacniacz, to w powszechnym mniemaniu wzmacniacz zintegrowany, czyli urządzenie posiadające- jak Twój NAD- przedwzmacniacz i końcówki mocy, często właśnie ze zworkami umożliwiającymi rozdzielenie przedwzmacniacza i końcówki mocy. Sama końcówka mocy też jest wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry chłopcy!

Cobyście zaproponowali do monitorków Dynaudio DM 2/6, chodzi o wzmacniacz. Podłączyłem teraz do Onkyo TX25, ale wiadomo, że to nie jest to...

Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry chłopcy!

Cobyście zaproponowali do monitorków Dynaudio DM 2/6, chodzi o wzmacniacz. Podłączyłem teraz do Onkyo TX25, ale wiadomo, że to nie jest to...

Dziękuję.

Dlaczego tutaj wyskoczyłeś z tym pytaniem ? Załóż nowy wątek ! ;)

 

Wracając do tematu - zastąpienie przedwzacniacza Nad 365 tym Arcamem powinno spowodować poprawę jakości brzmienia. Wypróbuj koniecznie i opisz swoje wrażenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

czyli rozumiem ze interkonekt mam z daca podpiąć zamiast np pod CD we wzmacniaczu to pod wejscie main in ??

Tak, main in wzmacniacza z out VARIABLE (!!!) daca. Wzmocnienie będziesz regulował Arcamem - regulacje we wzmacniaczu będą odłączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.