Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
FanTechnicsa

Magnetofon szpulowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wygrzebałem magnetofon szpulowy UNITRA ZK 140t. Jest sprawny i chciałbym podłączyć go do wzmacniacza Technics A700mk2. Czy jest jakieś przejście, które pozwoli to zrobić ? I drugie pytanie. Jaki polecilibyście magnetofon szpulowy tak do 600 zł żeby fajnie grał ? Też miałby być podłączony do powyższego wzmacniacza. Pozdrawiam. Edytowane przez FanTechnicsa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość G.Mark
[quote name='FanTechnicsa' timestamp='1520770263' post='4321211']
... Czy jest jakieś przejście, które pozwoli to zrobić ?... [/quote]

Jest.

[quote] Jaki polecilibyście magnetofon szpulowy tak do 600 zł żeby fajnie grał ? ... [/quote]

Do 600, w obecnych czasach, żaden.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość G.Mark
Tak, jeśli go kupisz za 600 w takim stanie, że nie będzie wymagał żadnych zabiegów zaraz po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A z Unitry nie idzie kupić jakiegoś do 600 ? Marzeniem moim jest coś z Technicsa, ale ceny 5000-7000. Edytowane przez FanTechnicsa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość G.Mark
Najgorszemu wrogowi nie poleciłbym tej "padliny". Nawet dla sentymentu to jest strata czasu i pieniędzy, Edytowane przez G.Mark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rozumiem. A ta przejściowka do tej starej Unitry to jak się nazywa ? Bo chciałbym zobaczyć jak to będzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość G.Mark
DIN-RCA

Kup taką z czterema wtykami RCA. Na jednym będziesz miał wyjście sygnału z magnetofonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość G.Mark
W dzisiejszych czasach... żaden "egzotyczny" magnetofon, który ma głowice ze stopów metalicznych.
Może jeszcze do Revoxów da się dostać głowice bez większego problemu. Pomijając ich ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Za 500-600 zł można czasem trafić sprawnego Philipsa N 7150. To lekki magnetofon z dużą ilością plastiku, ale sprawny egzemplarz gra bardzo dobrze. Mam dwa takie - jeden niemal jak nowy, drugi nieco sfatygowany kupiłem za niecałe 400 zł na części, gdybym kiedyś jakieś potrzebował. Ten drugi gra tak samo dobrze jak pierwszy. Tańsze modele Akai (na małe szpule) też można kupić w niezłej kondycji, poszukaj. Edytowane przez mkm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Koledzy jest prośba. Posiada może ktoś serwisówkę do M2405S ze wzmacniaczem na scalakach ? Znalazłem na forum elektrody schemat oraz serwisówkę,która niestety jest po niemiecku :) ale z niemieckim u mnie baardzo słabo. Będę zobowiązny. Muszę ustawić prawidłowo wskaźniki wysterowania, ponieważ były "regulowane". Posiadam polską taśmę testową gdzie jest nagrany sygnał 1kHz -10dB, nijak mi jednak ten poziom nie pasuje do tego co pokazują wskaźniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi