Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka do 2k


Pilot353

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, jeśli nic wspólnie nie wymyślimy z wkładek MM (może być coś vintage), to pozostaje poszukanie odpowiedniego step-up

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naima bym nie winił , u mnie AT też grają bez masy (w sensie brzmienia) na kilku ramionach

Jak na razie najlepszym dla mnnie wypełnieniem na średnicy na ramionach pj wykazały się ortofony 2m blue i Quintet Black oraz Nagaoka mp200

 

jedną z niewielu wkładek Audio Techniki, która ma konkretny w miarę masywny bas to 33 PTG MKI (ze złotym "podwoziem"). Jednak w bezpośrednim starciu w wysokimi Ortofonami ten czar ciut pryska.

Ale które wysokie Ortofony masz na myśli - MM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ale które wysokie Ortofony masz na myśli - MM?

MM-nie.

Porównuję MC LO do MC LO. Miałem na myśli Ortofony: Cadenza Black, Winfield, SPU, Anna, A90. Wszystkie one charakteryzują się "europejskim" charakterem brzmienia, czyli bogata średnica i pełne dolne pasmo. Wkładkę AT 33 PTG MKI uważam za najlepszą wkładkę Audio Techniki. O ile góra pasma może konkurować, to średnica, dolna średnica i basy w porównaniu z w/w mogą mieć problem. Dochodzi do tego czarowanie i muzykalność. Ortofony to mają. AT gra technicznie i tnie rowek jak miecz samurajski ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jeśli nic wspólnie nie wymyślimy z wkładek MM (może być coś vintage), to pozostaje poszukanie odpowiedniego step-up

 

takie coś wala się po aledrogro , nie miałem z tym do czynienia więc nic nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś wala się po aledrogro , nie miałem z tym do czynienia więc nic nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Za drogo, ostatnio taki poszedł za 150 Funtów z wysyłką

Może coś sprawdzonego na Lundhalach się trafi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM-nie.

Porównuję MC LO do MC LO. Miałem na myśli Ortofony: Cadenza Black, Winfield, SPU, Anna, A90. Wszystkie one charakteryzują się "europejskim" charakterem brzmienia, czyli bogata średnica i pełne dolne pasmo. Wkładkę AT 33 PTG MKI uważam za najlepszą wkładkę Audio Techniki. O ile góra pasma może konkurować, to średnica, dolna średnica i basy w porównaniu z w/w mogą mieć problem. Dochodzi do tego czarowanie i muzykalność. Ortofony to mają. AT gra technicznie i tnie rowek jak miecz samurajski ;)

Różne wkładki pasują do różnych systemów. OC9 II, która ma niby chudy bas, analityczny bas kapitalnie odnajduje się w gęstych lampowych systemach, gdzie barwa i nasycenie idą z lampek, a AT po prostu układa to wszystko jak należy.

 

Ortofony są na pewno bardziej 'równe' w brzmieniu, przez co bardziej uniwersalne, ale też trzeba za nie słono zapłacić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne wkładki pasują do różnych systemów. OC9 II, która ma niby chudy bas, analityczny bas kapitalnie odnajduje się w gęstych lampowych systemach, gdzie barwa i nasycenie idą z lampek, a AT po prostu układa to wszystko jak należy.

 

Ortofony są na pewno bardziej 'równe' w brzmieniu, przez co bardziej uniwersalne, ale też trzeba za nie słono zapłacić :)

 

Ortofony to bardzo wredne wkładki , jakby na przekór twoim słowom z lampami bardzo dobrze się zgrywają :). Natomiast nie mogę w spokoju żadnej AT dłużej posłuchać , gdyż cała moja uwaga skupia się na górze pasma , a ten "analityczny" bas określił bym trafniej jako anemiczny :)

 

Sorki julius , to nie ze złośliwości , tylko z doświadczenia z różnymi wkładkami w swoim systemie , lampa pokazuje niestety barwę tylko wtedy gdy pasmo jest równe. Jak brak tonalnej równowagi to i na lampie pupa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortofony to bardzo wredne wkładki , jakby na przekór twoim słowom z lampami bardzo dobrze się zgrywają :). Natomiast nie mogę w spokoju żadnej AT dłużej posłuchać , gdyż cała moja uwaga skupia się na górze pasma , a ten "analityczny" bas określił bym trafniej jako anemiczny :)

 

Sorki julius , to nie ze złośliwości , tylko z doświadczenia z różnymi wkładkami w swoim systemie , lampa pokazuje niestety barwę tylko wtedy gdy pasmo jest równe. Jak brak tonalnej równowagi to i na lampie pupa :(

Co mogę powiedzieć... nie wiem jaki masz system, generalnie słyszałem wkładki AT w systemach gdzie były totalnie nieznośne, ale i takie w których brzmiały doskonale. Żeby nie było, że znowu chwalę swoje bo chcę sprzedać, to powiem tylko, że akurat do LGM to mi ona średnio pasowała, bo te mają dość agresywną górę, ale była jak najbardziej znośna, nadrabiała detalem, rozdzielczością... takim trochę audiofilskim sznytem.

 

Piszę o niej w czasie przeszłym, bo niestety jakiś czas temu ułamałem w niej igłę :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , system mam jak w o mnie , raczej wyrównany i ocieplony trochę. AT potrafiła mnie skutecznie zniechęcić do słuchania muzyki. Do ciemnych systemów bez góry to rozumiem , ale japońce takich kolumn i elektroniki raczej nie robią (poza yamahą , która gra bez życia). A jak AT gra na tych twoich japończykach ? W końcu gdzieś ten ich bas musi być ?

 

Tym razem pytam , bo jak każda AT odtwarza pasmo adekwatne do japońskiej muzyki to w sumie się nie dziwie , że basu niema :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu to nie jest idealne połączenie z LGM. Tzn bywa super, ale jest za mało uniwersalne, generalnie jest trochę za sterylnie - ale nie wszędzie i nie z każdą muzyką. Natomiast mocno brakuje mi dołu i wypełnienia - szczególnie w Rocku. Znacznie lepiej jest z końcówką Luxman 5m21 - jest dużo gęstsza i nawet przepuszczenie jej przez pre Accu daje sporą poprawę wypełnienia i basu i tutaj AT radziła sobie fajniej.

 

Jestem na etapie szukania lampy - prawdopodobnie 300B do LGM, bo póki co to połączenie mocno mnie zaintrygowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie cieplej , ale basu na pewno nie przybędzie . Jak tego nie załatwisz to później nie będziesz wiedział gdzie tkwi problem.

Teraz lina k9 słucham i pomimo lepszego szlifu i dopasowania do ramienia to tak sobie. To AT95 z vitalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jestem na etapie szukania lampy - prawdopodobnie 300B do LGM, bo póki co to połączenie mocno mnie zaintrygowało.

(...)poza yamahą , która gra bez życia(...)

Oczywiście masz prawo do takiej opinii. To częsta opinia, natomiast da się tchnąć w życie sprzęt Yamahy. Oczywiście nie każdy, bo były lepsze i gorsze klocki tego producenta. Podam Ci przykład kolumn NS-1000M. Grają bez życia? Pewnie tak - u kogoś, kto nie dał sobie trudu by wpasować je w swój system. Zresztą julius-6 słyszałeś je u Pana z Dzierżoniowa jak grają i pisałeś o swoich odczuciach po powrocie do domu. Zasilana mocnymi końcówkami lampowymi BAT. Żródło analogowe można było jeszcze "podrasować", to mógłby być już zupełny opad szczęki. Braku życia nie można im odmówić. Te kolumny i ogólnie dobry sprzęt japoński wymagają wiedzy by zagrało. To moja opinia.

 

Tym razem pytam , bo jak każda AT odtwarza pasmo adekwatne do japońskiej muzyki to w sumie się nie dziwie , że basu niema :)

Każda pewnie nie. Warto zainteresować się górną półką, niestety tych wkłądek już nie produkują od lat. Z AT 33 PTG MKI bas jest. Totalnie inny charakter niż ze szkoły amerykańskiej i europejskiej, ale jest i w klatę przyłoić potrafi. Mógłby dłużej wybrzmiewać, ale to "japońska" szkoła dżwięku. Dlatego w analogu warto mieć alternatywę. Gdybym jednak miał wybierać TYLKO jedną wkładkę, to byłby to Ortofon, a nie wkładka ze stajni AT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kangie rozpędziłeś się , mówisz BATem trzeba je pogonić :)

 

Miałem kiedyś jak zaczynałem całą wieże z seri 900 , potem 1000 z głośnikami tej samej marki . Za chiny ludowe jakiś emocji z tego wykrzesać nie można było , nudno to grało - a napis natural sound jeszcze bardziej mnie w..kurzał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy miałem już opad szczęki, jak 'kiepskie' pozornie klocki potrafią fajnie zagrać w odpowiednim systemie.

 

NS-1000M są na mojej liście życzeń od tamtego odsłuchu, zdecydowałem się na LGM bo są ładniejsze, łatwiej zbywalne i mniejsze... + brzmią lepiej przy cichym graniu niż Yamahy... Ale NS1000M to kolumny wybitne, mam w głowie wrażenie, że jeszcze lepsze niż LGM, ale LGM z BATem nie słyszałem, a ponoć to też obłędna para ;) Oba monitory mają jednak cechę wspólną - potrafią kiepsko zagrać z kiepsko dobraną elektroniką. LGM zarzuca się mały bas, słabe wypełnienie, sam im niejako to zarzucam, natomiast po przerobieniu kilku piecyków na odsłuchach stwierdzam, ze to idealne głosniki do 18-25mkw. Dół mogą mieć świetny - warunkiem jest gęsty wzmak, z nisko schodzacym basem, dobrą średnicą (tzw. ciemny, z lekkim przesunięciem równowagi tonalnej do dołu) i odpowiednie źródło. Natomiast barwa, jaka chowa się za tymi 12 calowymi papierowymi głośnikami jest warta trudu i czasu...

 

AT 33 PTG to z tego co kojarzę bardziej szkoła grania AT 20 SLa, która przewinęła mi się przez ręce i zrobiła również świetne wrażenie, aczkolwiek to brzmienie dużo pełniejsz niż OC9 i nie koniecznie zawsze mi się to podobało. OC9 II b.dobra wkładka, z obłędnym stosunkiem ceny do jakości / szlifu we wkładce MC.

 

bolo, Mira Ceti, której słuchałem na 300B dodała DUŻO dołu względem mojego Accu, musze jednak zweryfikować u siebei w domu, czy to kwestia akustyki, czy źródła (na odsłuchach był CD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolo, Mira Ceti, której słuchałem na 300B dodała DUŻO dołu względem mojego Accu, musze jednak zweryfikować u siebei w domu, czy to kwestia akustyki, czy źródła (na odsłuchach był CD).

 

yanka 10l weź na próbę , bez przeróbek ma fajne podbity dół i wypchaną do przodu średnicę - symbioza z ldm-ami tannoya (jeżeli o nich mówimy) powinna być idealna , serio pisze.

 

U mnie yanek napędza prądożerne stare kefy reference 103 , które bez dedykowanego im korektora schodzą do 50hz , też używam go do pobijania lekko dołu i robi to wybornie , tylko w oryginale robił to deko za mocno :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yanka 10l weź na próbę ,

 

To zupełnie inna klasa dźwięku w por. do Mira Ceti. Absolutnie bez porównania. Nie warto sobie zawracać głowy mc10L. Pomijam fakt,że EL34 grają inaczej niż 300B, to inna szkoła grania.

Żeby nie być gołosłownym , miałem MC10L i Mira Ceti, słuchałem obu. Yanek nawet po modyfikacjach nie dawał rady. Pozamiatała nim nawet forumowa Ugoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inna klasa dźwięku w por. do Mira Ceti. Absolutnie bez porównania. Nie warto sobie zawracać głowy mc10L. Pomijam fakt,że EL34 grają inaczej niż 300B, to inna szkoła grania.

Żeby nie być gołosłownym , miałem MC10L i Mira Ceti, słuchałem obu. Yanek nawet po modyfikacjach nie dawał rady. Pozamiatała nim nawet forumowa Ugoda.

Dzięki za tipa.

Jadę zaraz po mirkę do odsłuchu w domu. Był u mnie wczoraj człowiek z Phoenixem na 300B, ale grało to kompletnie inaczej niż Mira, bardziej środkiem i górą, także nie zgrało mi się to zupełnie. Jak wstawię MC do siebie to wyjdzie ile było w tym akustyki, ile źródła, a ile prawdy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.